- Org.nr.
- 997 280 725
- Adresse
- c/oArctic Real Estate Management AS, Haakon VIIs gate 5, 0161 Oslo
- Hovedeier
- LOGCAP STEEL AS, 100 %
Driftsresultat7 760 22081,1 % margin
EBITDA8 014 231før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 698 82459,6 % margin
Egenkapital958 3566,2 % av eiendelene
Gamleveien 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 280 725
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 08.08.2011
- Registrert
- 30.08.2011
- Adresse
- c/oArctic Real Estate Management AS, Haakon VIIs gate 5, 0161 Oslo
- Postadresse
- c/oArctic Real Estate Management AS, Postboks 1833 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gamleveien 1 AS912 970 140 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Alfanor 11067 AS30.08.2011 til 19.09.2011
- Strada Vecchia AS19.09.2011 til 03.03.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 569 634 | 7 685 818 | 5 798 483 | 4 431 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 9 569 634 | 7 685 818 | 5 798 483 | 4 431 000 | 4 215 984 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 254 011 | 103 972 | 48 919 | 13 231 | 14 701 |
| Annen driftskostnad | 1 555 403 | 1 733 478 | 2 196 870 | 439 271 | 425 122 |
| Sum driftskostnader | 1 809 414 | 1 837 450 | 2 245 789 | 452 502 | 439 823 |
| Driftsresultat | 7 760 220 | 5 848 368 | 3 552 695 | 3 978 498 | 3 776 161 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 33 007 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 43 176 | 43 029 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 76 183 | 43 029 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 666 207 | 293 603 | 18 498 | 97 467 | 4 796 |
| Sum finanskostnader | 666 207 | 293 603 | 18 498 | 97 467 | 4 796 |
| Netto finans | −590 024 | −250 574 | −18 498 | −97 467 | −4 796 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 534 197 | 3 881 031 | 3 771 365 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 819 247 |
| Resultat før skattekostnad | 7 170 196 | 5 597 794 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 471 372 | 1 309 279 | 809 760 | 852 666 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 724 437 | 3 028 365 | 2 952 118 |
| Årsresultat | 5 698 824 | 4 288 515 | 2 724 437 | 3 028 365 | 2 952 118 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 698 824 | 4 288 515 | 2 724 437 | 3 028 365 | 2 952 118 |
| Totalresultat | 5 698 824 | 4 288 515 | 2 724 437 | 3 028 365 | 2 952 118 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 2 904 605 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 47 513 |
| Avgitt konsernbidrag | 5 008 222 | 4 641 987 | 2 902 430 | 2 991 627 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −353 472 | −177 993 | - | - |
| Overført til annen egenkapital | 690 602 | - | - | 36 738 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 698 824 | 4 288 515 | 2 724 437 | 3 028 365 | 2 952 118 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 4 215 984 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 846 132 | 3 620 086 | 4 098 259 | 1 254 108 | 1 267 339 |
| Sum varige driftsmidler | 12 846 132 | 3 620 086 | 4 098 259 | 1 254 108 | 1 267 339 |
| Andre langsiktige fordringer | 2 038 028 | 2 089 075 | 532 706 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 038 028 | 2 089 075 | 532 706 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 14 884 160 | 5 709 161 | 4 630 964 | 1 254 108 | 1 267 339 |
| Sum varer | - | - | - | 542 196 | 542 196 |
| Kundefordringer | 364 104 | - | 521 627 | 291 506 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 167 086 | 250 465 | 105 078 | 4 195 | 3 894 |
| Sum fordringer | 531 190 | 250 465 | 626 705 | 295 701 | 3 894 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 1 424 614 | 1 831 441 | 2 837 980 | 5 815 296 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 1 424 614 | 1 831 441 | 2 837 980 | 5 815 296 |
| Sum omløpsmidler | 531 190 | 1 675 079 | 2 458 147 | 3 675 877 | 6 361 386 |
| Sum eiendeler | 15 415 350 | 7 384 240 | 7 089 111 | 4 929 985 | 7 628 725 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 858 356 | 167 754 | 521 226 | 699 219 | 662 481 |
| Sum opptjent egenkapital | 858 356 | 167 754 | 521 226 | 699 219 | 662 481 |
| Sum egenkapital | 958 356 | 267 754 | 621 226 | 799 219 | 762 481 |
| Utsatt skatt | 58 796 | - | 3 | 8 874 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 58 796 | - | - | 8 874 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 58 796 | - | 0 | 8 874 | 0 |
| Leverandørgjeld | 153 500 | 1 061 682 | 236 053 | 8 209 | 5 461 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 127 504 | 180 797 | 173 669 |
| Kortsiktig konserngjeld | 14 231 447 | 5 951 266 | 4 372 448 | 3 932 886 | 6 687 114 |
| Annen kortsiktig gjeld | 13 251 | 103 538 | 1 731 879 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 398 198 | 7 116 486 | 6 467 884 | 4 121 892 | 6 866 244 |
| Sum gjeld | 14 456 994 | 7 116 486 | 6 467 884 | 4 130 766 | 6 866 244 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 415 350 | 7 384 240 | 7 089 111 | 4 929 985 | 7 628 725 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,04▼ | 0,24 | 0,38 | 0,89 | 0,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 15,09▼ | 26,58 | 10,41 | 5,17 | 9,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 68,7 %▼ | 81,4 % | 59,1 % | 63,4 % | 49,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 81,1 %▲ | 76,1 % | 61,3 % | 89,8 % | 89,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 59,6 %▲ | 55,8 % | 47,0 % | 68,3 % | 70,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,2 %▲ | 3,6 % | 8,8 % | 16,2 % | 10,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gamleveien 1 AS81,1 %
9,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Gamleveien 1 AS81,1 % 9,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Nygaard Anker-Rasch | 1988 |
| Styremedlem | Stine Marie Røed | 1991 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ARCTIC REAL ESTATE MANAGEMENT AS995 691 728 | - |
| Forretningsfører | ARCTIC REAL ESTATE MANAGEMENT AS995 691 728 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LOGCAP STEEL AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Logcap Holding II AS
- LOGCAP STEEL AS100,0 %
- Morteveien 6 AS100,0 %
- Stålfjæra 26 AS100,0 %
- Stanseveien 28 AS100,0 %
- Stålfjæra 27 AS100,0 %
- Haraldrudveien 22 AS100,0 %
- Stålfjæra 5 AS100,0 %
- Stålfjæra 15 AS100,0 %
- Stålfjæra 28 AS100,0 %
- Stålfjæra 7 AS100,0 %
- Stålfjæra 16 AS100,0 %
- Gamleveien 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.