- Org.nr.
- 919 445 165
- Adresse
- Sanden 1, 3264 Larvik
- Hovedeier
- Brunlanes Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat−385 750ikke oppgitt
Årsresultat−296 284ikke oppgitt
Egenkapital27 256 88144,8 % av eiendelene
Helgeroveien 99-101 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 445 165
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.06.2017
- Registrert
- 23.08.2017
- Adresse
- Sanden 1, 3264 Larvik
- Postadresse
- C/O Brunlanes Eiendom AS, Sanden 1
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Larvik (136)
- Aksjekapital
- 156 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Helgeroveien 99-101 AS919 540 974 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og utvikle eiendommen Helgeroveien 99-101 i Larvik.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosjektinntekt | 0 | - | - | 9 710 142 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 12 790 740 | 19 083 196 | 9 710 142 | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | 0 | - | - | 8 715 951 | - |
| Varekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 385 750 | - | - | 96 699 | 34 117 |
| Sum driftskostnader | 385 750 | 13 757 025 | 17 481 279 | 8 812 650 | 34 117 |
| Driftsresultat | −385 750 | −966 285 | 1 601 917 | 897 492 | −34 117 |
| Resultat før skatt | - | −863 617 | 1 605 239 | - | −34 117 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −7 506 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −26 611 |
| Annen renteinntekt | 28 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 871 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 899 | 102 768 | 18 322 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 101 | 15 000 | 0 | - |
| Netto finans | 5 898 | 102 667 | 3 322 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −379 851 | - | - | 897 492 | - |
| Skattekostnad | −83 567 | - | - | 197 448 | - |
| Årsresultat | −296 284 | −673 621 | 1 252 086 | 700 044 | −26 611 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −26 611 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −26 611 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −26 611 |
| Konsernbidrag | 0 | - | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 6 264 821 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −6 561 105 | - | - | 700 044 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 700 044 | −26 611 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 15 000 | - | - | 65 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 000 | - | - | 65 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 65 000 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | - | - | 23 733 591 |
| Varer l, | 47 572 926 | - | - | 27 859 491 | - |
| Sum varer | - | - | - | 27 859 491 | 23 733 591 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 16 221 |
| Kundefordringer | 6 077 | - | - | 9 585 704 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 10 000 | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 13 181 770 | - | - | 17 900 000 | - |
| Sum fordringer | 13 197 847 | - | - | 27 485 704 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | - | - | 180 004 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | - | - | 180 004 | 16 221 |
| Sum omløpsmidler | 60 770 773 | 59 249 621 | 47 624 206 | 55 525 199 | 23 749 812 |
| Sum eiendeler | 60 785 773 | 59 264 621 | 47 639 206 | 55 590 199 | 23 749 812 |
| Aksjekapital | 156 000 | - | - | 78 000 | 30 000 |
| Overkurs | 22 022 000 | - | - | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 157 169 | - | - | 157 169 | 864 898 |
| Sum innskutt egenkapital | 22 335 169 | 22 335 169 | 22 335 169 | 235 169 | 894 898 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 697 945 |
| Annen egenkapital | 4 921 712 | - | - | 622 572 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 921 712 | 11 482 817 | 1 874 658 | 622 572 | −697 945 |
| Sum egenkapital | 27 256 881 | 33 817 986 | 24 209 827 | 857 741 | 196 953 |
| Utsatt skatt | 1 454 295 | - | - | 241 717 | 44 269 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 454 295 | - | - | 241 717 | 44 269 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - | 37 298 821 | 13 075 430 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 37 298 821 | 13 075 430 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 9 804 864 | 4 491 062 | 37 540 538 | 13 119 699 |
| Leverandørgjeld | 103 938 | - | - | 272 599 | 251 224 |
| Kortsiktig konserngjeld | 27 537 901 | - | - | 11 973 320 | 10 179 632 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 431 274 | - | - | 4 946 000 | 2 305 |
| Sum kortsiktig gjeld | 32 074 596 | 15 641 771 | 18 938 317 | 17 191 919 | 10 433 161 |
| Sum gjeld | 33 528 892 | 25 446 635 | 23 429 379 | 54 732 457 | 23 552 860 |
| Sum egenkapital og gjeld | 60 785 773 | - | - | 55 590 198 | 23 749 812 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▼ | 3,79 | 2,51 | 3,23 | 2,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,23▲ | 0,75 | 0,97 | 63,81 | 119,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▲ | −1,6 % | 3,1 % | 2,3 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −7,6 % | 8,4 % | 9,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −5,3 % | 6,6 % | 7,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,8 %▼ | 57,1 % | 50,8 % | 1,5 % | 0,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Inge Anvik Johansen | 1976 |
| Styrets leder | Simen Thorsen | 1977 |
| Styremedlem | Knut Inge Anvik Johansen | 1976 |
| Revisor | HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS989 027 654 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Brunlanes Eiendom AS100,0 %Larvik · 26 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Brunlanes Eiendom AS
- Krokstad Eiendomsutvikling AS100,0 %
- Kjærskauen AS100,0 %
- Skoleveien 9-11 AS100,0 %
- Håkonsgate 42 AS100,0 %
- Knatten Boligutvikling AS100,0 %
- Anvikveien AS100,0 %
- Korsvikveien AS100,0 %
- GAMLE KOLÅSVEI AS100,0 %
- Holmejordetveien 11 AS100,0 %
- Grevleløkka AS100,0 %
- Vertorama AS100,0 %
- Nannaraa AS100,0 %
- Gausta Fritidsutleie AS100,0 %
- SKOLEGATA-1 AS100,0 %
- Andebu Boligutvikling AS100,0 %
- Bokeløkka Boligutvikling AS100,0 %
- Østbyveien 1 AS100,0 %
- Nidelven Eiendom AS70,0 %
- Helgeroveien 99-101 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.