- Org.nr.
- 914 917 824
- Telefon
- 901 97 801
- Adresse
- Vågavegen 600, 7670 Inderøy
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat1 921 6914,6 % margin
EBITDA2 309 823før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 584 5003,8 % margin
Egenkapital10 549 97160,6 % av eiendelene
HELLVIK HUS INDERØY AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 917 824
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 26.01.2015
- Registrert
- 04.02.2015
- Adresse
- Vågavegen 600, 7670 Inderøy
- Telefon
- 901 97 801
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- www.foggas.no
Underenheter
1
- HELLVIK HUS INDERØY AS976 652 061 · INDERØY21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Byggmester og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende formål.
Tidligere navn
- Faanes og Gjølga AS04.02.2015 til 14.07.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 699 726 | 46 114 728 | 46 596 101 | 47 503 561 | 42 180 381 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 27 780 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 10 000 | - | 5 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 41 699 726 | 46 124 728 | 46 596 101 | 47 508 561 | 42 208 161 |
| Varekostnad | 21 909 133 | 26 772 447 | 24 527 436 | 26 838 175 | 22 904 289 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 13 511 854 |
| Lønnskostnad l, | 13 921 954 | 13 379 342 | 14 544 789 | 14 676 421 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 477 518 | 525 139 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 388 132 | 426 177 | - | - | 485 221 |
| Annen driftskostnad | 3 558 817 | 3 037 877 | 2 987 413 | 3 424 995 | 3 222 359 |
| Sum driftskostnader | 39 778 035 | 43 615 843 | 42 537 157 | 45 464 731 | 40 123 723 |
| Driftsresultat | 1 921 691 | 2 508 885 | 4 058 944 | 2 043 831 | 2 084 438 |
| Annen renteinntekt | 119 143 | 61 711 | 24 763 | 17 243 | 1 330 |
| Annen finansinntekt | 16 182 | 14 574 | 13 045 | 22 185 | 17 110 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 34 109 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 17 447 | 0 | 0 | 18 485 | - |
| Sum finansinntekter | 152 772 | 76 284 | 37 808 | 57 913 | 52 549 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 39 102 | 6 928 | 0 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler (0) | - | 113 839 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 50 134 | 53 421 | 126 342 | 92 143 | 91 090 |
| Annen finanskostnad | - | - | 87 | - | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 1 295 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 50 134 | 207 657 | 133 358 | 92 143 | 91 090 |
| Netto finans | 102 638 | −131 372 | −95 550 | −34 230 | −38 541 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 2 045 897 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 439 782 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 606 115 |
| Resultat før skattekostnad | 2 024 329 | 2 377 513 | 3 963 394 | 2 009 600 | - |
| Skattekostnad | 439 830 | 596 381 | 904 714 | 466 919 | - |
| Årsresultat | 1 584 500 | 1 781 131 | 3 058 680 | 1 542 681 | 1 606 115 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 606 115 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 606 115 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 878 400 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 1 584 500 | 1 781 131 | 2 180 280 | 1 542 681 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 058 680 | 1 542 681 | 1 606 115 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 296 328 | 819 328 | 877 328 | 934 928 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 240 000 | 1 528 000 | 1 353 000 | 1 613 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 536 328 | 2 347 328 | 2 230 328 | 2 547 928 | 2 522 328 |
| Investering i datterselskap | 2 408 777 | 2 408 777 | 2 522 615 | 2 522 615 | 2 522 615 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 127 000 | 127 000 | 127 000 | 127 000 | 127 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 62 117 | 62 117 | 62 117 | - | 62 117 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 597 893 | 2 597 893 | 2 711 732 | 2 711 732 | 2 711 732 |
| Sum anleggsmidler | 5 134 221 | 4 945 221 | 4 942 060 | 5 259 660 | 5 234 060 |
| Varer | 694 997 | 404 968 | 408 246 | 393 063 | 156 094 |
| Sum varer | - | - | 408 246 | 393 063 | 156 094 |
| Kundefordringer | 3 345 141 | 4 422 942 | 8 040 982 | 6 588 926 | 6 662 808 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 682 360 |
| Andre kortsiktige fordringer | 694 736 | 693 370 | 726 649 | 755 899 | - |
| Konsernfordringer | 4 956 024 | 4 244 550 | 1 426 148 | 1 127 979 | 932 392 |
| Sum fordringer | 8 995 901 | 9 360 862 | 10 193 779 | 8 472 805 | 8 277 561 |
| Markedsbaserte aksjer | 144 962 | 127 515 | 166 617 | 173 545 | 155 060 |
| Sum investeringer | 144 962 | 127 515 | 166 617 | 173 545 | 155 060 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 863 520 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 439 305 | 2 558 118 | 2 331 879 | 1 767 474 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 439 305 | 2 558 118 | 2 331 879 | 1 767 474 | 863 520 |
| Sum omløpsmidler | 12 275 165 | 12 451 463 | 13 100 522 | 10 806 887 | 9 452 235 |
| Sum eiendeler | 17 409 386 | 17 396 684 | 18 042 582 | 16 066 547 | 14 686 295 |
| Bygninger med tomt | - | - | - | - | 972 328 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 550 000 |
| Aksjekapital | 90 000 | 90 000 | 30 600 | 30 600 | - |
| Overkurs | 878 400 | 878 400 | 878 400 | 878 400 | 878 400 |
| Sum innskutt egenkapital | 968 400 | 968 400 | 909 000 | 909 000 | 909 000 |
| Annen egenkapital | 9 581 571 | 8 437 454 | 6 960 272 | 5 199 960 | 3 880 031 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 581 571 | 8 437 454 | 6 960 272 | 5 199 960 | 3 880 031 |
| Sum egenkapital | 10 549 971 | 9 405 854 | 7 869 272 | 6 108 960 | 4 789 031 |
| Utsatt skatt | 326 734 | 269 681 | 590 539 | 263 686 | 625 125 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 326 734 | 269 681 | 590 539 | 263 686 | 625 125 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 152 496 | 610 104 | 1 067 712 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 152 496 | 610 104 | 1 067 712 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 743 035 | 873 790 | 1 692 837 |
| Leverandørgjeld | 2 194 121 | 2 121 676 | 2 510 894 | 3 413 842 | 2 805 238 |
| Betalbar skatt | 334 720 | 848 263 | 459 407 | 765 530 | 377 963 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 546 586 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 774 350 | 2 117 879 | 2 615 721 | 2 474 004 | - |
| Utbytte | - | - | 878 400 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 218 439 | 313 526 | 538 421 | 596 831 | 600 665 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 011 051 | 2 319 806 | 2 427 432 | 1 833 590 | 2 873 975 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 532 682 | 7 721 149 | 9 430 275 | 9 083 797 | 8 204 427 |
| Sum gjeld | 6 859 415 | 7 990 830 | 10 173 310 | 9 957 587 | 9 897 264 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 409 386 | - | 18 042 582 | - | 14 686 295 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 600 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,88▲ | 1,61 | 1,39 | 1,19 | 1,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,65▼ | 0,85 | 1,29 | 1,63 | 2,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,9 %▼ | 14,6 % | 24,0 % | 13,7 % | 14,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▼ | 5,4 % | 8,7 % | 4,3 % | 4,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▼ | 3,9 % | 6,6 % | 3,2 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,6 %▲ | 54,1 % | 43,6 % | 38,0 % | 32,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 084 986
- Resultat per ansatt, kroner
- 96 085
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HELLVIK HUS INDERØY AS4,6 %
41,7 mill. 20 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HELLVIK HUS INDERØY AS4,6 % 41,7 mill.20 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erling Tronhus | 1987 |
| Styrets leder | Anders Dahl | 1973 |
| Styremedlem | Stian Vist | 1989 |
| Styremedlem | Jørgen Tronhus | 1985 |
| Styremedlem | Åge Erlend Indahl | 1976 |
| Styremedlem | Knut Håkon Skjelvan | 1981 |
| Styremedlem | Erling Tronhus | 1987 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN VIST33,3 %f. 1989 · Inderøy · 40 ordinære aksjer
- Erling Tronhus33,3 %f. 1987 · Inderøy · 40 ordinære aksjer
- Indahl Holding AS8,33 %Inderøy · 10 ordinære aksjer
- KNUT HÅKON SKJELVAN8,33 %f. 1981 · Inderøy · 10 ordinære aksjer
- Jørgen Tronhus8,33 %f. 1985 · Inderøy · 10 ordinære aksjer
- ANDERS DAHL8,33 %f. 1973 · Malm · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MALM INDUSTRIPARK AS100,0 %996 957 888 · 6 000 ordinære aksjer
- Inderøy Utbygging AS100,0 %992 721 022 · 200 ordinære aksjer
- Brubakka Eiendom AS20,0 %987 042 990 · 125 ordinære aksjer
- Mestergruppen AS0,00 %928 050 475 · 100 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 561 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.