- Org.nr.
- 929 110 420
- Adresse
- Rødmyrjordet 2, 3735 Skien
- Hovedeier
- Solbakkens Holding AS, 100 %
Driftsresultat2 894 09954,7 % margin
EBITDA3 496 627før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 071 84558,1 % margin
Egenkapital15 162 92342,7 % av eiendelene
Investia AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 110 420
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 04.02.2022
- Registrert
- 27.04.2022
- Adresse
- Rødmyrjordet 2, 3735 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Skien (773)
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Investia AS986 873 864 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsselskap. Bygge og drive/utleie av forretningseiendom.
Tidligere navn
- NYE INVESTIA AS27.04.2022 til 31.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 5 290 504 | 5 043 716 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 5 290 504 | 5 043 716 | 7 586 462 | 4 890 479 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 602 528 | 10 309 | 1 088 291 | 1 070 291 |
| Annen driftskostnad | 1 793 877 | 1 443 055 | 1 662 804 | 1 404 116 |
| Sum driftskostnader | 2 396 405 | 1 453 364 | 2 781 095 | 2 501 090 |
| Driftsresultat | 2 894 099 | 3 590 352 | 4 805 366 | 2 389 389 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 800 000 | 1 965 705 | - | - |
| Annen renteinntekt | 38 028 | 34 808 | - | - |
| Annen finansinntekt | 10 630 | 10 122 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 848 658 | 2 010 635 | 1 891 104 | 853 344 |
| Annen rentekostnad | 890 746 | 952 237 | - | - |
| Sum finanskostnader | 890 746 | 952 237 | 893 459 | 590 693 |
| Netto finans | 957 912 | 1 058 398 | 997 645 | 262 651 |
| Resultat før skatt | 3 852 011 | 4 648 750 | 5 803 011 | 2 652 040 |
| Skattekostnad på resultat | 780 166 | 3 941 104 | 697 586 | 581 494 |
| Årsresultat | 3 071 845 | 707 646 | 5 105 425 | 2 070 546 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 071 845 | 707 646 | - | - |
| Totalresultat | 3 071 845 | 707 646 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 943 162 | 1 560 000 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −852 354 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 128 683 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 071 845 | 707 646 | - | - |
| Varekostnad | - | - | 30 000 | 26 683 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 29 365 000 | 29 217 000 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 8 000 | 11 800 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 29 373 000 | 29 228 800 | - | - |
| Investering i datterselskap | 799 170 | 799 170 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 100 000 | 100 000 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 620 589 | 582 767 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 519 759 | 1 481 937 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 30 892 759 | 30 710 737 | 16 415 020 | 17 373 570 |
| Kundefordringer | - | 7 766 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 89 506 | 83 885 | - | - |
| Konsernfordringer | 3 935 643 | 2 900 643 | - | - |
| Sum fordringer | 4 025 149 | 2 992 294 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 623 784 | 891 912 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 623 784 | 891 912 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 4 648 933 | 3 884 207 | 6 434 151 | 1 456 471 |
| Sum eiendeler | 35 541 692 | 34 594 944 | 22 849 171 | 18 830 041 |
| Aksjekapital | 250 000 | 250 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 130 000 | 130 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 380 000 | 380 000 | 380 000 | 184 000 |
| Annen egenkapital | 14 782 923 | 14 654 240 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 14 782 923 | 14 654 240 | 1 504 568 | 1 316 118 |
| Sum egenkapital | 15 162 923 | 15 034 240 | 1 884 568 | 1 500 118 |
| Utsatt skatt | 3 434 533 | 3 484 490 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 434 533 | 3 484 490 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 763 750 | 13 227 750 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 12 763 750 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 16 198 283 | 16 712 240 | 14 016 571 | 14 220 000 |
| Leverandørgjeld | 62 531 | 151 224 | - | - |
| Betalbar skatt | - | 341 424 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 180 863 | 179 226 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 773 285 | 2 000 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 163 808 | 176 590 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 180 486 | 2 848 464 | 6 948 033 | 3 109 924 |
| Sum gjeld | 20 378 769 | 19 560 704 | 20 964 604 | 17 329 924 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 541 692 | 34 594 944 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,11▼ | 1,36 | 0,93 | 0,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,34▲ | 1,30 | 11,12 | 11,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,5 %▼ | 19,5 % | 32,1 % | 17,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,7 %▼ | 71,2 % | 63,3 % | 48,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 58,1 %▲ | 14,0 % | 67,3 % | 42,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,7 %▼ | 43,5 % | 8,2 % | 8,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Investia AS54,7 %
5,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Investia AS54,7 % 5,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sindre Bork Solbakken | 1967 |
| Revisor | EVJEN REVISJON AS915 638 384 | - |
| Regnskapsfører | SKIEN REGNSKAPSKONTOR AS944 886 923 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Solbakkens Holding AS100,0 %Skien · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Solbakkens Holding AS
- KSM AS100,0 %
- Investia AS100,0 %
- Rødmyrjordet 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rødmyrjordet 2 AS100,0 %918 486 259 · 100 ordinære aksjer
- 918 110 569 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.