- Org.nr.
- 920 902 995
- Adresse
- Jåttåstien 53A, 4020 Stavanger
- Hovedeier
- Confianza AS, 100 %
Driftsresultat−225 909
Årsresultat−270 745
Egenkapital−1 393 263−2 962,8 % av eiendelene
HENDE AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 902 995
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.04.2018
- Registrert
- 07.06.2018
- Adresse
- Jåttåstien 53A, 4020 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Stavanger (380)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HENDE AS921 067 941 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, samt virksomhet i tilknytting til dette. Og alle former for investeringer, herunder aksjer, eiendommer, løsøre, etc. og alt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskap med samme eller lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | −200 000 | 0 | 49 600 |
| Sum driftskostnader | 25 909 | 63 289 | 68 476 |
| Driftsresultat | −225 909 | −63 289 | −18 876 |
| Sum finansinntekter | 0 | 27 | 0 |
| Sum finanskostnader | 44 836 | 54 413 | 52 295 |
| Netto finans | −44 836 | −54 386 | −52 295 |
| Resultat før skatt | −270 745 | −117 675 | −71 171 |
| Årsresultat | −270 745 | −117 675 | −71 171 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 47 025 | 391 636 | 268 075 |
| Sum eiendeler | 47 025 | 391 636 | 268 075 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 423 263 | −1 152 517 | −1 034 842 |
| Sum egenkapital | −1 393 263 | −1 122 517 | −1 004 842 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 836 350 | 603 075 |
| Sum kortsiktig gjeld | 603 938 | 677 803 | 669 843 |
| Sum gjeld | 1 440 288 | 1 514 153 | 1 272 918 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,08▼ | 0,58 | 0,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,03▲ | −1,35 | −1,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −103,0 %▼ | −19,2 % | −7,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 113,0 % | - | −38,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 135,4 % | - | −143,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2 962,8 %▼ | −286,6 % | −374,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rolv Henning Henningsen | 1973 |
| Styrets leder | Rolv Henning Henningsen | 1973 |
| Regnskapsfører | CONSULANS AS930 679 585 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Confianza AS100,0 %Stavanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Confianza AS
- Estate-Invest AS100,0 %
- Match-Eiendom AS61,7 %
- HENDE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.