- Org.nr.
- 998 418 488
- Telefon
- 913 27 804
- Adresse
- Jarveien 14A, 1358 Jar
Driftsresultat−425 429ikke oppgitt
Årsresultat−423 031ikke oppgitt
Egenkapital−211 176−19,0 % av eiendelene
Nutcracker Solutions AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 418 488
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 08.05.2012
- Registrert
- 26.05.2012
- Adresse
- Jarveien 14A, 1358 Jar
- Telefon
- 913 27 804
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 285 660
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.nutcrackersolutions.com
Underenheter
1
- Nutcracker Solutions AS998 423 619 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av varer og tjenester for arenaer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 4 450 120 | 501 300 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 4 450 120 | 501 300 | 506 065 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 767 086 | 501 994 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 25 688 | 38 694 | 26 090 |
| Annen driftskostnad | - | 882 487 | 886 766 | 721 031 | 963 829 |
| Sum driftskostnader | 425 429 | 1 066 045 | 2 679 540 | 1 261 719 | 1 568 811 |
| Driftsresultat | −425 429 | −1 066 045 | 1 770 580 | −760 419 | −1 062 746 |
| Annen renteinntekt | - | - | 2 151 | 758 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 34 900 | 8 476 | - |
| Sum finansinntekter | 3 507 | 8 987 | 37 051 | 9 234 | 2 029 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 027 | 19 562 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 428 | 229 | - |
| Sum finanskostnader | 1 109 | 3 147 | 3 455 | 19 791 | 5 401 |
| Netto finans | 2 398 | 5 840 | 33 596 | −10 556 | −3 372 |
| Resultat før skatt | −423 031 | −1 060 205 | 1 804 176 | −770 976 | −1 066 118 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 804 176 | −770 976 | - |
| Årsresultat | −423 031 | −1 060 205 | 1 804 176 | −770 976 | −1 066 118 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 804 176 | −770 976 | - |
| Totalresultat | - | - | 1 804 176 | −770 976 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −770 976 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 804 176 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 804 176 | −770 976 | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 578 892 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | 639 837 | 639 837 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 639 837 | 639 837 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 25 688 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 25 688 | - |
| Sum anleggsmidler | 639 837 | 639 837 | 639 837 | 665 525 | 689 828 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 609 014 | 199 355 | - |
| Sum fordringer | - | - | 609 014 | 199 355 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 078 095 | 53 520 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 078 095 | 53 520 | - |
| Sum omløpsmidler | 470 146 | 452 329 | 1 687 109 | 252 875 | 1 409 722 |
| Sum eiendeler | 1 109 983 | 1 092 167 | 2 326 946 | 918 400 | 2 099 550 |
| Aksjekapital | - | - | 282 900 | 282 900 | - |
| Overkurs | - | - | 542 079 | 542 079 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 304 979 | 824 979 | 824 979 | 824 979 | 824 979 |
| Udekket tap | - | - | 32 919 | 1 837 094 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 516 155 | −1 093 124 | −32 919 | −1 837 094 | −1 066 118 |
| Sum egenkapital | −211 176 | −268 145 | 792 060 | −1 012 115 | −241 140 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 481 250 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 481 250 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 481 250 | 867 164 |
| Leverandørgjeld | - | - | 53 328 | 50 566 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 58 935 | 22 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 422 623 | 1 398 677 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 321 159 | 1 360 311 | 1 534 886 | 1 449 265 | 1 473 525 |
| Sum gjeld | 1 321 159 | 1 360 311 | 1 534 886 | 1 930 515 | 2 340 689 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 326 946 | 918 400 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,36▲ | 0,33 | 1,10 | 0,17 | 0,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,26▼ | −5,07 | 1,94 | −1,91 | −9,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −38,3 %▲ | −61,8 % | 111,4 % | −49,8 % | −50,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 39,8 % | −151,7 % | −210,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 40,5 % | −153,8 % | −210,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −19,0 %▲ | −24,6 % | 34,0 % | −110,2 % | −11,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Claus Johannsen | 1972 |
| Styrets leder | Nils Erik Skarsgård | 1952 |
| Styremedlem | Yngve Aasbø Saltveit | 1974 |
| Styremedlem | Claus Johannsen | 1972 |
| Styremedlem | Christian Storm | 1956 |
| Revisor | NITSCHKE AS914 658 314 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR AS912 976 904 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAZEL HOLDING AS43,8 %Jar · 539 ordinære aksjer
- Peanuts Holding AS22,2 %Slependen · 273 ordinære aksjer
- BLEKE INVEST AS10,4 %Oslo · 128 ordinære aksjer
- C-Opportunities AS4,88 %Nesøya · 60 ordinære aksjer
- NOMI HOLDING AS4,07 %Jar · 50 ordinære aksjer
- OSJO HOLDING AS3,25 %Oslo · 40 ordinære aksjer
- IAN GORDON MCKILLOP3,09 %38 ordinære aksjer
- Steingal NUF2,03 %Oslo · 25 ordinære aksjer
- JARLE HARALD ROSENLIND1,63 %f. 1967 · 20 ordinære aksjer
- COGA HOLDING AS1,38 %Jar · 17 ordinære aksjer
- + 6 andre3,25 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.