- Org.nr.
- 920 611 524
- Adresse
- Marcus Thranes gate 2A, 1776 Halden
- Hovedeier
- Grimsrød Tomtefelt AS, 100 %
Driftsresultat−1 469ikke oppgitt
Årsresultat36 576ikke oppgitt
Egenkapital245 49062,7 % av eiendelene
GT Investa AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 611 524
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 23.02.2018
- Registrert
- 21.03.2018
- Adresse
- Marcus Thranes gate 2A, 1776 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og verdipapirer, fast eiendom samt delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1 469 | - | - | 1 298 | 1 303 |
| Sum driftskostnader | 1 469 | 1 546 | 1 254 | 1 298 | 1 303 |
| Driftsresultat | −1 469 | −1 546 | −1 254 | −1 298 | −1 303 |
| Inntekt på andre investeringer | 10 953 | - | - | 82 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 15 058 | - |
| Annen finansinntekt | 4 317 | - | - | 6 | 22 204 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | −8 598 | - | - | −33 221 | −21 217 |
| Sum finansinntekter | 39 244 | 16 396 | 27 337 | −18 075 | 987 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 3 000 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 2 381 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 3 841 | 5 381 | - |
| Netto finans | 39 244 | 16 396 | 23 496 | −23 456 | 987 |
| Resultat før skatt | 37 775 | 14 850 | 22 242 | −24 754 | −316 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 199 | - | - | −373 | 26 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | 36 576 | - | - | −24 381 | −342 |
| Årsresultat | 36 576 | 13 944 | 21 017 | −24 381 | −342 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −342 |
| Overføringer annen egenkapital | 36 576 | - | - | −24 381 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 36 576 | - | - | −24 381 | −342 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 316 679 | - | - | 94 393 | - |
| Obligasjoner | - | - | - | 82 751 | - |
| Andre fordringer | - | - | - | 67 797 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 316 679 | - | - | 244 941 | - |
| Sum anleggsmidler | 316 679 | 288 008 | 321 064 | 245 314 | 0 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | - | 169 520 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 169 520 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 74 994 | - | - | 62 654 | 163 117 |
| Sum omløpsmidler | 74 994 | 66 681 | 18 774 | 62 654 | 332 637 |
| Sum eiendeler | 391 673 | 354 689 | 339 838 | 307 968 | 332 637 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 373 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 373 | - |
| Aksjekapital | 120 000 | - | - | 120 000 | 120 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 114 430 | 114 430 | 114 430 | 114 430 | 114 430 |
| Annen egenkapital | 131 060 | - | - | 58 540 | 83 098 |
| Sum opptjent egenkapital | 131 060 | 94 484 | 79 557 | 58 540 | 83 098 |
| Sum egenkapital | 245 490 | 208 914 | 193 987 | 172 970 | 197 528 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 135 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 135 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 000 |
| Betalbar skatt | 1 183 | - | - | - | 108 |
| Annen kortsiktig gjeld | 145 000 | - | - | 134 998 | 1 |
| Sum kortsiktig gjeld | 146 183 | 145 775 | 145 851 | 134 998 | 109 |
| Sum gjeld | 146 183 | 145 775 | 145 851 | 134 998 | 135 109 |
| Sum egenkapital og gjeld | 391 673 | - | - | 307 968 | 332 637 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,51▲ | 0,46 | 0,13 | 0,46 | 3 051,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,60▼ | 0,70 | 0,75 | 0,78 | 0,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,1 %▲ | 4,3 % | 8,1 % | −6,0 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,7 %▲ | 58,9 % | 57,1 % | 56,2 % | 59,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thomas Alexander Montelius | 1984 |
| Styremedlem | Marie Helene Montelius Norderhaug | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Grimsrød Tomtefelt AS100,0 %Halden · 120 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Grimsrød Tomtefelt AS
- GT Prosjekt AS100,0 %
- MBE GRUPPEN AS75,0 %
- GT Investa AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Instabank ASA0,00 %816 914 582 · 18 720 ordinære aksjer
- B2 IMPACT ASA0,00 %992 249 986 · 2 350 ordinære aksjer
- ARRIBATEC GROUP ASA0,00 %979 867 654 · 360 ordinære aksjer
- SAGA PURE ASA0,00 %995 359 774 · 3 500 ordinære aksjer
- SELVAAG BOLIG ASA0,00 %992 587 776 · 350 ordinære aksjer
- Axactor ASA0,00 %921 896 328 · 1 125 ordinære aksjer
- Bevest ASA0,00 %990 727 007 · 20 ordinære aksjer
- Akastor ASA0,00 %986 529 551 · 603 ordinære aksjer
- Multiconsult ASA0,00 %910 253 158 · 55 ordinære aksjer
- HUNTER GROUP ASA0,00 %985 955 107 · 250 ordinære aksjer
Vis alle 14 · 4 til
- Storebrand ASA0,00 %916 300 484 · 402 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 40 ordinære aksjer
- AKER HORIZONS ASA0,00 %925 978 558 · 300 ordinære aksjer
- HEXAGON PURUS ASA0,00 %919 317 558 · 44 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.