- Org.nr.
- 895 856 002
- Adresse
- Sentrum 7, 9151 Storslett
Driftsresultat−81 455−0,9 % margin
EBITDA−18 529før av- og nedskrivninger
Årsresultat29 1690,3 % margin
Egenkapital4 499 70773,0 % av eiendelene
Fristelsen Bakeri og Konditori AS er et aksjeselskap innen produksjon av brød og ferske konditorvarer, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 895 856 002
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 20.08.2010
- Registrert
- 25.08.2010
- Adresse
- Sentrum 7, 9151 Storslett
- Kommune
- Nordreisa
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 17
- Hjemmeside
- www.fristelsen.no
Underenheter
1
- Fristelsen Bakeri og Konditori AS995 863 286 · NORDREISA17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og salg av bakverk og kaker.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 478 135 | 8 914 443 | 8 468 811 | 8 093 799 | 8 053 778 |
| Annen driftsinntekt | 98 913 | 90 812 | 90 929 | 93 330 | 90 175 |
| Sum driftsinntekter | 9 577 048 | 9 005 255 | 8 559 740 | 8 187 129 | 8 143 953 |
| Varekostnad | 3 209 807 | 2 980 334 | 2 745 269 | 2 585 442 | 2 438 109 |
| Lønnskostnad Il, | 5 471 098 | 4 892 307 | 4 687 616 | 4 209 757 | 4 004 695 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 62 926 | 73 460 | 74 401 | 73 388 | 69 214 |
| Annen driftskostnad | 914 673 | 808 331 | 815 383 | 702 284 | 655 935 |
| Sum driftskostnader | 9 658 504 | 8 754 432 | 8 322 668 | 7 570 871 | 7 167 953 |
| Driftsresultat | −81 455 | 250 824 | 237 072 | 616 258 | 976 000 |
| Annen renteinntekt | 126 682 | 127 618 | 25 237 | 109 | 506 |
| Sum finansinntekter | 126 682 | 127 618 | 25 237 | 109 | 506 |
| Annen rentekostnad | 2 448 | 1 623 | 477 | 569 | 1 176 |
| Sum finanskostnader | 2 448 | 1 623 | −477 | −569 | 1 176 |
| Netto finans | 124 234 | 125 994 | 24 759 | −460 | −670 |
| Resultat før skatt | 42 779 | 376 818 | 261 831 | 615 798 | 975 330 |
| Skattekostnad | 13 610 | 87 898 | 60 475 | 134 538 | 212 401 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 762 929 |
| Årsresultat | 29 169 | 288 920 | 201 356 | 481 260 | 762 929 |
| Annen egenkapital | 29 169 | 288 920 | 201 356 | 481 260 | 762 929 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 201 356 | 481 260 | 762 929 |
| Utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 329 583 | 364 583 | 399 583 | 434 583 | 469 583 |
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 81 646 | 109 572 | 148 032 | 187 433 | 195 453 |
| Sum varige driftsmidler | 411 230 | - | 547 616 | 622 017 | 665 036 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 2 500 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 960 | 960 | 960 | 960 | 960 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 960 | 960 | 3 460 | 960 | 960 |
| Sum anleggsmidler | 412 190 | 475 116 | 551 076 | 622 977 | 665 996 |
| Varer | 82 753 | 76 680 | 72 311 | 75 921 | 86 850 |
| Sum varer | - | - | 72 311 | 75 921 | 86 850 |
| Kundefordringer | 171 485 | 160 311 | 192 797 | 72 298 | 158 728 |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 671 | 14 861 | 64 959 | 73 758 | 66 220 |
| Sum fordringer | 190 156 | 175 172 | 257 756 | 146 056 | 224 948 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 479 283 | 5 444 967 | 4 558 866 | 4 421 134 | 3 984 077 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 479 283 | 5 444 967 | 4 558 866 | 4 421 134 | 3 984 077 |
| Sum omløpsmidler | 5 752 192 | 5 696 819 | 4 888 933 | 4 643 110 | 4 295 875 |
| Sum eiendeler | 6 164 382 | 6 171 935 | 5 440 009 | 5 266 087 | 4 961 871 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Overkurs | 840 | - | 840 | - | 840 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 840 | 100 840 | 100 840 | 100 840 | 100 840 |
| Fond | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 4 398 867 | 4 369 698 | 4 080 778 | 3 879 422 | 3 398 162 |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 398 867 | 4 369 698 | 4 080 778 | 3 879 422 | 3 398 162 |
| Sum egenkapital | 4 499 707 | 4 470 538 | 4 181 618 | 3 980 262 | 3 499 002 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 196 084 | 125 696 | 282 722 | 254 414 | 251 855 |
| Betalbar skatt | 13 610 | 87 898 | 60 475 | 134 538 | 212 401 |
| Skyldige offentlige avgifter | 576 435 | 623 722 | 314 924 | 322 262 | 203 311 |
| Annen kortsiktig gjeld | 878 546 | 864 080 | 600 270 | 574 612 | 795 304 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 664 675 | 1 701 396 | 1 258 391 | 1 285 825 | 1 462 871 |
| Sum gjeld | 1 664 675 | 1 701 396 | 1 258 391 | 1 285 825 | 1 462 871 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 164 382 | 6 171 935 | 5 440 009 | 5 266 087 | 4 961 873 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,46▲ | 3,35 | 3,89 | 3,61 | 2,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,37▼ | 0,38 | 0,30 | 0,32 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,7 %▼ | 6,5 % | 4,9 % | 12,1 % | 19,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▼ | 2,8 % | 2,8 % | 7,5 % | 12,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 3,2 % | 2,4 % | 5,9 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,0 %▲ | 72,4 % | 76,9 % | 75,6 % | 70,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 563 356
- Resultat per ansatt, kroner
- −4 791
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fristelsen Bakeri og Konditori AS−0,9 %
9,6 mill. 17 ansatte 2025
−2 %0246
Fristelsen Bakeri og Konditori AS−0,9 % 9,6 mill.17 ansatte 2025
Mesterbakeren AS3,3 % 1 298,8 mill.640 ansatte 2025
GOMAN AS3,8 % 1 481,6 mill.467 ansatte 2025
Bakehuset AS4,8 % 2 179,3 mill.1 109 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Silje Hansen | 1982 |
| Styrets leder | Silje Hansen | 1982 |
| Varamedlem | Dan-Robert Karlsen | 1972 |
| Revisor | MIDT-TROMS REVISJON AS885 973 302 | - |
| Regnskapsfører | ARVO REGNSKAP AS937 837 771 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SILJE HANSEN100,0 %f. 1982 · Storslett · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.