- Org.nr.
- 923 160 507
- Adresse
- Kontinentalvegen 10, 4056 Tananger
Groundbreaker AS er et aksjeselskap innen produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 160 507
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 27.06.2019
- Registrert
- 06.08.2019
- Adresse
- Kontinentalvegen 10, 4056 Tananger
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 40 924
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Groundbreaker AS923 181 644 · SOLA5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Innovasjon og produkt utvikling av utstyr til industri, onshore og offshore, utleie av utstyr og personell, konsulent virksomhet, kjøp og salg av industri utstyr. Kjøp av aksjer i andre aksje selskaper, herunder overtakelse.
Tidligere navn
- Ground Breaker AS06.08.2019 til 26.08.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 286 168 | 7 935 855 | - | 3 835 856 | - |
| Annen driftsinntekt | - | −760 280 | 760 280 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 286 168 | 7 175 575 | 4 596 136 | 3 944 355 | 2 546 944 |
| Varekostnad | 170 516 | 411 463 | 1 624 584 | 958 123 | 177 196 |
| Lønnskostnad | 2 871 578 | 2 508 549 | 567 341 | 490 182 | 542 524 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 105 795 | 1 270 140 | 1 290 683 | 1 155 100 | 732 705 |
| Annen driftskostnad | 2 651 401 | 1 351 197 | 1 192 712 | 1 321 561 | 874 047 |
| Sum driftskostnader | 6 799 291 | 5 541 348 | 4 675 320 | 3 924 965 | 2 326 472 |
| Driftsresultat | −513 123 | 1 634 227 | −79 185 | 19 390 | 220 472 |
| Annen renteinntekt | 2 492 | 1 501 | 2 446 | 2 593 | - |
| Annen finansinntekt | 290 840 | 13 107 | 10 639 | 1 842 | - |
| Sum finansinntekter | 293 332 | 14 608 | 13 085 | 4 435 | 7 143 |
| Annen rentekostnad | 164 782 | 227 976 | 183 453 | 30 000 | - |
| Annen finanskostnad | 159 700 | 31 139 | 74 368 | 4 590 | - |
| Sum finanskostnader | 324 482 | 259 115 | 257 821 | 34 590 | 5 282 |
| Netto finans | −31 150 | −244 508 | −244 736 | −30 155 | 1 861 |
| Resultat før skatt | - | - | −323 921 | −10 765 | 222 333 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −323 921 | −10 765 | - |
| Resultat før skattekostnad | −544 273 | 1 389 719 | - | - | - |
| Årsresultat | −544 273 | 1 389 719 | −323 921 | −10 765 | 222 333 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −544 273 | 1 389 719 | −323 921 | −10 765 | - |
| Totalresultat | −544 273 | 1 389 719 | −323 921 | −10 765 | - |
| Udekket tap | −544 273 | 1 389 719 | −323 921 | −10 766 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −544 273 | 1 389 719 | −323 921 | −10 766 | - |
| Maskiner og anlegg | 7 333 439 | 7 767 828 | 7 345 067 | 7 073 937 | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 333 439 | 7 767 828 | 7 345 067 | 7 073 937 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 333 439 | 7 767 828 | 7 645 067 | 7 773 937 | 6 639 907 |
| Kundefordringer | 2 909 068 | 4 483 249 | 2 010 265 | 334 180 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 355 953 | 316 927 | 329 859 | 472 544 | - |
| Sum fordringer | 3 265 021 | 4 800 176 | 2 340 124 | 806 724 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 928 658 | 487 048 | 1 768 591 | 434 954 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 928 658 | 487 048 | 1 768 591 | 434 954 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 193 678 | 5 287 225 | 4 108 715 | 1 241 678 | 1 787 206 |
| Sum eiendeler | 11 527 117 | 13 055 052 | 11 753 783 | 9 015 615 | 8 427 113 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 300 000 | 700 000 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 300 000 | 700 000 | - |
| Aksjekapital | 40 924 | 40 924 | 40 924 | 40 924 | - |
| Overkurs | 9 633 506 | 9 633 506 | 9 633 506 | 9 633 506 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 9 674 430 | 9 674 430 | 9 674 430 | 9 674 430 | 9 674 430 |
| Udisponert resultat | - | - | - | 1 | - |
| Udekket tap | 1 189 474 | 645 202 | 2 034 921 | 1 711 001 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 189 474 | −645 202 | −2 034 921 | −1 711 000 | −1 700 235 |
| Sum egenkapital | 8 484 956 | 9 029 228 | 7 639 509 | 7 963 430 | 7 974 195 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 083 300 | 2 983 312 | 3 883 324 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 083 300 | 2 983 312 | 3 883 324 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 083 300 | 2 983 312 | 3 883 324 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 129 662 | 534 369 | 101 886 | 963 306 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 258 335 | 166 966 | 41 408 | 37 652 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 570 865 | 341 177 | 87 655 | 51 227 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 958 862 | 1 042 512 | 230 949 | 1 052 185 | 452 917 |
| Sum gjeld | 3 042 162 | 4 025 824 | 4 114 273 | 1 052 185 | 452 917 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 527 117 | 13 055 052 | 11 753 782 | 9 015 615 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,37▼ | 5,07 | 17,79 | 1,18 | 3,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,36▼ | 0,45 | 0,54 | 0,13 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,8 %▼ | 13,3 % | −0,6 % | 0,3 % | 2,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,2 %▼ | 22,8 % | −1,7 % | 0,5 % | 8,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,7 %▼ | 19,4 % | −7,0 % | −0,3 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,6 %▲ | 69,2 % | 65,0 % | 88,3 % | 94,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 047 695
- Resultat per ansatt, kroner
- −85 521
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 28.290.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Lunde | 1967 |
| Styrets leder | Steffen Evertsen | 1965 |
| Styremedlem | Harald Lunde | 1967 |
| Styremedlem | Daniel Malmin Soltvedt | 1991 |
| Styremedlem | Knut Tore Erevik | 1978 |
| Styremedlem | Terje Morten Soltvedt | 1966 |
| Styremedlem | Bjørn Tjensvold | 1971 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
| Regnskapsfører | RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS930 047 198 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Daniel Malmin Soltvedt20,2 %f. 1991 · Sandnes · 19 000 ordinære aksjer
- HALU AS19,7 %Stavanger · 18 500 ordinære aksjer
- TMS Support AS18,2 %Sandnes · 17 118 ordinære aksjer
- Cronifer AS8,18 %Stavanger · 7 700 ordinære aksjer
- Vinkel Invest AS7,97 %Stavanger · 7 500 ordinære aksjer
- Savoca AS5,58 %Stavanger · 5 250 ordinære aksjer
- Blueprint Innovations AS4,25 %Randaberg · 4 000 ordinære aksjer
- BUFRE TRADING AS3,19 %Sandnes · 3 000 ordinære aksjer
- BJØRN TJENSVOLD2,26 %f. 1971 · Tau · 2 125 ordinære aksjer
- Hognest AS2,00 %Bryne · 1 882 ordinære aksjer
- + 11 andre8,55 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.