- Org.nr.
- 991 305 262
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Hovedeier
- Walero AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−1 006 159−4,6 % margin
Årsresultat−2 442 877−11,1 % margin
Egenkapital−25 292−0,3 % av eiendelene
HØYER STAVANGER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, under konkursbehandling, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 305 262
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 16.05.2007
- Registrert
- 09.06.2007
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Postadresse
- c/o Mjelde, Michelets vei 48
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.710 Detaljhandel med klærDetaljhandel med klær i Oslo (1 167)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- HØYER STAVANGER AS AVD HØYER COLLABS KVADRAT924 433 299 · SANDNES
- HØYER STAVANGER AS AVD STAVANGER991 354 638 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Detaljsalg av klær med tilbehør.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 21 984 391 | 25 445 783 | 35 522 771 |
| Sum driftskostnader | 22 990 550 | 28 445 277 | 35 862 114 |
| Driftsresultat | −1 006 159 | −2 999 494 | −339 343 |
| Sum finansinntekter | 27 953 | 65 857 | 93 496 |
| Sum finanskostnader | 237 236 | 458 425 | 472 400 |
| Netto finans | −209 283 | −392 568 | −378 904 |
| Resultat før skatt | −1 215 441 | −3 392 062 | −718 248 |
| Årsresultat | −2 442 877 | −2 645 716 | −560 488 |
| Sum anleggsmidler | 171 275 | 2 610 194 | 2 421 448 |
| Sum omløpsmidler | 9 313 615 | 12 254 021 | 15 750 789 |
| Sum eiendeler | 9 484 891 | 14 864 215 | 18 172 238 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −125 292 | −2 684 908 | −39 192 |
| Sum egenkapital | −25 292 | −2 584 908 | 60 808 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 500 000 | 4 400 000 | 3 500 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 010 183 | 13 049 123 | 14 611 430 |
| Sum gjeld | 9 510 183 | 17 449 123 | 18 111 430 |
Nøkkeltall 2022 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,86▲ | 0,94 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −376,02▼ | −6,75 | 297,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,0 %▲ | −17,8 % | −1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,6 %▲ | −11,8 % | −1,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,1 %▼ | −10,4 % | −1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,3 %▲ | −17,4 % | 0,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HØYER STAVANGER AS−4,6 %
22,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−5 %0510
HØYER STAVANGER AS−4,6 % 22,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Albrecht Selmer | 1964 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Bostyrer | Ikke oppgitt | - |