- Org.nr.
- 990 210 543
- Telefon
- 63 94 24 40
- Adresse
- c/o Kjetil Aarre, Julius Dahlsveg 1A, 2053 Jessheim
Driftsresultat−49 537ikke oppgitt
Årsresultat−49 537ikke oppgitt
Egenkapital−76 724−63,3 % av eiendelene
GLABO AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 210 543
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 28.06.2006
- Registrert
- 12.09.2006
- Adresse
- c/o Kjetil Aarre, Julius Dahlsveg 1A, 2053 Jessheim
- Telefon
- 63 94 24 40
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ullensaker (112)
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 49 537 | 45 180 | 45 829 | 47 265 | 37 713 |
| Sum driftskostnader | 49 537 | 45 180 | 45 829 | 47 265 | 37 713 |
| Driftsresultat | −49 537 | −45 180 | −45 829 | −47 265 | −37 713 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −37 713 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −37 713 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 246 | - | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 84 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 84 | 246 | 0 | - |
| Netto finans | 0 | −84 | −246 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −49 537 | −45 264 | −46 075 | −47 265 | - |
| Årsresultat | −49 537 | −45 264 | −46 075 | −47 265 | −37 713 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −37 713 |
| Udekket tap | −49 537 | −45 264 | −46 075 | −47 265 | −37 713 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −46 075 | −47 265 | −37 713 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 233 244 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet Il, | 66 244 | 86 744 | 132 744 | 178 244 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 121 244 | 141 744 | 187 744 | 233 244 | 288 244 |
| Sum anleggsmidler | 121 244 | 141 744 | 187 744 | 233 244 | 288 244 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 5 547 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 | - | 333 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 | - | 333 | 908 | 5 547 |
| Sum omløpsmidler | 8 | 1 069 | 333 | 908 | 5 547 |
| Sum eiendeler | 121 251 | 142 813 | 188 077 | 234 152 | 293 791 |
| Aksjekapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | - |
| Overkurs | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 |
| Udekket tap | 231 724 | 182 187 | 136 923 | 90 848 | 43 584 |
| Sum opptjent egenkapital | −231 724 | −182 187 | −136 923 | −90 848 | −43 584 |
| Sum egenkapital | −76 724 | −27 187 | 18 077 | 64 152 | 111 416 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 27 975 | 0 | - | - | 12 375 |
| Annen kortsiktig gjeld | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 197 975 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 182 375 |
| Sum gjeld | 197 975 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 182 375 |
| Sum egenkapital og gjeld | 121 251 | 142 813 | 188 077 | 234 152 | 293 791 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 150 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,01 | 0,00 | 0,01 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,58▲ | −6,25 | 9,40 | 2,65 | 1,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −37,5 %▼ | −27,3 % | −21,7 % | −17,9 % | −12,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −63,3 %▼ | −19,0 % | 9,6 % | 27,4 % | 37,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erik Prøsch | 1943 |
| Styremedlem | Fredrik Ødemarksbakken | 1966 |
| Styremedlem | Carsten Hartig | 1966 |
| Styremedlem | Jeppe Bjørnerud Raaholt | 1982 |
| Styremedlem | Lena Marie Sørum Olstad | 1964 |
| Styremedlem | Ingebjørg Lajord | 1957 |
| Styremedlem | Kjetil Aarre | 1961 |
| Styremedlem | Siv Leni Johnsen | 1967 |
| Styremedlem | Sindre Rognerud | 1966 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | FEEDBACK ACCOUNT AS985 091 315 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERIK PRØSCH AS10,2 %Elverum · 153 ordinære aksjer
- Kristin Tansemb Ødemarksbakken10,2 %f. 1970 · Maura · 153 ordinære aksjer
- KJETIL AARRE10,2 %f. 1961 · Jessheim · 153 ordinære aksjer
- LENA MARIE SØRUM OLSTAD9,33 %f. 1964 · Gjerdrum · 140 ordinære aksjer
- Sindre Rognerud9,33 %f. 1966 · Jessheim · 140 ordinære aksjer
- MAY BRITT WANG9,33 %f. 1957 · Eidsvoll Verk · 140 ordinære aksjer
- Råbjørn AS9,33 %Stabekk · 140 ordinære aksjer
- Carsten Hartig9,33 %f. 1966 · Greåker · 140 ordinære aksjer
- Ingebjørg Lajord9,33 %f. 1957 · Maura · 140 ordinære aksjer
- SIV LENI JOHNSEN6,67 %f. 1967 · Jessheim · 100 ordinære aksjer
- + 2 andre6,73 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fjellfoten AS50,0 %990 837 678 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.