- Org.nr.
- 917 402 612
- Adresse
- c/o Bate boligbyggelag, Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
Driftsresultat−60 464−26,3 % margin
Årsresultat−52 112−22,6 % margin
Egenkapital71 64274,8 % av eiendelene
Hovemarka Velforening er en forening/lag/innretning innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 402 612
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 16.06.2016
- Registrert
- 30.06.2016
- Adresse
- c/o Bate boligbyggelag, Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
- Postadresse
- c/o Bate boligbyggelag, Postboks 88 Sentrum
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 94.992 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Stavanger (1 684)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hovemarka Velforening924 803 118 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 230 250 | - | - | 220 000 | 146 875 |
| Sum driftsinntekter | 230 250 | 253 076 | 146 250 | 220 000 | 146 875 |
| Lønnskostnad | 22 820 | - | - | 22 820 | 22 820 |
| Annen driftskostnad | 267 895 | - | - | 44 872 | 51 465 |
| Sum driftskostnader | 290 714 | 282 698 | 280 807 | 67 692 | 74 284 |
| Driftsresultat | −60 464 | −29 622 | −134 557 | 152 308 | 72 591 |
| Sum finansinntekter | 8 352 | 10 186 | 8 986 | 2 948 | 84 |
| Netto finans | −8 352 | 0 | 0 | −2 948 | −84 |
| Resultat før skatt | - | −29 622 | −134 557 | 152 308 | 72 590 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 152 308 | 72 590 |
| Årsresultat | −52 112 | −19 436 | −125 570 | 155 257 | 72 675 |
| Kundefordringer | 0 | - | - | 2 168 | - |
| Andre fordringer | 10 000 | - | - | 12 998 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 15 166 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 85 817 | - | - | 256 595 | 118 504 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 256 595 | 118 504 |
| Sum omløpsmidler | 95 817 | 128 004 | 161 727 | 271 760 | 118 504 |
| Sum eiendeler | 95 817 | 128 004 | 161 727 | 271 760 | 118 504 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 71 642 | - | - | 268 760 | 113 504 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 123 754 | 143 190 | 268 760 | 113 504 |
| Sum egenkapital | 71 642 | 123 754 | 143 190 | 268 760 | 113 504 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 175 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 20 000 | - | - | 3 000 | 5 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 175 | 4 250 | 18 537 | 3 000 | 5 000 |
| Sum gjeld | 24 175 | 4 250 | 18 537 | 3 000 | 5 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 95 817 | - | - | 271 760 | 118 504 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,96▼ | 30,12 | 8,72 | 90,59 | 23,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▲ | 0,03 | 0,13 | 0,01 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −46,6 %▼ | −13,4 % | −57,9 % | 79,6 % | 61,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −26,3 %▼ | −11,7 % | −92,0 % | 69,2 % | 49,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −22,6 %▼ | −7,7 % | −85,9 % | 70,6 % | 49,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,8 %▼ | 96,7 % | 88,5 % | 98,9 % | 95,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hovemarka Velforening−26,3 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
Hovemarka Velforening−26,3 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Amanah Relief12,3 % 3 887,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
STUDENTSAMSKIPNADEN SIO13,6 % 1 353,0 mill.714 ansatte 2025
Handelens Miljøfond54,8 % 972,8 mill.17 ansatte 2025
−50 %−250255075
De tre andre er de største selskapene i næringskode 94.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Claus Vervik | 1989 |
| Styremedlem | Stian Andre Kvalen | 1987 |
| Styremedlem | Ruben Bærheim | 1991 |
| Regnskapsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |
| Forretningsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |