- Org.nr.
- 926 907 646
- Adresse
- Postveien 1, 1481 Hagan
Driftsresultat−74 000
Årsresultat−295 401
Egenkapital−481 016−13,6 % av eiendelene
HULE EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 907 646
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 04.01.2021
- Registrert
- 07.04.2021
- Adresse
- Postveien 1, 1481 Hagan
- Kommune
- Nittedal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nittedal (191)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HULE EIENDOM AS998 363 616 · NITTEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling, utleie, salg og vedlikehold av bolig- næring- og fritidseiendom, samt rådgivning, aksjer og deltakelse i andre selskaper andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- HULE EIENDOM 2 AS07.04.2021 til 20.07.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 071 | - | - | 99 209 | - |
| Sum driftsinntekter | 41 071 | 130 772 | 113 583 | 99 209 | 27 666 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 5 196 | - |
| Annen driftskostnad | 115 071 | - | - | 723 064 | 202 369 |
| Sum driftskostnader | 115 071 | 184 627 | 244 542 | 728 260 | 202 369 |
| Driftsresultat | −74 000 | −53 854 | −130 958 | −629 051 | −174 702 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 3 637 | 127 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 483 829 | - |
| Sum finansinntekter | - | 1 000 188 | 2 164 | 487 466 | 127 |
| Annen rentekostnad | 250 017 | - | - | 152 370 | 114 706 |
| Annen finanskostnad | 2 229 | - | - | 9 866 | 1 056 |
| Sum finanskostnader | 252 247 | 255 245 | 241 467 | 162 236 | 115 761 |
| Netto finans | −252 247 | 744 943 | −239 303 | 325 230 | −115 634 |
| Resultat før skatt | - | 691 088 | −370 261 | −303 821 | −290 337 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −63 874 |
| Resultat før skattekostnad | −326 247 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −30 846 | - | - | −37 491 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −266 330 | −226 463 |
| Årsresultat | −295 401 | 757 143 | −613 374 | −266 330 | −226 463 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −295 401 | - | - | −266 330 | −226 463 |
| Totalresultat | −295 401 | - | - | −266 330 | −226 463 |
| Konsernbidrag | - | - | - | −133 409 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −132 921 | −226 463 |
| Avsatt til annen egenkapital | −295 401 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −295 401 | - | - | −266 330 | −226 463 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 27 666 |
| Utsatt skattefordel | 29 155 | - | - | 101 365 | 63 874 |
| Sum immaterielle eiendeler | 29 155 | - | - | 101 365 | 63 874 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 304 151 | - | - | 3 362 253 | 3 335 643 |
| Sum varige driftsmidler | 3 304 151 | - | - | 3 362 253 | 3 335 643 |
| Investering i datterselskap | 118 521 | - | - | 30 000 | 407 990 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | −1 944 149 | 1 973 551 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 118 521 | - | - | −1 914 149 | 2 381 541 |
| Sum anleggsmidler | 3 451 827 | 3 449 186 | 2 625 478 | 1 549 469 | 5 781 057 |
| Andre kortsiktige fordringer | 14 735 | - | - | 18 213 | 62 942 |
| Sum fordringer | 14 735 | - | - | 18 213 | 62 942 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 75 160 | - | - | 1 764 711 | 564 812 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 75 160 | - | - | 1 764 711 | 564 812 |
| Sum omløpsmidler | 89 895 | 152 548 | 286 477 | 1 782 924 | 627 754 |
| Sum eiendeler | 3 541 721 | 3 601 734 | 2 911 954 | 3 332 393 | 6 408 812 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 511 016 | - | - | 359 384 | 226 463 |
| Sum opptjent egenkapital | −511 016 | −215 615 | −972 758 | −359 384 | −226 463 |
| Sum egenkapital | −481 016 | −185 615 | −942 758 | −329 384 | −196 463 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 600 000 | - | - | 3 650 000 | 3 427 390 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 3 172 354 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 600 000 | - | - | 3 650 000 | 6 599 743 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 600 000 | 3 601 691 | 3 729 136 | 3 650 000 | 6 599 743 |
| Leverandørgjeld | 9 452 | - | - | 11 657 | 5 531 |
| Kortsiktig konserngjeld | 403 285 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 000 | - | - | 120 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 422 737 | 185 658 | 125 577 | 11 777 | 5 531 |
| Sum gjeld | 4 022 737 | 3 787 349 | 3 854 713 | 3 661 777 | 6 605 275 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 541 721 | - | - | 3 332 393 | 6 408 812 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,21▼ | 0,82 | 2,28 | 151,39 | 113,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,36▲ | −20,40 | −4,09 | −11,12 | −33,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,1 %▼ | 29,1 % | −4,1 % | −2,9 % | −2,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −180,2 %▼ | −41,2 % | −115,3 % | −634,1 % | −631,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −719,2 %▼ | 579,0 % | −540,0 % | −268,5 % | −818,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −13,6 %▼ | −5,2 % | −32,4 % | −9,9 % | −3,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Even Stenvaag Leira | 1970 |
| Styremedlem | Hans Ullerlien | 1971 |
| Regnskapsfører | HOUSE OF ACCOUNTING AS928 109 852 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ullerlien Holding AS50,0 %Hagan · 15 ordinære aksjer
- LEIRA HOLDING AS50,0 %Lillestrøm · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HE BOLIG AS100,0 %927 429 594 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.