- Org.nr.
- 994 335 626
- Telefon
- 52 81 48 80
- Adresse
- Storamyr 2, 4280 Skudeneshavn
- Hovedeier
- Søstrene Melhus AS, 100 %
Driftsresultat449 92168,2 % margin
Årsresultat124 59818,9 % margin
Egenkapital1 762 04424,1 % av eiendelene
Haraldsgaten 7 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 335 626
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 20.07.2009
- Registrert
- 15.08.2009
- Adresse
- Storamyr 2, 4280 Skudeneshavn
- Telefon
- 52 81 48 80
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Karmøy (553)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Haraldsgaten 7 AS914 705 509 · KARMØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erhverv, utvikling, salg og utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 660 024 | 579 858 | 594 950 | 528 000 | 540 500 |
| Sum driftsinntekter | 660 024 | 579 858 | 594 950 | 528 000 | 540 500 |
| Annen driftskostnad | 210 103 | 151 581 | 140 211 | 135 558 | 200 713 |
| Sum driftskostnader | 210 103 | 151 581 | 140 211 | 135 558 | 200 713 |
| Driftsresultat | 449 921 | 428 277 | 454 739 | 392 442 | 339 787 |
| Annen renteinntekt | 390 | 159 | 56 | 421 | 81 |
| Annen finansinntekt | 565 | 2 270 | 1 536 | - | - |
| Sum finansinntekter | 955 | 2 429 | 1 592 | 421 | 81 |
| Annen rentekostnad | 291 245 | 323 995 | 314 654 | 216 332 | 139 743 |
| Sum finanskostnader | 291 245 | 323 995 | 314 654 | 216 332 | 139 743 |
| Netto finans | −290 290 | −321 566 | −313 062 | −215 911 | −139 662 |
| Resultat før skatt | - | - | 141 677 | 176 531 | 200 125 |
| Resultat før skattekostnad | 159 631 | 106 711 | - | - | - |
| Skattekostnad | 35 033 | 23 441 | 31 169 | 38 847 | 44 093 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 110 508 | 137 684 | 156 032 |
| Årsresultat | 124 598 | 83 270 | 110 508 | 137 684 | 156 032 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 124 598 | 83 270 | 110 508 | 137 684 | 156 032 |
| Totalresultat | 124 598 | 83 270 | 110 508 | 137 684 | 156 032 |
| Overført annen egenkapital | 124 598 | 83 270 | 110 508 | 137 684 | 156 032 |
| Sum overføringer og disponeringer | 124 598 | 83 270 | 110 508 | 137 684 | 156 032 |
| Eiendom | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 |
| Sum varige driftsmidler | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 |
| Sum anleggsmidler | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 | 7 252 399 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 4 705 | 12 537 |
| Kundefordringer | - | −15 800 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | −15 800 | - | 4 705 | 12 537 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 60 364 | 85 113 | 137 921 | 121 683 | 159 958 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 60 364 | 85 113 | 137 921 | 121 683 | 159 958 |
| Sum omløpsmidler | 60 364 | 69 313 | 137 921 | 126 388 | 172 495 |
| Sum eiendeler | 7 312 763 | 7 321 713 | 7 390 321 | 7 378 788 | 7 424 894 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 303 178 | 303 178 | 303 178 | 303 178 | 303 178 |
| Sum innskutt egenkapital | 603 178 | 603 178 | 603 178 | 603 178 | 603 178 |
| Annen egenkapital | 1 158 866 | 1 034 268 | 997 798 | 887 289 | 749 605 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 158 866 | 1 034 268 | 997 798 | 887 289 | 749 605 |
| Sum egenkapital | 1 762 044 | 1 637 446 | 1 600 976 | 1 490 467 | 1 352 783 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 576 321 | 4 817 726 | 5 030 420 | 5 235 825 | 5 473 478 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 576 321 | 4 817 726 | 5 030 420 | 5 235 825 | 5 473 478 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 576 321 | 4 817 726 | 5 030 420 | 5 235 825 | 5 473 478 |
| Leverandørgjeld | 84 127 | 16 735 | 14 688 | - | - |
| Betalbar skatt | 35 033 | 10 241 | 31 169 | 38 847 | 44 093 |
| Annen kortsiktig gjeld | 855 239 | 839 566 | 713 068 | 613 648 | 554 540 |
| Sum kortsiktig gjeld | 974 399 | 866 541 | 758 925 | 652 495 | 598 633 |
| Sum gjeld | 5 550 720 | 5 684 267 | 5 789 345 | 5 888 320 | 6 072 111 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 312 763 | 7 321 713 | 7 390 321 | 7 378 788 | 7 424 894 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,06▼ | 0,08 | 0,18 | 0,19 | 0,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,15▼ | 3,47 | 3,62 | 3,95 | 4,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,2 %▲ | 5,9 % | 6,2 % | 5,3 % | 4,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,2 %▼ | 73,9 % | 76,4 % | 74,3 % | 62,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,9 %▲ | 14,4 % | 18,6 % | 26,1 % | 28,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,1 %▲ | 22,4 % | 21,7 % | 20,2 % | 18,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Haraldsgaten 7 AS68,2 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Haraldsgaten 7 AS68,2 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Brede Melhus | 1970 |
| Styrets leder | Ole Brede Melhus | 1970 |
| Varamedlem | Berit Lovise Melhus | 1938 |
| Regnskapsfører | ALMA REVISJON AS924 973 544 | - |
| Regnskapsfører | O M REGNSKAP AS977 082 811 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Søstrene Melhus AS100,0 %Skudeneshavn · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Søstrene Melhus AS
- PILAR EIENDOM AS100,0 %
- Panthea AS100,0 %
- Byggtorget Sandve Trelast AS80,0 %
- Haraldsgaten 7 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.