- Org.nr.
- 941 053 440
- Telefon
- 63 81 29 16
- Adresse
- Stasjonsveien 39, 1467 Strømmen
- Hovedeier
- ANDR. L. RIIS AS, 51 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat4 009 76223,0 % margin
EBITDA4 386 858før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 089 34717,7 % margin
Egenkapital2 276 66325,0 % av eiendelene
Glassmester Reidar Hesler AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 1986.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 941 053 440
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 16.10.1986
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Stasjonsveien 39, 1467 Strømmen
- Telefon
- 63 81 29 16
- Postadresse
- Postboks 7
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Glassmester Reidar Hesler AS971 705 817 · LILLESTRØM9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Glassmestervirksomhet og salg av alt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 425 785 | 17 899 857 | 18 032 052 | 16 326 215 | 15 789 085 |
| Annen driftsinntekt | 42 524 | 75 640 | - | 370 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 17 468 309 | 17 975 497 | 18 032 052 | 16 696 215 | 15 789 085 |
| Varekostnad | 3 920 427 | 3 965 620 | 4 783 939 | 5 682 434 | 5 313 162 |
| Lønnskostnad | 6 154 565 | 5 987 508 | 5 722 410 | 4 831 929 | 4 728 149 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 110 004 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 377 096 | 380 200 | 328 916 | 217 106 | - |
| Annen driftskostnad | 3 006 460 | 3 185 862 | 3 032 783 | 3 060 300 | 2 535 491 |
| Sum driftskostnader | 13 458 547 | 13 519 190 | 13 868 048 | 13 791 769 | 12 686 805 |
| Driftsresultat | 4 009 762 | 4 456 307 | 4 164 004 | 2 904 445 | 3 102 280 |
| Annen renteinntekt | 4 534 | 6 076 | 7 208 | 2 164 | 4 844 |
| Annen finansinntekt | 1 245 | 381 | 269 | 154 | 6 481 |
| Sum finansinntekter | 5 778 | 6 457 | 7 477 | 2 318 | 11 325 |
| Annen rentekostnad | 4 437 | 9 817 | 663 | 628 | 5 811 |
| Annen finanskostnad | 45 305 | 57 923 | 54 663 | 35 513 | 9 130 |
| Sum finanskostnader | 49 741 | 67 740 | 55 326 | 36 142 | 14 941 |
| Netto finans | −43 963 | −61 284 | −47 849 | −33 824 | −3 616 |
| Resultat før skatt | 3 965 799 | 4 395 023 | 4 116 155 | 2 870 621 | 3 098 664 |
| Skattekostnad på resultat | 876 452 | 974 448 | 918 233 | 643 477 | 691 695 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 197 922 | 2 227 144 | 2 406 969 |
| Årsresultat | 3 089 347 | 3 420 575 | 3 197 922 | 2 227 144 | 2 406 969 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 089 347 | 3 420 575 | 3 197 922 | 2 227 144 | 2 406 969 |
| Totalresultat | 3 089 347 | 3 420 575 | 3 197 922 | 2 227 144 | - |
| Ordinært utbytte | 3 045 924 | 2 654 577 | 2 000 000 | 1 000 000 | 2 400 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 6 969 |
| Tilleggsutbytte | - | 200 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 43 423 | 565 998 | 1 197 922 | 1 227 144 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 089 347 | 3 420 575 | 3 197 922 | 2 227 144 | 2 406 969 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 588 354 | 965 450 | 1 268 955 | 1 214 413 | - |
| Sum varige driftsmidler | 588 354 | - | 1 268 955 | 1 214 413 | 723 346 |
| Andre langsiktige fordringer | 38 000 | 62 000 | 86 470 | 111 670 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 38 000 | 62 000 | 86 470 | 111 670 | - |
| Sum anleggsmidler | 626 354 | 1 027 450 | 1 355 425 | 1 326 083 | 746 909 |
| Varer | - | - | - | - | 562 400 |
| Sum varer | 397 928 | 625 943 | 541 544 | 613 418 | 562 400 |
| Kundefordringer | 1 940 087 | 1 962 791 | 1 895 108 | 1 690 243 | 1 674 227 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 221 728 |
| Andre kortsiktige fordringer | 190 636 | 247 075 | 244 439 | 247 343 | - |
| Sum fordringer | 2 130 723 | 2 209 866 | 2 139 547 | 1 937 586 | 1 895 955 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 951 647 | 5 069 703 | 3 419 454 | 2 983 745 | 2 705 107 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 951 647 | 5 069 703 | 3 419 454 | 2 983 745 | 2 705 107 |
| Sum omløpsmidler | 8 480 298 | 7 905 512 | 6 100 544 | 5 534 749 | 5 163 462 |
| Sum eiendeler | 9 106 652 | 8 932 962 | 7 455 969 | 6 860 832 | 5 910 371 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 23 563 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 23 563 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 723 346 |
| Aksjekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | −60 000 | −40 000 | −20 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 60 000 | 80 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 156 663 | 2 113 241 | 1 607 242 | 982 161 | 295 511 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 156 663 | 2 113 241 | 1 607 242 | 982 161 | 295 511 |
| Sum egenkapital | 2 276 663 | 2 233 241 | 1 667 242 | 1 062 161 | 395 511 |
| Utsatt skatt | 4 441 | 55 199 | 73 822 | 79 665 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 441 | 55 199 | 73 822 | 79 665 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 430 289 | 624 024 | 823 596 | 1 022 798 | 526 192 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 430 289 | 624 024 | 823 596 | - | 526 192 |
| Sum langsiktig gjeld | 434 730 | 679 223 | 897 418 | 1 102 463 | 526 192 |
| Leverandørgjeld | 601 772 | 737 039 | 493 331 | 710 829 | 830 966 |
| Betalbar skatt | 927 210 | - | 924 076 | 540 249 | 644 969 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 180 752 | 1 068 683 | 941 538 | 958 632 | 665 911 |
| Utbytte | 3 045 924 | 2 654 577 | 2 000 000 | 1 000 000 | 2 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 639 600 | 567 128 | 532 365 | 1 486 499 | 446 822 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 395 258 | 6 020 498 | 4 891 310 | - | 4 988 668 |
| Sum gjeld | 6 829 989 | 6 699 721 | 5 788 728 | 5 798 671 | 5 514 860 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 106 652 | 8 932 962 | 7 455 969 | 6 860 832 | 5 910 371 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 120 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,33▲ | 1,31 | 1,25 | - | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,00 | 3,00 | 3,47 | 5,46 | 13,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,5 %▼ | 54,5 % | 58,3 % | 45,5 % | 52,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 23,0 %▼ | 24,8 % | 23,1 % | 17,4 % | 19,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,7 %▼ | 19,0 % | 17,7 % | 13,3 % | 15,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,0 % | 25,0 % | 22,4 % | 15,5 % | 6,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 940 923
- Resultat per ansatt, kroner
- 445 529
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Glassmester Reidar Hesler AS23,0 %
17,5 mill. 9 ansatte 2025
0 %102030
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
Glassmester Reidar Hesler AS23,0 % 17,5 mill.9 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sissel Johnsen | 1970 |
| Styrets leder | Frithjof Andreas Lilje Riis | 1951 |
| Styremedlem | Ole Andreas Grenstad | 1982 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDR. L. RIIS AS51,0 %Trondheim · 765 ordinære aksjer
- PER BERG OLSEN49,0 %f. 1971 · Lillestrøm · 735 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ANDR. L. RIIS AS
- RIIS EIENDOM AS100,0 %
- RIIS GLASS OG FASADE AS100,0 %
- Bilglassgruppen AS100,0 %
- RIIS MESTERGLASS AS100,0 %
- RIIS MONTASJE AS100,0 %
- RIIS MØLLENBERG AS100,0 %
- Bilglassportalen AS100,0 %
- RIIS BILGLASS AS100,0 %
- RYE BOLIGBYGG AS100,0 %
- RIIS BYGG TRØNDELAG AS100,0 %
- Stjørdal Bilglass AS51,0 %
- Svendsens Glass-Service & Altiglass AS51,0 %
- Glassmester Reidar Hesler AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.