- Org.nr.
- 918 343 970
- Adresse
- Kirkeveien 2, 1449 Drøbak
Driftsresultat−17 288ikke oppgitt
Årsresultat−17 288ikke oppgitt
Egenkapital3 032 55195,2 % av eiendelene
KAX HOLDING AS er et aksjeselskap innen oppsamling og behandling av avløpsvann, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 343 970
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 19.12.2016
- Registrert
- 23.01.2017
- Adresse
- Kirkeveien 2, 1449 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, investering, utvikling og utleie av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper med tilsvarende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 17 288 | - | - | 10 087 | 28 |
| Sum driftskostnader | 17 288 | 14 388 | 11 174 | 10 087 | 28 |
| Driftsresultat | −17 288 | −14 388 | −11 174 | −10 087 | −28 |
| Resultat før skatt | −17 288 | −14 388 | −11 174 | −10 105 | 1 381 773 |
| Årsresultat | −17 288 | −14 388 | −11 174 | −10 105 | 1 373 726 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −17 288 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −17 288 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −17 288 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −17 288 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 1 381 800 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 18 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 8 047 |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | −18 | 1 381 801 |
| Investering i datterselskap | 2 618 710 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 560 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 178 710 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 178 710 | 3 175 710 | 3 148 710 | 3 148 710 | 2 588 710 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 411 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 411 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 5 411 | 25 699 | 67 087 | 178 261 | 2 059 843 |
| Sum eiendeler | 3 184 121 | 3 201 409 | 3 215 797 | 3 326 971 | 4 648 553 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 269 430 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 369 430 | 369 430 | 369 430 | 369 430 | 369 430 |
| Annen egenkapital | 2 663 121 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 663 121 | 2 680 409 | 2 694 797 | 2 705 971 | 2 716 076 |
| Sum egenkapital | 3 032 551 | 3 049 839 | 3 064 227 | 3 075 401 | 3 085 506 |
| Annen kortsiktig gjeld | 151 570 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 151 570 | 151 570 | 151 570 | 251 570 | 1 563 047 |
| Sum gjeld | 151 570 | 151 570 | 151 570 | 251 570 | 1 563 047 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 184 121 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,04▼ | 0,17 | 0,44 | 0,71 | 1,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05 | 0,05 | 0,05 | 0,08 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | −0,4 % | −0,3 % | −0,3 % | 29,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,2 % | 95,3 % | 95,3 % | 92,4 % | 66,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole-Martin Kaxrud | 1967 |
| Varamedlem | Stein Helge Kaxrud | 1965 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | TANDEM AS947 857 169 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ole-Martin Kaxrud100,0 %f. 1967 · Drøbak · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ABC RØRTEKNIKK AS100,0 %933 372 308 · 3 000 ordinære aksjer
- AKERSHUS MILJØ AS69,1 %914 094 399 · 76 ordinære aksjer
- VIKING ARM MEDICAL AS0,81 %826 790 792 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.