- Org.nr.
- 920 028 438
- Adresse
- Stabburshaugen 5, 5460 Husnes
Driftsresultat51 0155,7 % margin
Årsresultat52 1855,8 % margin
Egenkapital457 22187,2 % av eiendelene
KEST SAMEIGE er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 028 438
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.06.2010
- Registrert
- 24.01.2018
- Adresse
- Stabburshaugen 5, 5460 Husnes
- Postadresse
- c/o Joakim Tesdal, Landåslien 49B
- Kommune
- Kvinnherad
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Kvinnherad (57)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KEST SAMEIGE922 443 807 · KVINNHERAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 983 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 896 303 | - | - | 857 499 | 737 282 |
| Sum driftsinntekter | 900 286 | 736 148 | 768 106 | 857 499 | 737 282 |
| Annen driftskostnad | 849 271 | - | - | 872 098 | 694 343 |
| Sum driftskostnader | 849 271 | 695 148 | 729 989 | 872 098 | 694 343 |
| Driftøresultat | - | - | - | - | 42 939 |
| Driftsresultat | 51 015 | 41 000 | 38 117 | −14 599 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 82 | 100 |
| Annen finansinntekt | 1 170 | - | - | 550 | - |
| Sum finansinntekter | 1 170 | 726 | 755 | 632 | 100 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 136 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | - | 143 | 136 | - |
| Netto finans | 1 170 | 726 | 612 | 496 | 100 |
| Ordinært resultat før øskattekostnad | - | - | - | - | 43 039 |
| Ordinært reøultat etter øskattekostnad | - | - | - | - | 43 039 |
| Resultat før skatt | - | 41 726 | 38 729 | −14 103 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −14 103 | - |
| Resultat før skattekostnad | 52 185 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 52 185 | 41 726 | 38 729 | −14 103 | 43 039 |
| Åreresultat etter minoritetøinteresser | - | - | - | - | 43 039 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −14 104 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −14 104 | 43 039 |
| Annen egenkapital | 52 185 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 52 185 | - | - | −14 104 | 43 039 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 164 563 | - | - | 302 056 | 78 539 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 210 | - | - | 13 950 | 59 515 |
| Sum fordringer | 189 772 | - | - | 316 006 | 138 054 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 294 971 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 334 779 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 334 779 | - | - | 294 971 | 394 242 |
| Sum omløpsmidler | 524 552 | 608 877 | 594 871 | 610 977 | 532 296 |
| Sum eiendeler | 524 552 | 608 877 | 594 871 | 610 977 | 532 296 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 457 221 | - | - | 461 413 | 202 953 |
| Sum opptjent egenkapital | 457 221 | 541 867 | 500 141 | 461 413 | 202 953 |
| Sum egenkapital | 457 221 | 541 867 | 500 141 | 461 413 | 202 953 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 67 331 | - | - | 149 564 | 33 355 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 295 988 |
| Sum kortsiktig gjeld | 67 331 | 67 010 | 94 729 | 149 564 | 329 343 |
| Sum gjeld | 67 331 | 67 010 | 94 729 | 149 564 | 329 343 |
| Sum egenkapital og gjeld | 524 552 | - | - | 610 977 | 532 296 |
Nøkkeltall 2019 til 2023
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,79▼ | 9,09 | 6,28 | 4,09 | 1,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▲ | 0,12 | 0,19 | 0,32 | 1,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,2 %▲ | 6,9 % | 6,4 % | −2,4 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▲ | 5,6 % | 5,0 % | −1,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▲ | 5,7 % | 5,0 % | −1,6 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,2 %▼ | 89,0 % | 84,1 % | 75,5 % | 38,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KEST SAMEIGE5,7 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2023
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
KEST SAMEIGE5,7 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Joakim Tesdal | 1995 |
| Styremedlem | Per Henrik Opdal | 1950 |
| Styremedlem | Arne Konrad Nygård | 1947 |
| Styremedlem | Kirsten Sølvi Flygansvær Hals | 1958 |
| Styremedlem | Gaute Lund | 1973 |
| Varamedlem | Eli Roseth Eik | 1948 |
| Varamedlem | Venke Brix | 1955 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
| Forretningsfører | Joakim Tesdal | 1995 |