- Org.nr.
- 982 075 645
- Telefon
- 52 79 99 01
- Hovedeier
- Sta-Invest AS, 100 %
Driftsresultat949 99713,8 % margin
EBITDA1 394 997før av- og nedskrivninger
Årsresultat519 0587,6 % margin
Egenkapital101 8232,5 % av eiendelene
Gullingen Turistsenter AS er et aksjeselskap innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 075 645
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.03.2000
- Registrert
- 20.06.2000
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Telefon
- 52 79 99 01
- Kommune
- Suldal
- Aksjekapital
- 62 829
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gullingen Turistsenter AS982 132 304 · SULDAL6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av Gullingen Turistsenter og hva som hermed naturlig står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 867 093 | 6 174 284 | 6 501 362 | 6 659 067 | 2 401 303 |
| Leieinntekter | - | - | - | - | 3 583 282 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | −48 211 |
| Sum driftsinntekter | 6 867 093 | 6 174 284 | 6 501 362 | 6 659 067 | 5 936 375 |
| Varekostnad | 1 264 157 | 1 070 208 | 1 153 941 | 1 022 546 | 970 217 |
| Lønnskostnad | 2 808 521 | 2 678 376 | 2 583 415 | 2 602 880 | 2 459 445 |
| Ordinære avskrivninger | 445 000 | 454 200 | 405 000 | 405 000 | 411 000 |
| Annen driftskostnad | 1 399 418 | 1 293 709 | 1 376 950 | 1 682 059 | 1 564 597 |
| Sum driftskostnader | 5 917 096 | 5 496 493 | 5 519 306 | 5 712 484 | 5 405 259 |
| Driftsresultat | 949 997 | 677 791 | 982 056 | 946 582 | 531 116 |
| Annen renteinntekt | - | 17 | 101 | 28 | 13 |
| Annen finansinntekt | 9 724 | 9 240 | - | - | 19 294 |
| Sum finansinntekter | 9 724 | 9 257 | 101 | 28 | 19 307 |
| Annen rentekostnad | 271 938 | 353 259 | 359 210 | 282 178 | 279 939 |
| Annen finanskostnad | 22 074 | 30 173 | 26 193 | 17 408 | 25 569 |
| Sum finanskostnader | 294 012 | 383 432 | 385 404 | 299 586 | 305 508 |
| Netto finans | −284 288 | −374 175 | −385 303 | −299 558 | −286 201 |
| Resultat før skatt | - | - | 596 753 | 647 024 | 244 914 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 53 883 |
| Resultat før skattekostnad | 665 710 | 303 616 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 146 652 | 66 796 | 131 285 | 142 345 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 465 468 | 504 679 | 191 031 |
| Årsresultat | 519 058 | 236 820 | 465 468 | 504 679 | 191 031 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 519 058 | 236 820 | 465 468 | 504 679 | 191 031 |
| Totalresultat | 519 058 | 236 820 | 465 468 | 504 679 | 191 031 |
| Ordinært utbytte | 500 000 | 236 820 | 465 000 | 365 910 | - |
| Konsernbidrag | - | - | 37 913 | - | - |
| fra annen egenkapital | - | - | −37 445 | - | - |
| til annen egenkapital | 19 058 | - | - | 138 769 | 191 031 |
| Sum overføringer og disponeringer | 519 058 | 236 820 | 465 468 | 504 679 | 191 031 |
| Utsatt skattefordel | 298 094 | 254 249 | 210 897 | 189 767 | 158 931 |
| Sum immaterielle eiendeler | 298 094 | 254 249 | 210 897 | 189 767 | 158 931 |
| Tomter og bygninger | 1 611 000 | 1 874 000 | 2 137 000 | 2 400 000 | 2 663 000 |
| Driftsløsøre og lignende | 292 193 | 474 193 | 665 393 | 498 687 | 594 329 |
| Sum varige driftsmidler | 1 903 193 | 2 348 193 | 2 802 393 | 2 898 687 | 3 257 329 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 570 974 | 1 566 394 | 2 100 000 | 2 273 092 | 1 850 976 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 570 974 | 1 566 394 | 2 100 000 | 2 273 092 | 1 850 976 |
| Sum anleggsmidler | 3 772 261 | 4 168 836 | 5 113 290 | 5 361 547 | 5 267 236 |
| Varebeholdning | 89 813 | 66 223 | 73 836 | 66 324 | 50 769 |
| Sum varer | 89 813 | 66 223 | 73 836 | 66 324 | 50 769 |
| Kundefordringer | 152 105 | 85 830 | 253 710 | 362 630 | 196 200 |
| Andre kortsiktige fordringer | 42 011 | 22 888 | 91 280 | 218 034 | 121 449 |
| Sum fordringer | 194 116 | 108 718 | 344 990 | 580 663 | 317 649 |
| Bankinnskudd og kontanter | 88 705 | 33 783 | 118 205 | 82 964 | 37 286 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 88 705 | 33 783 | 118 205 | 82 964 | 37 286 |
| Sum omløpsmidler | 372 634 | 208 724 | 537 030 | 729 951 | 405 704 |
| Sum eiendeler | 4 144 895 | 4 377 560 | 5 650 320 | 6 091 498 | 5 672 940 |
| Overkurs | 5 278 | 5 278 | 5 278 | 5 278 | 5 278 |
| Sum innskutt egenkapital | 68 107 | 68 107 | 68 107 | 68 107 | 68 107 |
| Annen egenkapital | 33 716 | 128 724 | 128 724 | 166 169 | 166 168 |
| Sum opptjent egenkapital | 33 716 | 128 724 | 128 724 | 166 169 | 166 168 |
| Sum egenkapital | 101 823 | 196 831 | 196 831 | 234 276 | 234 275 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 025 195 | 2 409 372 | 3 038 777 | 3 638 968 | 4 248 547 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 025 195 | - | 3 038 777 | - | 4 248 547 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 025 195 | - | 3 038 777 | - | 4 248 547 |
| Leverandørgjeld | 72 185 | 55 302 | 289 834 | 189 575 | 73 286 |
| Betalbar skatt | 158 325 | 110 148 | 141 722 | 134 041 | 65 113 |
| Skyldig offentlige avgifter | 145 887 | 134 912 | 136 107 | 139 520 | 113 064 |
| Utbytte | 500 000 | 236 820 | 465 000 | 365 910 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 399 019 | 301 831 | 362 799 | 470 354 | 441 050 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 2 414 711 | - | 1 190 118 |
| Sum kortsiktig gjeld 2 O17 | - | 1 771 356 | - | - | - |
| Sum gjeld | 4 043 072 | 4 180 728 | 5 453 488 | 5 857 222 | 5 438 665 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 144 895 | 4 377 560 | 5 650 320 | 6 091 498 | 5 672 940 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18▲ | 0,12 | 0,22 | - | 0,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 39,71▲ | 21,24 | 27,71 | 25,00 | 23,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,5 %▲ | 13,7 % | 16,7 % | 16,1 % | 9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,8 %▲ | 11,0 % | 15,1 % | 14,2 % | 8,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▲ | 3,8 % | 7,2 % | 7,6 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,5 %▼ | 4,5 % | 3,5 % | 3,8 % | 4,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 373 419
- Resultat per ansatt, kroner
- 189 999
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gullingen Turistsenter AS13,8 %
6,9 mill. 5 ansatte 2025
−5 %051015
Forenom AS−2,8 % 285,7 mill.64 ansatte 2025
Vander Norway AS1,9 % 135,6 mill.32 ansatte 2025
Bjørvika Apartments AS3,5 % 180,6 mill.44 ansatte 2025
Gullingen Turistsenter AS13,8 % 6,9 mill.5 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Nilsen | 1960 |
| Styrets leder | Anne Karin Vårvik | 1963 |
| Styremedlem | Jan Nilsen | 1960 |
| Varamedlem | Andor Svein Tennøy | 1961 |
| Regnskapsfører | AAUDIT AS927 653 508 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sta-Invest AS100,0 %Sand · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sta-Invest AS
- Gullingen Skisenter og Fjellcamping AS100,0 %
- Gullingen Turistsenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.