- Org.nr.
- 997 688 821
- Telefon
- 906 99 600
- Adresse
- Hamnegata 13, 9600 Hammerfest
- Hovedeier
- AMEDIA NORGE AS, 96,6 %
- Bransje
- Utgivelse av aviser
Hammerfestingen AS er et aksjeselskap innen utgivelse av aviser, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 688 821
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 24.11.2011
- Registrert
- 07.12.2011
- Adresse
- Hamnegata 13, 9600 Hammerfest
- Telefon
- 906 99 600
- Postadresse
- Postboks 293 Sentrum
- Kommune
- Hammerfest
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.hammerfestingen.no
Underenheter
1
- Hammerfestingen AS997 704 169 · HAMMERFEST
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive en produksjon og utgivelse av aviser, samt salg av naturlig tilhørende tjenester. Avisen skal være redaktørstyrt og upåvirkelig av eksterne påvirkninger. Delta i andre selskaper med økonomisk vinning som formål. Redaktøren plikter å sørge for at mediene redigeres i henhold til vedtektene i Redaktørplakaten, og at det fremmes saklig og fri informasjon.
Tidligere navn
- VERK MEDIA AS07.12.2011 til 10.11.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Opplagsinntekter | 2 305 833 | 1 732 254 | 1 268 933 | - | - |
| Annonseinntekter | 509 421 | 374 852 | 722 471 | - | - |
| Offentlig støtte | 2 037 461 | 2 000 813 | 1 818 202 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 33 546 | 13 083 | −11 998 | 1 410 307 | 1 240 183 |
| Sum driftsinntekter | 4 886 261 | 4 121 002 | 3 797 608 | 3 313 887 | 3 493 598 |
| Varekostnad | 574 141 | 562 970 | 666 774 | 691 213 | 384 481 |
| Lønnskostnad | 2 522 243 | 2 010 107 | 2 197 658 | 2 233 636 | 2 133 286 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 56 308 |
| Avskrivning | 9 504 | 1 475 | - | 364 460 | - |
| Annen driftskostnad | 1 292 700 | 1 468 760 | 826 867 | 860 317 | 757 542 |
| Sum driftskostnader | 4 398 588 | 4 043 312 | 3 691 299 | 4 149 626 | 3 331 616 |
| Driftsresultat | 487 673 | 77 690 | 106 309 | −835 739 | 161 982 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | −11 |
| Annen finansinntekt | 83 827 | 49 808 | 17 812 | 1 042 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 17 812 | 1 042 | −11 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 731 |
| Annen finanskostnad | 1 131 | 294 | 3 190 | 47 214 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 3 190 | 47 214 | 2 731 |
| Netto finans | 82 696 | 49 514 | 14 622 | −46 172 | −2 742 |
| Resultat før skatt | - | - | 120 931 | −881 911 | 159 240 |
| Resultat før skattekostnad | 570 369 | 127 204 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 125 602 | 29 148 | 24 941 | −193 070 | 38 729 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 95 990 | −688 841 | 120 511 |
| Årsresultat | 444 767 | 98 056 | 95 990 | −688 841 | 120 511 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 120 511 |
| Konsernbidrag | - | −88 299 | −602 520 | −684 522 | - |
| Ordinært utbytte | 300 | - | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 389 766 | 88 299 | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 54 701 | 98 056 | 141 439 | −4 320 | 120 511 |
| Sum overføringer og disponeringer | 444 767 | 98 056 | 95 990 | −688 842 | 120 511 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 1 903 580 | 2 253 416 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 36 434 | 45 938 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | 18 000 | 18 000 | 18 085 | 19 612 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 18 000 | 18 000 | 18 085 | 19 612 |
| Sum varige driftsmidler | 36 434 | - | - | - | 50 000 |
| Sum anleggsmidler | 36 434 | 63 938 | 21 975 | 18 085 | 434 072 |
| Kundefordringer | 16 103 | 11 245 | 68 395 | 87 573 | 162 341 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 85 995 |
| Andre fordringer | 33 931 | 73 921 | 11 989 | - | - |
| Konsernfordringer | 50 461 | 164 900 | 1 691 178 | 694 147 | - |
| Sum fordringer | 100 496 | 250 067 | 1 771 562 | 781 720 | 248 336 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 621 802 |
| Finansielle omløpsmidler | - | - | 85 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 85 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 177 714 | 1 483 858 | 415 485 | 454 632 | 621 802 |
| Sum omløpsmidler | 2 278 210 | 1 733 925 | 2 187 132 | 1 236 352 | 870 138 |
| Sum eiendeler | 2 314 643 | 1 797 863 | 2 209 107 | 1 254 436 | 1 304 210 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 3 975 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 3 975 | - | 364 460 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 50 000 |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 364 460 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Overkurs | 205 000 | 205 000 | 205 000 | 205 000 | 205 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 405 000 | 405 000 | 405 000 | 405 000 | 405 000 |
| Annen egenkapital | 589 636 | 534 934 | 436 878 | 295 439 | 183 205 |
| Sum opptjent egenkapital | 589 636 | 534 934 | 436 878 | 295 439 | 183 205 |
| Sum egenkapital | 994 636 | 939 934 | 841 878 | 700 439 | 588 205 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skatt | 193 | 267 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 193 | 267 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 63 595 | 37 001 | 44 295 | 86 087 | 44 248 |
| Betalbar skatt | 15 742 | - | - | - | 38 729 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 84 081 |
| Skyldige offentlige avgifter | 46 536 | 52 041 | 61 205 | 64 120 | - |
| Utbytte | 300 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 544 914 | 213 211 | 686 307 | - | - |
| Forskuddsbetalte abonnementsinntekter | 407 250 | 360 323 | 339 917 | 217 333 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 241 478 | 195 086 | 235 505 | 186 457 | 548 947 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 319 815 | 857 662 | 1 367 229 | 553 997 | 716 005 |
| Sum gjeld | 1 320 008 | 857 929 | 1 367 229 | 553 997 | 716 005 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 314 643 | 1 797 863 | 2 209 107 | - | 1 304 210 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,73▼ | 2,02 | 1,60 | 2,23 | 1,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,33▲ | 0,91 | 1,62 | 0,79 | 1,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,7 %▲ | 6,4 % | 7,2 % | −65,2 % | 12,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,0 %▲ | 1,9 % | 2,8 % | −25,2 % | 4,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,1 %▲ | 2,4 % | 2,5 % | −20,8 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,0 %▼ | 52,3 % | 38,1 % | 55,8 % | 45,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 58.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Reginiussen | 1983 |
| Styrets leder | Renate Slettli Nymo | 1976 |
| Styremedlem | Malin Myrlie | 1991 |
| Varamedlem | Martine Elise Haug | 1994 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AMEDIA NORGE AS96,6 %Oslo · 19 315 ordinære aksjer
- Hammerfestingen AS3,36 %Hammerfest · 673 ordinære aksjer
- TOM OLAV JOHANNESEN0,01 %f. 1964 · Hammerfest · 2 ordinære aksjer
- HAROLD GEORG OLSEN0,01 %f. 1957 · Hammerfest · 2 ordinære aksjer
- Reidun Karlsen0,01 %f. 1952 · Hammerfest · 2 ordinære aksjer
- JARLE EDVARDSEN0,01 %f. 1954 · Hammerfest · 2 ordinære aksjer
- SVEIN MARTIN SIVERTSEN0,01 %f. 1950 · Hammerfest · 1 ordinære aksjer
- ANNE LOVISE NÆSS0,01 %f. 1941 · Hammerfest · 1 ordinære aksjer
- ARNA VALBORG NÆSS0,01 %f. 1942 · Hammerfest · 1 ordinære aksjer
- BJØRN ERIK JOHANSEN0,01 %f. 1967 · Hammerfest · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Amedia AS
- AMEDIA NORGE AS100,0 %
- Mediehuset Nettavisen AS100,0 %
- Medieselskapet Karmøynytt AS100,0 %
- Kvinnheringen AS100,0 %
- BODØ PUBLISHING AS100,0 %
- MEDIEHUSET HAUGESUNDS AVIS AS100,0 %
- Østlands-Posten AS100,0 %
- AS ØSTLANDETS BLAD100,0 %
- Glåmdalen AS100,0 %
- TIDENS KRAV AS100,0 %
- AS Oppland Arbeiderblad100,0 %
- NORDRE AKER BUDSTIKKE AS100,0 %
- Mediehuset Nidaros AS100,0 %
- AS AURA AVIS100,0 %
- AS RANA BLAD100,0 %
- AKERSPOSTEN MEDIA AS100,0 %
- RANA PUBLISHING AS100,0 %
- AID AS100,0 %
- Amedia Annonseproduksjon AS100,0 %
- SØR-VARANGER AVIS A/S100,0 %
- Dagbladet Finnmarken AS100,0 %
- AUST AGDER BLAD AS100,0 %
- Mediehuset Helgelendingen AS100,0 %
- SAGENE AVIS AS100,0 %
- Fremover AS100,0 %
- AS Firdaposten100,0 %
- Telemarksavisa AS100,0 %
- AS Hadeland100,0 %
- Bygdebladet Randaberg og Rennesøy AS100,0 %
- Amedia Annonse Rogaland AS100,0 %
- RA STAVANGER AS100,0 %
- UNGT MEDBORGERSKAP AS100,0 %
- KRS Avisen Kristiansand AS100,0 %
- Amedia Digital AS100,0 %
- AMEDIA ANNONSE FOLLO OG ØSTFOLD AS100,0 %
- AMEDIA ANNONSE OSLO AS100,0 %
- Amedia Annonse Romerike og Innlandet AS100,0 %
- Amedia Annonse Buskerud og Vestfold AS100,0 %
- AMEDIA ANNONSE TELEMARK OG AGDER AS100,0 %
- AMEDIA ANNONSE NORD AS100,0 %
- Strandbuen AS100,0 %
- AS Halden Arbeiderblad100,0 %
- Porsgrunns Dagblad AS100,0 %
- KRAGERØ BLAD AS100,0 %
- TELEN AS100,0 %
- AMEDIA ANNONSE VEST AS100,0 %
- Sandnesposten AS100,0 %
- Amedia Kundesenter AS100,0 %
- Jærbladet AS100,0 %
- HORDALAND TRYKK OG DISTRIBUSJON AS100,0 %
- ROMERIKES BLAD AS100,0 %
- Hammerfestingen AS96,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hammerfestingen AS3,36 %997 688 821 · 673 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.