- Org.nr.
- 929 642 635
- Adresse
- Pustutveien 6, 1396 Billingstad
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat402 5614,0 % margin
EBITDA483 290før av- og nedskrivninger
Årsresultat13 3280,1 % margin
Egenkapital−734 202−13,2 % av eiendelene
HØYER OUTLET SLEPENDEN AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 642 635
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 06.06.2022
- Registrert
- 16.08.2022
- Adresse
- Pustutveien 6, 1396 Billingstad
- Postadresse
- c/o Inge Nygaard, Trosterudveien 1J
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 11
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HØYER OUTLET SLEPENDEN AS929 669 029 · ASKER11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet. Kjøp og salg av klær, sko, vesker, tilbehør med mer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 020 362 | 8 546 098 | 8 097 165 | 2 004 786 |
| Sum driftsinntekter | 10 020 362 | 8 546 098 | 8 097 165 | 2 004 786 |
| Varekostnad | 5 113 614 | 4 605 702 | 3 965 987 | 545 714 |
| Lønnskostnad | 2 178 555 | 1 898 946 | 1 899 719 | 534 117 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 56 902 | 13 908 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 80 729 | 77 311 | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 244 904 | 2 539 420 | 2 208 043 | 522 861 |
| Sum driftskostnader | 9 617 802 | 9 121 379 | 8 130 651 | 1 616 600 |
| Driftsresultat | 402 561 | −575 281 | −33 487 | 388 186 |
| Annen renteinntekt | 125 | 1 570 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 126 | 1 570 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 382 622 | 295 344 | 167 734 | 20 866 |
| Annen finanskostnad | 6 737 | 609 | 403 | 319 |
| Sum finanskostnader | 389 359 | 295 953 | 168 137 | 21 185 |
| Netto finans | −389 233 | −294 383 | −168 137 | −21 185 |
| Resultat før skatt | 13 328 | −869 664 | −201 623 | 367 001 |
| Skattekostnad | - | - | −11 846 | 85 090 |
| Årsresultat | 13 328 | −869 664 | −189 777 | 281 911 |
| Annen egenkapital | - | - | −189 777 | 281 912 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 13 328 | −869 664 | - | - |
| Totalresultat | 13 328 | −869 664 | - | - |
| Udekket tap | 13 328 | −777 530 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −92 134 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 328 | −869 664 | −189 777 | 281 912 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 223 402 | 263 605 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 131 452 | 130 198 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 354 854 | 393 803 | 471 114 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 354 854 | 393 803 | 471 114 | 316 124 |
| Varer | - | - | 3 119 378 | 2 189 704 |
| Sum varer | 3 714 697 | 2 882 818 | 3 119 378 | 2 189 704 |
| Kundefordringer | 58 906 | 80 105 | 102 063 | 25 536 |
| Andre kortsiktige fordringer | 123 409 | 130 677 | 188 508 | 78 019 |
| Sum fordringer | 182 315 | 210 782 | 290 572 | 103 555 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 543 228 | 178 974 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 295 863 | 1 068 138 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 295 863 | 1 068 138 | 543 228 | 178 974 |
| Sum omløpsmidler | 5 192 876 | 4 161 738 | 3 953 178 | 2 472 233 |
| Sum eiendeler | 5 547 730 | 4 555 541 | 4 424 292 | 2 788 357 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom (0) | - | - | - | 192 007 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 108 110 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 471 114 | 16 007 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 92 134 | 281 912 |
| Udekket tap | 764 202 | 777 530 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −764 202 | −777 530 | 92 134 | - |
| Sum egenkapital | −734 202 | −747 530 | 122 134 | 311 912 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 11 846 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 11 846 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 2 200 000 | 0 |
| Pantelån | 3 600 000 | 2 800 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 600 000 | 2 800 000 | 2 200 000 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 600 000 | 2 800 000 | 2 200 000 | - |
| Leverandørgjeld | 1 167 740 | 1 666 161 | 1 560 954 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 73 244 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 93 296 | 217 778 |
| Skyldig offentlige avgifter | 689 014 | 380 436 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 825 179 | 456 474 | 447 908 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 2 102 158 | 2 464 599 |
| Sum gjeld | 6 281 932 | 5 303 071 | 4 302 158 | 2 476 445 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 547 730 | 4 555 541 | 4 424 292 | 2 788 356 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,94▲ | 1,66 | 1,88 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,56▼ | −7,09 | 35,22 | 7,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,0 %▲ | −12,8 % | −0,9 % | 13,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | −6,7 % | −0,4 % | 19,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▲ | −10,2 % | −2,3 % | 14,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −13,2 %▲ | −16,4 % | 2,8 % | 11,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 910 942
- Resultat per ansatt, kroner
- 36 596
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HØYER OUTLET SLEPENDEN AS4,0 %
10,0 mill. 11 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
HØYER OUTLET SLEPENDEN AS4,0 % 10,0 mill.11 ansatte 2025
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inge Nygaard | 1970 |
| Styremedlem | Petter Gedde | 1974 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | NIVAL AS824 591 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nygaard Utvikling AS50,0 %Oslo · 150 ordinære aksjer
- Oslo · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.