- Org.nr.
- 992 721 022
- Telefon
- 971 20 230
- Adresse
- c/o Hellvik Hus Inderøy, Vågavegen 600, 7670 Inderøy
- Hovedeier
- HELLVIK HUS INDERØY AS, 100 %
Driftsresultat−277 304ikke oppgitt
Årsresultat−269 701ikke oppgitt
Egenkapital898 17816,0 % av eiendelene
Inderøy Utbygging AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 721 022
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 25.04.2008
- Registrert
- 28.05.2008
- Adresse
- c/o Hellvik Hus Inderøy, Vågavegen 600, 7670 Inderøy
- Telefon
- 971 20 230
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Inderøy Utbygging AS921 943 849 · INDERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg samt utvikling av fast eiendom, og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap.
Tidligere navn
- Faanes og Gjølga Utbygging AS28.05.2008 til 10.07.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 4 900 000 | 0 | - | 0 |
| Varekostnad | 234 869 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 42 435 | - | - | 14 631 | 11 386 |
| Sum driftskostnader | 277 304 | 4 331 294 | 114 495 | 14 631 | 11 386 |
| Driftsresultat | −277 304 | 568 706 | −114 495 | −14 631 | −11 386 |
| Annen renteinntekt | 945 | - | - | 1 502 | - |
| Sum finansinntekter | 945 | 9 324 | 1 524 | 1 502 | 134 |
| Annen rentekostnad | 2 470 | - | - | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 2 470 | 34 972 | 125 094 | 0 | - |
| Netto finans | −1 525 | −25 648 | −123 570 | 1 502 | 134 |
| Resultat før skatt | −278 829 | 543 057 | −238 065 | −13 129 | −11 252 |
| Skattekostnad | −9 128 | - | - | −2 888 | −2 475 |
| Årsresultat | −269 701 | 423 584 | −185 691 | −10 240 | −8 777 |
| Annen egenkapital | −269 701 | - | - | −10 240 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −10 240 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 5 557 394 | - | - | 3 073 241 | - |
| Sum varer | - | - | - | 3 073 241 | - |
| Konsernfordringer | 41 490 | - | - | 324 381 | - |
| Sum fordringer | 41 490 | - | - | 324 381 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 123 | - | - | 9 858 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 123 | - | - | 9 858 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 626 006 | 4 210 160 | 7 333 151 | 3 407 480 | 713 384 |
| Sum eiendeler | 5 626 006 | 4 210 160 | 7 333 151 | 3 407 480 | 713 384 |
| Aksjekapital l, | 200 000 | - | - | 200 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 237 071 | - | - | 19 017 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 437 071 | 404 709 | 404 709 | 219 017 | 208 777 |
| Annen egenkapital | 461 107 | - | - | 492 915 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 461 107 | 730 808 | 307 224 | 492 915 | 503 155 |
| Sum egenkapital | 898 178 | 1 135 517 | 711 933 | 711 932 | 711 932 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 551 096 | - | - | 2 695 548 | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 764 375 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 412 357 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 727 828 | 3 074 643 | 6 621 218 | 2 695 548 | 1 452 |
| Sum gjeld | 4 727 828 | 3 074 643 | 6 621 218 | 2 695 548 | 1 452 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 626 006 | - | - | 3 407 480 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,37 | 1,11 | 1,26 | 491,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,26▲ | 2,71 | 9,30 | 3,79 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,6 %▼ | 10,0 % | −2,1 % | −0,6 % | −1,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 11,6 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 8,6 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,0 %▼ | 27,0 % | 9,7 % | 20,9 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Dahl | 1973 |
| Styrets leder | Erling Tronhus | 1987 |
| Styremedlem | Anders Dahl | 1973 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HELLVIK HUS INDERØY AS100,0 %Inderøy · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HELLVIK HUS INDERØY AS
- MALM INDUSTRIPARK AS100,0 %
- Inderøy Utbygging AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.