- Org.nr.
- 932 290 367
- Adresse
- Skoleveien 41, 1389 Heggedal
Driftsresultat1 899 29213,2 % margin
Årsresultat1 353 4179,4 % margin
Egenkapital1 545 81632,7 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
HVAC NORGE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 290 367
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 02.10.2023
- Registrert
- 20.10.2023
- Adresse
- Skoleveien 41, 1389 Heggedal
- Kommune
- Asker
- Næring
- 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyrEngroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Asker (14)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HVAC NORGE AS932 315 033 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av system/komponenter innom HVAC, varme, kjøl, frys og VVS. Utleie av tjenester innom salg og prosjektledelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 308 080 | 5 712 620 | 344 480 |
| Annen driftsinntekt | 46 965 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 14 355 045 | 5 712 620 | 344 480 |
| Varekostnad | 9 608 198 | 4 095 164 | 213 479 |
| Lønnskostnad | 2 000 133 | 931 464 | 4 039 |
| Annen driftskostnad | 847 422 | 464 097 | 57 256 |
| Sum driftskostnader | 12 455 753 | 5 490 726 | 274 773 |
| Driftsresultat | 1 899 292 | 221 895 | 69 707 |
| Annen renteinntekt | 1 486 | 568 | - |
| Annen finansinntekt | 18 891 | 846 | 208 |
| Sum finansinntekter | 20 377 | 1 414 | 208 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 101 599 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 639 | 469 | - |
| Annen finanskostnad | 78 738 | 17 874 | 49 |
| Sum finanskostnader | 181 976 | 18 343 | 49 |
| Netto finans | −161 599 | −16 928 | 159 |
| Resultat før skatt | - | - | 69 866 |
| Resultat før skattekostnad | 1 737 693 | 204 966 | - |
| Skattekostnad på resultat | 384 276 | 44 984 | 15 371 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 54 495 |
| Årsresultat | 1 353 417 | 159 982 | 54 495 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 353 417 | 159 982 | 54 495 |
| Totalresultat | 1 353 417 | 159 982 | 54 495 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 353 417 | 159 982 | 54 495 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 353 417 | 159 982 | 54 495 |
| Andre langsiktige fordringer | 6 000 | 6 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 6 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 000 | 6 000 | 0 |
| Sum varer | 248 748 | - | 11 833 |
| Kundefordringer | 766 845 | 1 291 840 | 154 960 |
| Andre kortsiktige fordringer | 169 167 | 296 811 | 35 636 |
| Sum fordringer | 936 011 | 1 588 651 | 190 597 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 538 570 | 1 190 656 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 538 570 | 1 190 656 | 534 849 |
| Sum omløpsmidler | 4 723 329 | 2 779 307 | 737 278 |
| Sum eiendeler | 4 729 329 | 2 785 307 | 737 278 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 4 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 515 816 | 162 399 | 2 417 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 515 816 | 162 399 | 2 417 |
| Sum egenkapital | 1 545 816 | 192 399 | 32 417 |
| Utsatt skatt | - | - | 682 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 682 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 682 |
| Leverandørgjeld | 579 881 | 498 804 | - |
| Betalbar skatt | 384 276 | 45 666 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 626 248 | 691 019 | 44 185 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 210 165 | 1 109 767 | 566 767 |
| Annen kortsiktig gjeld | 382 943 | 247 651 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 183 513 | 2 592 908 | 704 180 |
| Sum gjeld | 3 183 513 | 2 592 908 | 704 862 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 729 329 | 2 785 307 | 737 278 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,48▲ | 1,07 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,06▼ | 13,48 | 21,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 51,1 %▲ | 12,7 % | 9,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,2 %▲ | 3,9 % | 20,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,4 %▲ | 2,8 % | 15,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,7 %▲ | 6,9 % | 4,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HVAC NORGE AS13,2 %
14,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
Heidenreich AS−9,2 % 2 237,9 mill.313 ansatte 2025
Brødrene Dahl A/S−0,1 % 7 126,8 mill.902 ansatte 2025
AHLSELL NORGE AS1,6 % 8 302,7 mill.1 199 ansatte 2025
HVAC NORGE AS13,2 % 14,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.840.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ronny Løvoll | 1975 |
| Styrets leder | Ronny Løvoll | 1975 |
| Styremedlem | Even Hoff Kragfoss | 1990 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kragfoss Invest AS50,0 %Oslo · 15 ordinære aksjer
- RON INVEST AS50,0 %Heggedal · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.