- Org.nr.
- 996 515 672
- Adresse
- c/o Arctic Real Estate Management, Haakon VIIs gate 5, 0161 Oslo
- Hovedeier
- LOGCAP STEEL AS, 100 %
Driftsresultat2 868 48759,6 % margin
EBITDA3 058 269før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 663 51834,5 % margin
Egenkapital3 269 26720,3 % av eiendelene
Stålfjæra 16 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 515 672
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 04.01.2011
- Registrert
- 03.02.2011
- Adresse
- c/o Arctic Real Estate Management, Haakon VIIs gate 5, 0161 Oslo
- Postadresse
- c/o Arctic Real Estate Management, Postboks 1833 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stålfjæra 16 AS996 523 772 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 4 816 328 | 4 155 345 | 3 978 786 | 3 715 316 | - |
| Andre driftsinntekter | - | - | - | 436 312 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 816 328 | 4 155 345 | 3 978 786 | 4 151 628 | 3 811 498 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | - | - | 189 068 |
| Felleskostnader | - | - | - | 67 144 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 189 782 | 189 067 | 189 067 | 189 069 | - |
| Annen driftskostnad | 1 758 059 | 795 122 | 355 913 | 920 691 | 547 243 |
| Sum driftskostnader | 1 947 841 | 984 189 | 544 980 | 1 176 904 | 736 311 |
| Driftsresultat | 2 868 487 | 3 171 155 | 3 433 806 | 2 974 724 | 3 075 187 |
| Annen renteinntekt | - | 2 495 | 1 296 | 280 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 107 296 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 107 296 | 2 495 | 1 296 | 280 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 843 067 | 857 827 | 263 212 | 242 797 | 193 374 |
| Annen rentekostnad | - | - | 36 818 | 239 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 440 | - |
| Sum finanskostnader | 843 067 | 857 827 | 300 030 | 243 476 | 193 374 |
| Netto finans | −735 771 | −855 332 | −298 734 | −243 196 | −193 374 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 135 072 | 2 731 528 | 2 881 813 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 633 999 |
| Resultat før skattekostnad | 2 132 716 | 2 315 823 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 469 198 | 509 482 | 689 715 | 600 937 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 445 357 | 2 130 591 | 2 247 814 |
| Årsresultat | 1 663 518 | 1 806 341 | 2 445 357 | 2 130 591 | 2 247 814 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 663 518 | 1 806 341 | 2 445 357 | 2 130 591 | 2 247 814 |
| Totalresultat | 1 663 518 | 1 806 341 | 2 445 357 | 2 130 591 | 2 247 814 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 2 218 610 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 647 574 | 1 797 501 | 2 430 003 | 2 108 455 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 15 944 | 8 840 | 15 354 | 22 136 | 29 205 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 663 518 | 1 806 341 | 2 445 357 | 2 130 591 | 2 247 814 |
| Leieinntekt | - | - | - | - | 3 811 498 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 718 211 | 13 355 869 | 12 701 131 | 12 890 198 | 13 079 267 |
| Sum varige driftsmidler | 12 718 211 | 13 355 869 | 12 701 131 | 12 890 198 | 13 079 267 |
| Andre langsiktige fordringer | 553 217 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 553 217 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 13 271 428 | 13 355 869 | 12 701 131 | 12 890 198 | 13 079 267 |
| Kundefordringer | 207 725 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 610 823 | 2 041 684 | 2 049 398 | 66 862 | 41 227 |
| Konsernfordringer | - | 1 148 765 | - | 1 936 275 | - |
| Sum fordringer | 2 818 548 | 3 190 449 | 2 049 398 | 2 003 137 | 41 227 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 830 506 | 505 855 | 191 742 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 830 506 | 505 855 | 191 742 |
| Sum omløpsmidler | 2 818 548 | 3 190 449 | 3 879 905 | 2 508 992 | 232 968 |
| Sum eiendeler | 16 089 975 | 16 546 317 | 16 581 036 | 15 399 190 | 13 312 235 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 936 275 | 1 936 275 | 1 936 275 | 1 936 275 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 036 275 | 2 036 275 | 2 036 275 | 2 036 275 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 232 992 | - | 1 208 207 | - | 1 170 717 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 232 992 | - | 1 208 207 | 1 192 853 | 1 170 717 |
| Sum egenkapital | 3 269 267 | 3 253 322 | 3 244 482 | 3 229 128 | 1 270 717 |
| Utsatt skatt | 818 153 | 813 656 | 811 162 | 806 832 | 800 588 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 818 153 | 813 656 | 811 162 | 806 832 | 800 588 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 9 830 869 | 9 215 481 | 8 383 958 | 8 177 296 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 9 830 869 | 9 215 481 | 8 383 958 | 8 177 296 |
| Sum langsiktig gjeld | 818 153 | 10 644 525 | 10 026 643 | 9 190 790 | 8 977 884 |
| Leverandørgjeld | 590 340 | 331 147 | 53 128 | 272 738 | 90 927 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 68 265 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 11 161 644 | 2 304 489 | 3 115 388 | 2 703 148 | 2 844 372 |
| Annen kortsiktig gjeld | 250 571 | 12 834 | 73 129 | 3 386 | 128 335 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 002 556 | 2 648 470 | 3 309 911 | 2 979 272 | 3 063 634 |
| Sum gjeld | 12 820 709 | 13 292 995 | 13 336 553 | 12 170 062 | 12 041 518 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 089 975 | 16 546 317 | 16 581 036 | 15 399 190 | 13 312 235 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,23▼ | 1,20 | 1,17 | 0,84 | 0,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,92▼ | 4,09 | 4,11 | 3,77 | 9,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,2 %▼ | 19,2 % | 21,5 % | 20,7 % | 23,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 59,6 %▼ | 76,3 % | 86,3 % | 71,7 % | 80,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 34,5 %▼ | 43,5 % | 61,5 % | 51,3 % | 59,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,3 %▲ | 19,7 % | 19,6 % | 21,0 % | 9,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stålfjæra 16 AS59,6 %
4,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stålfjæra 16 AS59,6 % 4,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Nygaard Anker-Rasch | 1988 |
| Styremedlem | Stine Marie Røed | 1991 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ARCTIC REAL ESTATE MANAGEMENT AS995 691 728 | - |
| Forretningsfører | ARCTIC REAL ESTATE MANAGEMENT AS995 691 728 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LOGCAP STEEL AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Logcap Holding II AS
- LOGCAP STEEL AS100,0 %
- Morteveien 6 AS100,0 %
- Stålfjæra 26 AS100,0 %
- Stanseveien 28 AS100,0 %
- Gamleveien 1 AS100,0 %
- Stålfjæra 27 AS100,0 %
- Haraldrudveien 22 AS100,0 %
- Stålfjæra 5 AS100,0 %
- Stålfjæra 15 AS100,0 %
- Stålfjæra 28 AS100,0 %
- Stålfjæra 7 AS100,0 %
- Stålfjæra 16 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.