- Org.nr.
- 917 516 243
- Adresse
- c/o Jaras Drift AS, Verftsgata 34, 7800 Namsos
- Hovedeier
- IVE HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat2 120 13668,5 % margin
EBITDA2 771 257før av- og nedskrivninger
Årsresultat503 48016,3 % margin
Egenkapital5 304 91418,0 % av eiendelene
Industriveien 41 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 516 243
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 01.07.2016
- Registrert
- 29.07.2016
- Adresse
- c/o Jaras Drift AS, Verftsgata 34, 7800 Namsos
- Postadresse
- Postboks 194 Sentrum
- Kommune
- Namsos
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Namsos (304)
- Aksjekapital
- 53 906
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Industriveien 41 AS917 586 918 · NAMSOS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 096 450 | 2 968 395 | - | - | 2 584 064 |
| Sum driftsinntekter | 3 096 450 | 2 968 395 | 2 768 914 | 2 590 178 | 2 584 064 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 651 121 | 651 204 | 651 204 | 651 204 | 651 204 |
| Annen driftskostnad | 325 193 | 284 276 | 267 755 | 314 378 | 192 899 |
| Sum driftskostnader | 976 314 | 935 481 | 918 960 | 965 583 | 844 104 |
| Driftsresultat | 2 120 136 | 2 032 915 | 1 849 954 | 1 624 596 | 1 739 960 |
| Annen renteinntekt | 35 482 | 22 654 | - | - | 5 393 |
| Sum finansinntekter | 35 482 | 22 654 | 5 949 | - | 5 393 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 328 540 | 28 676 | - | - | 346 331 |
| Annen rentekostnad | 1 181 590 | 1 686 407 | - | - | 461 380 |
| Annen finanskostnad | - | −648 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 510 130 | 1 714 435 | 1 644 830 | 980 061 | 807 711 |
| Netto finans | −1 474 649 | −1 691 781 | −1 638 881 | −980 062 | −802 318 |
| Resultat før skatt | - | - | 211 073 | 644 534 | 937 642 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 46 436 | 141 797 | 206 282 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 731 360 |
| Resultat før skattekostnad | 645 488 | 341 134 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 142 008 | 75 049 | - | - | - |
| Årsresultat | 503 480 | 266 085 | 164 637 | 502 737 | 731 360 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 503 480 | 266 085 | - | - | 731 360 |
| Totalresultat | 503 480 | 266 085 | - | - | 731 360 |
| Konsernbidrag | - | −80 686 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 103 444 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 503 480 | 243 327 | - | - | 731 360 |
| Sum overføringer og disponeringer | 503 480 | 266 085 | - | - | 731 360 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 27 467 506 | 28 152 540 | - | - | 30 310 881 |
| Sum varige driftsmidler | 27 467 506 | 28 152 540 | - | - | 30 310 881 |
| Sum anleggsmidler | 27 467 506 | 28 152 540 | 28 871 987 | 29 591 434 | 30 310 881 |
| Andre kortsiktige fordringer | 35 826 | 88 335 | - | - | 80 700 |
| Konsernfordringer | 1 051 215 | 160 413 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 087 042 | 248 749 | - | - | 80 700 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 838 882 | 473 401 | - | - | 629 854 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 838 882 | 473 401 | - | - | 629 854 |
| Sum omløpsmidler | 1 925 923 | 722 149 | 1 012 224 | 372 652 | 710 554 |
| Sum eiendeler | 29 393 429 | 28 874 689 | 29 884 211 | 29 964 086 | 31 021 435 |
| Aksjekapital | 53 906 | 53 906 | - | - | 53 906 |
| Overkurs | 4 000 000 | 4 000 000 | - | - | 4 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 805 171 | 22 758 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 859 077 | 4 076 664 | 4 053 906 | 4 053 906 | 4 053 906 |
| Annen egenkapital | 445 837 | 951 870 | - | - | 63 927 |
| Sum opptjent egenkapital | 445 837 | 951 870 | 731 301 | 566 664 | 63 927 |
| Sum egenkapital | 5 304 914 | 5 028 534 | 4 785 207 | 4 620 570 | 4 117 833 |
| Utsatt skatt | 735 055 | 365 948 | - | - | 79 908 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 735 055 | 365 948 | - | - | 79 908 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 23 347 971 | - | - | 14 584 035 |
| Langsiktig konserngjeld | 22 304 113 | - | - | - | 12 165 803 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 304 113 | - | - | - | 26 749 838 |
| Sum langsiktig gjeld | 23 039 168 | 23 713 919 | 24 870 906 | 25 300 643 | 26 829 746 |
| Leverandørgjeld | 17 077 | 19 692 | - | - | 12 657 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 032 270 | 103 444 | - | - | 61 200 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 9 100 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 049 347 | 132 236 | 228 098 | - | 73 857 |
| Sum gjeld | 24 088 515 | 23 846 155 | 25 099 004 | 25 343 516 | 26 903 603 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 393 429 | 28 874 689 | - | - | 31 021 435 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,84▼ | 5,46 | 4,44 | - | 9,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,54▼ | 4,74 | 5,25 | 5,48 | 6,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,4 %▲ | 7,0 % | 6,2 % | 5,3 % | 5,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,5 % | 68,5 % | 66,8 % | 62,7 % | 67,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,3 %▲ | 9,0 % | 5,9 % | 19,4 % | 28,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,0 %▲ | 17,4 % | 16,0 % | 15,4 % | 13,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Industriveien 41 AS68,5 %
3,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Industriveien 41 AS68,5 % 3,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jarle Ketil Rasmussen | 1951 |
| Styrets leder | Jarle Ketil Rasmussen | 1951 |
| Styremedlem | Kari-Anne Rasmussen Hjertvik | 1985 |
| Styremedlem | Jane Hennie Sandvik Rasmussen | 1963 |
| Styremedlem | Jo-Kristian Rasmussen | 1988 |
| Styremedlem | Espen Ledang | 1971 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IVE HOLDING AS100,0 %Namsos · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JARAS EIENDOM AS
- IVE HOLDING AS100,0 %
- Industriveien 430 AS100,0 %
- Industriveien 43 AS100,0 %
- Industriveien 41 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.