- Org.nr.
- 915 739 334
- Telefon
- 33 13 98 50
- Adresse
- Hegdalveien 81, 3261 Larvik
- Hovedeier
- Marcussen Holding AS, 100 %
Driftsresultat6 688 8525,4 % margin
EBITDA9 318 126før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 884 7664,0 % margin
Egenkapital21 089 89347,1 % av eiendelene
KANDA AS er et aksjeselskap innen produksjon av kjøtt- og fjørfevarer, stiftet 1976.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 739 334
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 10.12.1976
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Hegdalveien 81, 3261 Larvik
- Telefon
- 33 13 98 50
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 2 900 000
- Ansatte
- 31
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KANDA AS971 742 607 · LARVIK33 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og omsetning av næringsmidler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 122 997 336 | 111 482 474 | 107 701 726 | 100 529 536 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 296 062 | - |
| Sum driftsinntekter | 122 997 336 | 111 482 474 | 107 701 726 | 100 825 598 | 90 914 698 |
| Varekostnad | 80 296 004 | 71 724 519 | 70 787 349 | 66 288 671 | 58 555 555 |
| Lønnskostnad | 19 074 622 | 17 601 312 | 16 622 788 | 15 616 816 | 14 820 124 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 2 629 274 | 2 693 922 | 2 262 229 | 1 238 294 | 1 142 127 |
| Annen driftskostnad | 14 308 584 | 14 070 794 | 14 422 000 | 13 053 717 | 11 739 281 |
| Sum driftskostnader | 116 308 484 | 106 090 547 | 104 094 366 | 96 197 498 | 86 257 087 |
| Driftsresultat | 6 688 852 | 5 391 927 | 3 607 360 | 4 628 099 | 4 657 611 |
| Annen renteinntekt | 144 000 | −50 | 341 | - | - |
| Annen finansinntekt | 35 682 | 37 281 | 62 960 | 74 907 | - |
| Sum finansinntekter | 179 682 | 37 231 | 63 301 | 74 907 | 30 139 |
| Annen rentekostnad | 538 922 | 622 257 | 532 011 | 35 877 | - |
| Annen finanskostnad | 63 611 | 51 049 | 87 870 | 40 032 | - |
| Sum finanskostnader | 602 534 | 673 306 | 619 881 | 75 909 | 10 372 |
| Netto finans | −422 852 | −636 074 | −556 580 | −1 002 | 19 767 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 050 779 | 4 627 097 | 4 677 378 |
| Resultat før skattekostnad | 6 266 000 | 4 755 853 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 381 234 | 1 045 387 | 664 648 | 1 012 563 | 892 980 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 386 131 | 3 614 534 | - |
| Årsresultat | 4 884 766 | 3 710 466 | 2 386 131 | 3 614 534 | 3 784 398 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 884 766 | 3 710 466 | 2 386 131 | 3 614 534 | - |
| Totalresultat | 4 884 766 | 3 710 466 | 2 386 131 | 3 614 534 | - |
| Ordinært utbytte | - | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | - |
| Konsernbidrag | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 884 766 | 1 710 466 | 386 131 | 1 614 534 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 884 766 | 3 710 466 | 2 386 131 | 3 614 534 | - |
| Utsatt skattefordel | 301 931 | 220 335 | 152 340 | 276 305 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 301 931 | 220 335 | 152 340 | 276 305 | - |
| Maskiner og anlegg | 7 513 049 | 8 454 309 | 10 542 525 | 6 578 328 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 678 002 | 1 512 554 | 1 356 135 | 1 492 419 | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 191 051 | 9 966 863 | 11 898 660 | 8 070 747 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 502 982 | 10 197 198 | 12 061 000 | 8 357 052 | 2 676 227 |
| Sum varer | 11 591 868 | 10 160 176 | 11 059 820 | 12 040 918 | - |
| Kundefordringer | 13 879 868 | 11 335 334 | 8 320 790 | 7 732 346 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 813 060 | 3 363 768 | 3 325 240 | 2 417 847 | - |
| Sum fordringer | 16 692 928 | 14 699 102 | 11 646 030 | 10 150 193 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter o.1. | 7 994 292 | 6 321 788 | 5 284 701 | 6 993 478 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 994 292 | 6 321 788 | 5 284 701 | 6 993 478 | - |
| Sum omløpsmidler | 36 279 089 | 31 181 067 | 27 990 551 | 29 184 588 | 26 369 878 |
| Sum eiendeler | - | 41 378 264 | 40 051 552 | 37 541 641 | 29 046 105 |
| aksjer å kr 1 000,-) | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | - |
| Overkurs | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 129 857 | 1 485 859 | 1 129 857 | 1 129 857 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 129 857 | 6 485 859 | 6 129 857 | 6 129 857 | 6 129 857 |
| Annen egenkapital | 14 960 036 | 12 719 269 | 11 008 803 | 10 276 894 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 14 960 036 | 12 719 269 | 11 008 803 | 10 276 894 | 8 422 427 |
| Sum egenkapital | 21 089 893 | 19 205 128 | 17 138 660 | 16 406 751 | 14 552 284 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 343 888 | 7 511 385 | 8 572 362 | 4 230 112 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 343 888 | 7 511 385 | 8 572 362 | 4 230 112 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 6 343 888 | 7 511 385 | 8 572 362 | 4 230 112 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 283 618 | 7 283 448 | 6 028 759 | 8 986 567 | - |
| Betalbar skatt | 1 462 830 | 1 213 793 | 638 210 | 915 197 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 863 441 | 1 668 706 | 1 693 117 | 1 455 208 | - |
| Utbytte | - | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 738 401 | 2 495 805 | 3 980 443 | 3 547 805 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 348 289 | 14 661 751 | 14 340 529 | 16 904 778 | 14 493 821 |
| Sum gjeld | 23 692 178 | 22 173 136 | 22 912 891 | 21 134 890 | 14 493 821 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 41 378 264 | 40 051 552 | 37 541 641 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,09▼ | 2,13 | 1,95 | 1,73 | 1,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,12▼ | 1,15 | 1,34 | 1,29 | 1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,9 %▲ | 13,3 % | 9,5 % | 14,1 % | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▲ | 4,8 % | 3,3 % | 4,6 % | 5,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | 3,3 % | 2,2 % | 3,6 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,1 %▲ | 46,4 % | 42,8 % | 43,7 % | 50,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 967 656
- Resultat per ansatt, kroner
- 215 769
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KANDA AS5,4 %
123,0 mill. 31 ansatte 2025
0 %246
Norfersk AS2,0 % 2 248,8 mill.126 ansatte 2025
NORDFJORD KJØTT AS3,6 % 2 947,2 mill.481 ansatte 2025
KANDA AS5,4 % 123,0 mill.31 ansatte 2025
Grilstad AS5,8 % 2 129,4 mill.483 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eva Marcussen Kongelf | 1957 |
| Styrets leder | Odd Christian Johannesen Urdal | 1947 |
| Styremedlem | Eva Marcussen Kongelf | 1957 |
| Varamedlem | Hans Jørn Kongelf | 1957 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marcussen Holding AS100,0 %Larvik · 2 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Marcussen Holding AS
- Hegdal Industribygg AS100,0 %
- LØKKA TOMT AS100,0 %
- KANDA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NORSK KJØTTHANDEL AS1,91 %961 728 010 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.