- Org.nr.
- 917 993 386
- Adresse
- Jarveien 14A, 1358 Jar
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat49 29627,5 % margin
Årsresultat8 2534,6 % margin
Egenkapital−27 428−20,7 % av eiendelene
HAZEL HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 993 386
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 31.07.2016
- Registrert
- 03.11.2016
- Adresse
- Jarveien 14A, 1358 Jar
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bærum (2 565)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HAZEL HOLDING AS933 889 971 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, eiendom og andre verdiskapende aktiviteter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 179 000 | 315 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 179 000 | 315 000 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | 193 816 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 129 704 | 51 639 | 17 720 | 16 688 | 17 018 |
| Sum driftskostnader | 129 704 | 245 455 | 17 720 | 16 688 | 17 018 |
| Driftsresultat | 49 296 | 69 545 | −17 720 | −16 688 | −17 018 |
| Annen renteinntekt | 1 | 11 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 54 | 2 | 2 | 3 | 2 |
| Sum finansinntekter | 55 | 13 | 2 | 3 | 2 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 37 450 | - | −161 419 | - | 161 419 |
| Annen rentekostnad | 3 648 | 621 | 385 | 1 886 | - |
| Sum finanskostnader | 41 098 | 621 | −161 034 | 1 886 | 161 419 |
| Netto finans | −41 043 | −608 | 161 036 | −1 883 | −161 417 |
| Resultat før skatt | - | - | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Resultat før skattekostnad | 8 253 | 68 937 | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | 8 253 | 68 937 | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Totalresultat | - | - | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Udekket tap | 8 253 | 68 937 | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 143 316 | −18 571 | −178 435 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 123 970 | 161 420 | 161 420 | 1 | 1 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 123 970 | 161 420 | 161 420 | 1 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 123 970 | 161 420 | 161 420 | 1 | 1 |
| Bankinnskudd | - | - | 786 | 225 | 1 959 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 7 500 | - | - | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 823 | 2 987 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 823 | 2 987 | 786 | 225 | 1 959 |
| Sum omløpsmidler | 8 823 | 10 487 | 786 | 225 | 1 959 |
| Sum eiendeler | 132 793 | 171 907 | 162 206 | 226 | 1 960 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 57 428 | 65 681 | 134 618 | 277 934 | 259 364 |
| Sum opptjent egenkapital | −57 428 | −65 681 | −134 618 | −277 934 | −259 364 |
| Sum egenkapital | −27 428 | −35 681 | −104 618 | −247 934 | −229 364 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 265 550 | 247 650 | 231 076 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 78 550 | 88 050 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 78 550 | 88 050 | 265 550 | 247 650 | 231 076 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 265 550 | 247 650 | 231 076 |
| Leverandørgjeld | 2 185 | 3 878 | 675 | 510 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 28 886 | 43 045 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 50 600 | 72 616 | 600 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 81 671 | 119 539 | 1 275 | 510 | 248 |
| Sum gjeld | 160 221 | 207 588 | 266 825 | 248 160 | 231 324 |
| Sum egenkapital og gjeld | 132 793 | 171 907 | 162 206 | 226 | 1 960 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,11▲ | 0,03 | 0,62 | 0,44 | 7,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,84▼ | −5,61 | −2,55 | −1,00 | −1,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,2 %▼ | 42,6 % | −21,8 % | −1 526,5 % | −868,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,5 %▲ | 22,1 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▼ | 21,9 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −20,7 %▲ | −21,7 % | −64,5 % | −109 705,3 % | −11 702,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HAZEL HOLDING AS27,5 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HAZEL HOLDING AS27,5 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Claus Johannsen | 1972 |
| Styremedlem | Henriette Bruusgaard | 1972 |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR AS912 976 904 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CLAUS JOHANNSEN100,0 %f. 1972 · Jar · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Nutcracker Solutions AS43,8 %998 418 488 · 539 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.