- Org.nr.
- 924 404 817
- Adresse
- O.H. Bangs vei 17, 1363 Høvik
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−3 685 742−25,8 % margin
EBITDA−3 595 442før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 664 259−25,6 % margin
Egenkapital1 565 24530,9 % av eiendelene
Fourpro Solutions AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 404 817
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.08.2026
- Stiftet
- 31.12.2019
- Registrert
- 14.01.2020
- Adresse
- O.H. Bangs vei 17, 1363 Høvik
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fourpro Solutions AS924 422 203 · BÆRUM9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle og selge software og relaterte tjenester
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 309 022 | 24 244 323 | 23 207 856 | 10 777 697 | 8 632 214 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 149 220 | 312 818 |
| Sum driftsinntekter | 14 309 022 | 24 244 323 | 23 207 856 | 10 926 917 | 8 945 032 |
| Varekostnad | 1 783 427 | 3 442 689 | 4 076 765 | 2 005 429 | 1 489 422 |
| Lønnskostnad | 12 367 977 | 13 910 515 | 8 664 935 | 5 499 438 | 4 841 242 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 9 358 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 90 300 | 90 414 | 47 800 | 41 502 | - |
| Annen driftskostnad | 3 753 059 | 5 824 745 | 3 241 017 | 2 150 237 | 987 288 |
| Sum driftskostnader | 17 994 764 | 23 268 364 | 16 030 517 | 9 696 605 | 7 327 310 |
| Driftsresultat | −3 685 742 | 975 960 | 7 177 339 | 1 230 312 | 1 617 722 |
| Annen renteinntekt | 1 176 | 2 046 | 2 038 | 243 | - |
| Annen finansinntekt | 21 410 | 14 121 | 8 956 | 2 353 | 4 809 |
| Sum finansinntekter | 22 586 | 16 167 | 10 994 | 2 596 | 4 809 |
| Annen rentekostnad | 2 935 | 32 926 | 1 814 | 618 | 116 |
| Annen finanskostnad | 5 860 | 18 849 | 50 693 | 6 176 | 5 662 |
| Sum finanskostnader | 8 795 | 51 775 | 52 508 | 6 794 | 5 778 |
| Netto finans | 13 791 | −35 608 | −41 514 | −4 198 | −968 |
| Resultat før skatt | - | - | 7 135 825 | 1 226 114 | 1 616 753 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 303 166 |
| Resultat før skattekostnad | −3 671 951 | 940 351 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −7 692 | 219 646 | 1 576 674 | 271 977 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 559 151 | 954 137 | 1 313 587 |
| Årsresultat | −3 664 259 | 720 705 | 5 559 151 | 954 137 | 1 313 587 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −3 664 259 | 720 705 | 5 559 151 | 954 137 | 1 313 587 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 1 313 587 |
| Totalresultat | −3 664 259 | 720 705 | 5 559 151 | 954 137 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 720 705 | 5 559 151 | 954 137 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −3 664 259 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 664 259 | 720 705 | 5 559 151 | 954 137 | 1 313 587 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 172 700 | - | 52 895 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 172 700 | 263 000 | 353 414 | 52 895 | 94 396 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 15 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 849 195 | 849 195 | 108 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 849 195 | 849 195 | 108 000 | 30 000 | 45 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 021 895 | 1 112 195 | 461 414 | 82 895 | 139 396 |
| Kundefordringer | 2 700 107 | 993 804 | 5 700 498 | 3 562 168 | 1 982 089 |
| Andre kortsiktige fordringer | 68 849 | 112 993 | 33 501 | - | - |
| Sum fordringer | 2 768 957 | 1 106 797 | 5 733 999 | 3 562 168 | 1 982 089 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 563 695 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 280 699 | 6 129 368 | 11 040 259 | 3 384 263 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 280 699 | 6 129 368 | 11 040 259 | 3 384 263 | 2 563 695 |
| Sum omløpsmidler | 4 049 655 | 7 236 165 | 16 774 258 | 6 946 431 | 4 545 784 |
| Sum eiendeler | 5 071 550 | 8 348 360 | 17 235 672 | 7 029 325 | 4 685 181 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 94 396 |
| Aksjekapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Beholdning av egne aksjer | −4 500 | −4 500 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 79 930 | 79 930 | 84 430 | 84 430 | 84 430 |
| Annen egenkapital | 1 485 315 | 5 149 574 | 7 589 369 | 3 126 702 | 2 172 565 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 485 315 | 5 149 574 | 7 589 369 | - | 2 172 565 |
| Sum egenkapital | 1 565 245 | 5 229 504 | 7 673 799 | 3 211 132 | 2 256 995 |
| Utsatt skatt | - | 7 692 | - | - | 3 821 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 7 692 | - | - | 3 821 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 7 692 | 0 | 0 | 3 821 |
| Leverandørgjeld | 58 549 | 347 203 | 859 283 | - | 261 720 |
| Betalbar skatt | - | 211 954 | 1 576 674 | 275 798 | 299 345 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 216 479 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 279 332 | 1 144 486 | 2 218 064 | 1 152 877 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 168 424 | 1 407 520 | 4 907 852 | 1 867 920 | 646 820 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 506 305 | 3 111 163 | 9 561 873 | 3 818 194 | 2 424 365 |
| Sum gjeld | 3 506 305 | 3 118 855 | 9 561 873 | 3 818 194 | 2 428 186 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 071 550 | 8 348 360 | 17 235 672 | 7 029 325 | 4 685 181 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,15▼ | 2,33 | 1,75 | 1,82 | 1,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,24▲ | 0,60 | 1,25 | 1,19 | 1,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −54,6 %▼ | 7,8 % | 59,2 % | 21,0 % | 34,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −25,8 %▼ | 4,0 % | 30,9 % | 11,3 % | 18,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −25,6 %▼ | 3,0 % | 24,0 % | 8,7 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,9 %▼ | 62,6 % | 44,5 % | 45,7 % | 48,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 589 891
- Resultat per ansatt, kroner
- −409 527
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fourpro Solutions AS−25,8 %
14,3 mill. 9 ansatte 2025
−40 %−20020
Fourpro Solutions AS−25,8 % 14,3 mill.9 ansatte 2025
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Maiken Ludt Parmo | 1991 |
| Styrets leder | Jens Henry Middborg | 1974 |
| Styremedlem | Steven William Tilley | 1991 |
| Styremedlem | Eirik Rasmussen | 1963 |
| Revisor | INSIGNIS AS917 835 810 | - |
| Regnskapsfører | FIRST ACCOUNTING AS918 088 938 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Skants Holding AS19,0 %Oslo · 1 710 000 ordinære aksjer
- SKAPELADDEN & CO AS19,0 %Vikersund · 1 710 000 ordinære aksjer
- EVJE HOLDING AS19,0 %Tranby · 1 710 000 ordinære aksjer
- SAKKI HOLDINGS AS19,0 %Nannestad · 1 710 000 ordinære aksjer
- Kjetil Eraker Samuelsen19,0 %f. 1971 · IL 60047 · 1 710 000 ordinære aksjer
- Fourpro Solutions AS5,00 %Høvik · 450 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fourpro Solutions AS5,00 %924 404 817 · 450 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.