- Org.nr.
- 826 643 242
- Adresse
- Storamyr 2, 4280 Skudeneshavn
Driftsresultat−51 975ikke oppgitt
Årsresultat473 819ikke oppgitt
Egenkapital18 678 30699,6 % av eiendelene
Søstrene Melhus AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 826 643 242
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 10.02.2021
- Registrert
- 22.02.2021
- Adresse
- Storamyr 2, 4280 Skudeneshavn
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Karmøy (18)
- Aksjekapital
- 259 800
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forestå investeringer i aksjer og andre verdipapirer, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med samme formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 51 975 | - | - | 18 750 | 12 820 |
| Sum driftskostnader | 51 975 | 21 226 | 12 850 | 18 750 | 12 820 |
| Driftsresultat | −51 975 | −21 226 | −12 850 | −18 750 | −12 820 |
| Resultat før skatt | - | 743 574 | 4 133 014 | −18 750 | −12 820 |
| Skattekostnad | - | - | - | −4 125 | −2 820 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −14 625 | −10 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 400 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 150 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 550 000 | 764 800 | 4 145 864 | - | - |
| Netto finans | 550 000 | 764 800 | 4 145 864 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 498 025 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 473 819 | 733 802 | 4 130 502 | −14 625 | −10 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 473 819 | - | - | −14 625 | −10 000 |
| Totalresultat | 473 819 | - | - | −14 625 | −10 000 |
| Overført annen egenkapital | 473 819 | - | - | −14 625 | −10 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 473 819 | - | - | −14 625 | −10 000 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 770 039 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 404 626 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 174 665 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 5 174 665 | 5 174 665 | 39 772 | 42 284 | 38 159 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 780 000 | - | - | 700 000 | - |
| Konsernfordringer | 11 445 362 | - | - | 15 718 045 | 17 261 664 |
| Sum fordringer | 13 225 362 | - | - | 16 418 046 | 17 261 664 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 353 379 | - | - | 3 430 | 17 180 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 353 379 | - | - | 3 430 | 17 180 |
| Sum omløpsmidler | 13 578 741 | 13 461 966 | 18 687 089 | 16 421 475 | 17 278 844 |
| Sum eiendeler | 18 753 406 | 18 636 631 | 18 726 861 | 16 463 759 | 17 317 003 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 12 284 | 8 159 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 12 284 | 8 159 |
| Aksjekapital | 259 800 | - | - | 259 800 | 259 800 |
| Overkurs | 14 360 008 | - | - | 15 210 008 | 15 210 008 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 619 808 | 14 619 808 | 14 619 808 | 15 469 808 | 15 469 808 |
| Annen egenkapital | 4 058 498 | - | - | −24 625 | −10 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 058 498 | 3 989 679 | 4 105 877 | −24 625 | −10 000 |
| Sum egenkapital | 18 678 306 | 18 609 487 | 18 725 685 | 15 445 183 | 15 459 808 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 000 | - | - | 5 000 | - |
| Betalbar skatt | 24 206 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 45 894 | - | - | 1 013 576 | 1 857 195 |
| Sum kortsiktig gjeld | 75 100 | 27 144 | 1 176 | 1 018 576 | 1 857 195 |
| Sum gjeld | 75 100 | 27 144 | 1 176 | 1 018 576 | 1 857 195 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 753 406 | - | - | 16 463 759 | 17 317 003 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 180,81▼ | 495,95 | 15 890,38 | 16,12 | 9,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,07 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,7 %▼ | 4,0 % | 23,5 % | −0,1 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,6 %▼ | 99,9 % | 100,0 % | 93,8 % | 89,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Brede Melhus | 1970 |
| Styrets leder | Ole Brede Melhus | 1970 |
| Revisor | ALMA REVISJON AS924 973 544 | - |
| Regnskapsfører | O M REGNSKAP AS977 082 811 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLE BREDE MELHUS100,0 %f. 1970 · Skudeneshavn · 60 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PILAR EIENDOM AS100,0 %933 591 425 · 30 000 ordinære aksjer
- Haraldsgaten 7 AS100,0 %994 335 626 · 300 ordinære aksjer
- Panthea AS100,0 %988 561 126 · 100 ordinære aksjer
- 926 677 101 · 24 000 ordinære aksjer
- Byggtorget MG Holding AS5,87 %916 738 498 · 7 037 ordinære aksjer
- 988 392 235 · 897 437 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.