- Org.nr.
- 987 658 169
- Telefon
- 91684413
- Adresse
- Framverranvegen 819, 7690 Mosvik
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat53 3306,6 % margin
EBITDA90 130før av- og nedskrivninger
Årsresultat46 3115,7 % margin
Egenkapital714 16284,7 % av eiendelene
Gipling Caravan og Fritid AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Gipling Caravan og Fritid AS987 721 596 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Campingplass og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 811 294 | - | - | 744 907 | 707 249 |
| Annen driftsinntekt | 140 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 811 434 | 826 487 | 795 564 | 745 517 | 707 249 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | 68 917 | - |
| Lønnskostnad | 89 292 | - | - | - | 59 169 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 72 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 36 800 | - | - | 69 500 | - |
| Annen driftskostnad | 632 012 | - | - | 621 379 | 605 611 |
| Sum driftskostnader | 758 104 | 851 197 | 767 520 | 759 796 | 736 780 |
| Driftsresultat | 53 330 | −24 710 | 28 044 | −14 279 | −29 531 |
| Annen renteinntekt | 6 610 | - | - | 1 032 | 6 484 |
| Sum finansinntekter | 6 610 | 2 454 | 1 186 | 1 032 | 6 484 |
| Annen rentekostnad | 621 | - | - | 1 815 | 1 746 |
| Sum finanskostnader | 621 | 549 | 2 032 | −1 815 | 1 746 |
| Netto finans | 5 989 | 1 905 | −846 | −783 | 4 738 |
| Resultat før skatt | - | −22 806 | 27 198 | - | −24 792 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −5 455 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −19 337 |
| Resultat før skattekostnad | 59 319 | - | - | −15 062 | - |
| Skattekostnad | 13 008 | - | - | −3 320 | - |
| Årsresultat | 46 311 | −17 869 | 21 228 | −11 742 | −19 337 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −19 337 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −19 337 |
| Annen egenkapital | 46 311 | - | - | −11 742 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −11 742 | −19 337 |
| Utsatt skattefordel | 119 788 | - | - | 88 896 | 82 381 |
| Sum immaterielle eiendeler | 119 788 | - | - | 88 896 | 82 381 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 139 101 | - | - | 285 101 | 346 101 |
| Maskiner og anlegg | 5 150 | - | - | 28 550 | 37 050 |
| Sum varige driftsmidler | 144 251 | - | - | 313 651 | 383 151 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | - | - | 32 083 |
| Andre langsiktige fordringer | 4 084 | - | - | 25 083 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 084 | - | - | 25 083 | 32 083 |
| Sum anleggsmidler | 268 123 | 307 106 | 366 621 | 427 631 | 497 616 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 44 529 | - | - | 62 816 | 41 023 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 15 393 |
| Andre kortsiktige fordringer | 24 849 | - | - | 18 836 | - |
| Sum fordringer | 69 379 | - | - | 81 652 | 56 416 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 228 743 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 505 456 | - | - | 275 838 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 505 456 | - | - | 275 838 | 228 743 |
| Sum omløpsmidler | 574 835 | 487 952 | 471 414 | 357 490 | 285 159 |
| Sum eiendeler | 842 958 | 795 058 | 838 035 | 785 120 | 782 775 |
| Aksjekapital | 102 000 | - | - | 102 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
| Annen egenkapital | 612 162 | - | - | 562 492 | 574 234 |
| Sum opptjent egenkapital | 612 162 | 565 851 | 583 720 | 562 492 | 574 234 |
| Sum egenkapital | 714 162 | 667 851 | 685 720 | 664 492 | 676 234 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 31 449 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 13 793 | 31 449 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 13 793 | 31 449 |
| Leverandørgjeld | 37 873 | - | - | 33 651 | 29 976 |
| Betalbar skatt | 17 825 | - | - | 3 195 | 8 419 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 14 856 |
| Skyldige offentlige avgifter | 46 584 | - | - | 37 378 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 26 515 | - | - | 32 611 | 21 841 |
| Sum kortsiktig gjeld | 128 796 | 127 207 | 152 316 | 106 836 | 75 092 |
| Sum gjeld | 128 796 | 127 207 | 152 316 | 120 629 | 106 541 |
| Sum egenkapital og gjeld | 842 958 | - | - | 785 120 | 782 775 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 102 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,46▲ | 3,84 | 3,09 | 3,35 | 3,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,18▼ | 0,19 | 0,22 | 0,18 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,3 %▲ | −2,7 % | 3,6 % | −1,7 % | −2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,6 %▲ | −3,0 % | 3,5 % | −1,9 % | −4,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▲ | −2,2 % | 2,7 % | −1,6 % | −2,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,7 %▲ | 84,0 % | 81,8 % | 84,6 % | 86,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gipling Caravan og Fritid AS6,6 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.62 ansatte 2025
Gipling Caravan og Fritid AS6,6 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.118 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.68 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Gipling | 1961 |
| Styrets leder | Terje Gipling | 1961 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE GIPLING100,0 %f. 1961 · Mosvik · 102 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.