- Org.nr.
- 992 473 924
- Adresse
- Vestsidavegen 868, 2162 Brårud
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat2 323 88317,3 % margin
EBITDA4 896 029før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 625 52912,1 % margin
Egenkapital10 441 47651,1 % av eiendelene
Henning Tangen Transport AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 473 924
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 18.03.2008
- Registrert
- 29.03.2008
- Adresse
- Vestsidavegen 868, 2162 Brårud
- Kommune
- Nes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Henning Tangen Transport AS989 723 405 · NES8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transport av gods på vei.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 030 524 | 10 455 087 | 8 270 644 | - | 6 006 242 |
| Annen driftsinntekt | 1 369 500 | 273 338 | - | - | 206 583 |
| Sum driftsinntekter | 13 400 024 | 10 728 425 | 8 300 644 | 7 481 285 | 6 212 826 |
| Varekostnad | 1 827 405 | 2 233 216 | 997 163 | 723 156 | 562 590 |
| Lønnskostnad | 3 062 991 | 2 411 318 | 2 108 707 | 1 926 584 | 1 373 690 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 1 040 503 | 880 015 | 797 979 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 572 146 | 1 155 549 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 613 599 | 2 989 084 | 3 276 934 | 2 295 199 | 1 573 983 |
| Sum driftskostnader | 11 076 141 | 8 789 167 | 7 423 307 | 5 824 953 | 4 308 241 |
| Driftsresultat | 2 323 883 | 1 939 258 | 877 337 | 1 656 331 | 1 904 584 |
| Annen renteinntekt | 143 702 | 104 810 | - | - | 2 609 |
| Sum finansinntekter | 143 702 | 104 810 | 64 152 | 16 858 | 2 609 |
| Annen rentekostnad | 381 757 | 53 302 | - | - | 48 649 |
| Annen finanskostnad | 5 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 381 761 | 53 302 | 128 | 27 424 | 48 649 |
| Netto finans | −238 059 | 51 508 | 64 024 | −10 566 | −46 039 |
| Resultat før skatt | 2 085 824 | 1 990 766 | 941 361 | 1 645 766 | 1 858 545 |
| Skattekostnad på resultat | 460 295 | 437 429 | 208 286 | 362 220 | 408 990 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 449 555 |
| Årsresultat | 1 625 529 | 1 553 337 | 733 075 | 1 283 546 | 1 449 555 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 625 529 | 1 553 337 | - | - | 1 449 555 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 250 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 199 555 |
| Totalresultat | 1 625 529 | 1 553 337 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 500 000 | 750 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 125 529 | 803 337 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 625 529 | 1 553 337 | - | - | 1 449 555 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 152 342 | 2 358 752 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 3 778 693 | 4 095 338 | - | - | 1 362 333 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 410 408 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 5 796 321 | 4 924 837 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 727 357 | 11 378 927 | - | - | 5 828 980 |
| Sum anleggsmidler | 15 727 357 | 11 378 927 | 5 979 956 | 5 622 244 | 5 828 980 |
| Kundefordringer | 974 900 | 2 098 039 | - | - | 714 275 |
| Andre kortsiktige fordringer | 31 961 | 437 209 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 006 860 | 2 535 248 | - | - | 714 275 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 590 706 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 709 641 | 2 011 053 | - | - | 2 590 706 |
| Sum omløpsmidler | 4 716 501 | 4 546 301 | 3 931 987 | 4 067 069 | 3 304 981 |
| Sum eiendeler | 20 443 858 | 15 925 228 | 9 911 943 | 9 689 313 | 9 133 961 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 3 056 239 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Overkurs | 4 775 | 4 775 | - | - | 4 775 |
| Sum innskutt egenkapital | 104 775 | 104 775 | 104 775 | 104 775 | 104 775 |
| Annen egenkapital | 10 336 701 | 9 211 172 | - | - | 6 641 214 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 336 701 | 9 211 172 | 8 407 835 | 7 674 760 | 6 641 214 |
| Sum egenkapital | 10 441 476 | 9 315 948 | 8 512 611 | 7 779 535 | 6 745 989 |
| Utsatt skatt | 463 075 | 302 139 | - | - | 145 401 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 463 075 | 302 139 | - | - | 145 401 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 991 346 | 5 115 099 | - | - | 953 471 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 991 346 | 5 115 099 | - | - | 953 471 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 454 421 | 5 417 238 | 49 239 | 105 469 | 1 098 872 |
| Leverandørgjeld | 632 777 | 542 072 | - | - | 143 550 |
| Betalbar skatt | 299 359 | 184 529 | - | - | 430 524 |
| Skyldig offentlige avgifter | 330 849 | 240 723 | - | - | 318 717 |
| Annen kortsiktig gjeld | 284 975 | 224 719 | - | - | 146 309 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 547 960 | 1 192 043 | 1 350 094 | 1 804 309 | 1 289 100 |
| Sum gjeld | 10 002 381 | 6 609 281 | 1 399 333 | 1 909 778 | 2 387 973 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 443 858 | 15 925 228 | - | - | 9 133 961 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,05▼ | 3,81 | 2,91 | 2,25 | 2,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,96▲ | 0,71 | 0,16 | 0,25 | 0,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,6 %▼ | 15,8 % | 9,6 % | 17,8 % | 20,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,3 %▼ | 18,1 % | 10,6 % | 22,1 % | 30,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,1 %▼ | 14,5 % | 8,8 % | 17,2 % | 23,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,1 %▼ | 58,5 % | 85,9 % | 80,3 % | 73,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 914 289
- Resultat per ansatt, kroner
- 331 983
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Henning Tangen Transport AS17,3 %
13,4 mill. 7 ansatte 2025
0 %5101520
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 121 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 297 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 158 ansatte 2025
Henning Tangen Transport AS17,3 % 13,4 mill.7 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henning Tangen | 1981 |
| Styrets leder | Henning Tangen | 1981 |
| Varamedlem | Bjørn Tangen | 1955 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP ÅRNES AS984 545 045 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Henning Tangen100,0 %f. 1981 · Brårud · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.