- Org.nr.
- 931 712 322
- Telefon
- 900 82 003
- Adresse
- Raudåsflata 23, 7550 Hommelvik
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat726 27020,8 % margin
EBITDA752 245før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 816 40352,1 % margin
Egenkapital30 851 50497,5 % av eiendelene
JOHAN DYBVAD AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 1981.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 712 322
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.10.1981
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Raudåsflata 23, 7550 Hommelvik
- Telefon
- 900 82 003
- Kommune
- Malvik
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JOHAN DYBVAD AS971 840 161 · MALVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transportvirksomhet, samt deltakelse i andre sel- skaper gjennom aksjetegning eller på annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 286 571 | 7 521 204 | 8 196 625 | 11 330 891 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 202 875 | - | 65 576 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 489 446 | 7 521 204 | 8 262 201 | 11 330 891 | 7 677 180 |
| Varekostnad | 1 833 778 | 4 978 331 | 5 114 295 | 6 324 123 | 4 624 509 |
| Lønnskostnad | 2 914 | 11 290 | 29 657 | 8 189 | 6 891 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 25 975 | 33 800 | 37 025 | 46 700 | 29 800 |
| Annen driftskostnad | 900 509 | 2 014 717 | 2 094 074 | 1 531 701 | 1 269 214 |
| Sum driftskostnader | 2 763 176 | 7 038 138 | 7 275 051 | 7 910 714 | 5 930 414 |
| Driftsresultat | 726 270 | 483 066 | 987 150 | 3 420 178 | 1 746 766 |
| Annen renteinntekt | 500 188 | 674 234 | 366 195 | 256 746 | - |
| Annen finansinntekt | 820 000 | 1 021 588 | 1 000 000 | 600 000 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 82 309 | 71 028 | 59 919 | 37 394 | - |
| Sum finansinntekter | 1 402 497 | 1 766 850 | 1 426 114 | 894 140 | 4 993 758 |
| Annen rentekostnad | - | 102 831 | 183 569 | 162 029 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 33 631 | - | - | 112 889 | - |
| Sum finanskostnader | 33 631 | 102 831 | 183 569 | 274 918 | 114 221 |
| Netto finans | 1 368 866 | 1 664 019 | 1 242 545 | 619 222 | 4 879 537 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 229 695 | 4 039 400 | 6 626 302 |
| Resultat før skattekostnad | 2 095 136 | 2 147 084 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 278 733 | 238 785 | 268 621 | 774 757 | 410 524 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 961 074 | 3 264 643 | - |
| Årsresultat | 1 816 403 | 1 908 299 | 1 961 074 | 3 264 643 | 6 215 778 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 816 403 | 1 908 299 | 1 961 074 | 3 264 643 | - |
| Totalresultat | 1 816 403 | 1 908 299 | 1 961 074 | 3 264 643 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 816 403 | 1 908 299 | 1 961 074 | 1 264 643 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 816 403 | 1 908 299 | 1 961 074 | 3 264 643 | - |
| Investering i datterselskap | 11 400 000 | 11 400 000 | 11 400 000 | 11 400 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 16 315 718 | 10 674 948 | 10 235 424 | 9 923 461 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 600 000 | 1 600 000 | 400 000 | 400 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 26 500 | 26 500 | 564 912 | 296 932 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 51 504 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 342 218 | 23 701 448 | 22 600 336 | 22 071 897 | - |
| Sum anleggsmidler | 29 342 218 | 23 749 548 | 22 682 236 | 22 200 797 | 21 952 251 |
| Kundefordringer | - | 825 047 | 2 909 298 | 2 557 841 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 835 226 | 496 986 | 1 088 914 | 922 136 | - |
| Sum fordringer | 835 226 | 1 322 033 | 3 998 212 | 3 479 977 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 631 559 | 582 881 | 511 853 | 451 934 | - |
| Sum investeringer | 631 559 | 582 881 | 511 853 | 451 934 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 847 183 | 5 194 651 | 4 998 170 | 7 762 449 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 847 183 | 5 194 651 | 4 998 170 | 7 762 449 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 313 967 | 7 099 565 | 9 508 235 | 11 694 361 | 10 973 850 |
| Sum eiendeler | 31 656 185 | 30 849 113 | 32 190 471 | 33 895 158 | 32 926 101 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 48 100 | 128 900 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 48 100 | 81 900 | 128 900 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 253 574 | 253 574 | 253 574 | 253 574 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 353 574 | 353 574 | 353 574 | 353 574 | 353 574 |
| Annen egenkapital | 30 497 930 | 28 934 818 | 27 902 897 | 25 941 822 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 30 497 930 | 28 934 818 | 27 902 897 | 25 941 822 | 24 677 179 |
| Sum egenkapital | 30 851 504 | 29 288 392 | 28 256 471 | 26 295 396 | 25 030 753 |
| Utsatt skatt | 243 444 | 36 152 | 44 550 | 38 610 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 243 444 | 36 152 | 44 550 | 38 610 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 2 635 421 | 3 593 753 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 635 421 | 3 593 753 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 243 444 | 36 152 | 2 679 971 | 3 632 363 | 4 607 526 |
| Leverandørgjeld | 5 685 | 380 003 | 783 445 | 1 065 816 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 262 681 | 791 588 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 29 | 21 006 | 183 274 | 82 615 | - |
| Utbytte | - | - | 2 000 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 324 732 | 1 123 561 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 230 791 | - | 24 629 | 27 380 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 561 237 | 1 524 569 | 1 254 030 | 3 967 399 | 3 287 823 |
| Sum gjeld | 804 681 | 1 560 721 | 3 934 001 | 7 599 761 | 7 895 348 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 656 185 | 30 849 113 | 32 190 471 | 33 895 158 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,12▼ | 4,66 | 7,58 | 2,95 | 3,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,05 | 0,14 | 0,29 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▼ | 7,1 % | 7,3 % | 12,9 % | 20,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,8 %▲ | 6,4 % | 11,9 % | 30,2 % | 22,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,1 %▲ | 25,4 % | 23,7 % | 28,8 % | 81,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,5 %▲ | 94,9 % | 87,8 % | 77,6 % | 76,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JOHAN DYBVAD AS20,8 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
JOHAN DYBVAD AS20,8 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sture Dybvad | 1965 |
| Styrets leder | Sture Dybvad | 1965 |
| Styremedlem | Jo Børge Dybvad | 1975 |
| Styremedlem | Øyvind Myhre | 1969 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STURE DYBVAD50,0 %f. 1965 · Ranheim · 25 ordinære aksjer
- JO BØRGE DYBVAD50,0 %f. 1975 · Jonsvatnet · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TERAX TRANSPORTSERVICE AS100,0 %814 454 932 · 1 000 000 ordinære aksjer
- HEDD AS70,0 %925 125 601 · 1 400 ordinære aksjer
- SUTRA DYBVAD AS20,0 %988 556 033 · 400 ordinære aksjer
- Stugudal Stasjon AS12,5 %988 399 388 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.