- Org.nr.
- 912 682 358
- Adresse
- Røykenveien 293, 1389 Heggedal
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat42 1852,4 % margin
Årsresultat41 7042,4 % margin
Egenkapital88 32220,0 % av eiendelene
Hårstylisten AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 682 358
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.10.2013
- Registrert
- 23.01.2014
- Adresse
- Røykenveien 293, 1389 Heggedal
- Postadresse
- Skatvedt terrasse 5A
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hårstylisten AS913 171 640 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisør og styling fra salong, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 744 796 | 1 748 615 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 744 796 | 1 748 615 | 1 693 406 | 1 578 832 | 1 638 763 |
| Varekostnad | 183 088 | 230 669 | 217 867 | 168 014 | 205 245 |
| Lønnskostnad Il, | 1 174 019 | 1 223 150 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 345 504 | 320 811 | 313 553 | 336 828 | 341 565 |
| Sum driftskostnader | 1 702 611 | 1 774 630 | 1 707 861 | 1 549 904 | 1 619 402 |
| Driftsresultat | 42 185 | −26 015 | −14 455 | 28 927 | 19 361 |
| Annen finansinntekt | 337 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 337 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 472 | 3 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 472 | 3 | 87 | −12 | 97 |
| Resultat før skatt | 42 051 | −26 018 | −14 542 | 28 915 | 19 264 |
| Skattekostnad | 347 | 0 | 0 | 6 365 | 4 238 |
| Årsresultat | 41 704 | −26 018 | −14 542 | 22 550 | 15 026 |
| Annen egenkapital | 41 704 | −26 018 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 067 087 |
| Avskrivninger | - | - | - | 4 080 | 5 505 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 080 |
| Varer | 61 492 | 43 886 | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | 23 959 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 45 639 | 15 030 | - | - | - |
| Sum fordringer | 45 639 | 38 988 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 335 017 | 295 194 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 335 017 | 295 194 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 442 148 | 378 069 | 442 438 | 418 196 | 385 663 |
| Sum eiendeler | 442 148 | 378 069 | 442 438 | 418 196 | 389 743 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 58 322 | 16 618 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 58 322 | 16 618 | 42 637 | 57 179 | 34 628 |
| Sum egenkapital | 88 322 | 46 618 | 72 637 | 87 179 | 64 628 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 43 119 | 30 872 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 347 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 183 489 | 164 556 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 126 871 | 136 022 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 353 825 | 331 450 | 369 801 | 331 017 | 324 218 |
| Sum gjeld | 353 825 | 331 450 | 369 801 | 331 017 | 325 115 |
| Sum egenkapital og gjeld | 442 148 | 378 069 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 897 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,25▲ | 1,14 | 1,20 | 1,26 | 1,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,01▼ | 7,11 | 5,09 | 3,80 | 5,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,4 %▲ | −6,3 % | −3,4 % | 7,2 % | 5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▲ | −1,5 % | −0,9 % | 1,8 % | 1,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▲ | −1,5 % | −0,9 % | 1,4 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,0 %▲ | 12,3 % | 16,4 % | 20,8 % | 16,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hårstylisten AS2,4 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Hårstylisten AS2,4 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Eirik Hopland | 1951 |
| Styremedlem | Torun Helene Akre-Hopland | 1954 |
| Regnskapsfører | DMC REGNSKAP AS877 557 642 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EIRIK HOPLAND100,0 %f. 1951 · Sætre · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.