- Org.nr.
- 991 737 146
- Telefon
- 996 29 296
- Adresse
- Furulyvegen 1, 5416 Stord
Driftsresultat−87 194ikke oppgitt
Årsresultat6 855 898ikke oppgitt
Egenkapital16 288 520100,0 % av eiendelene
Kleivo Holding AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 737 146
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 30.06.2007
- Registrert
- 30.10.2007
- Adresse
- Furulyvegen 1, 5416 Stord
- Telefon
- 996 29 296
- Kommune
- Stord
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og andeler, samt investering som naturlig har sammenheng med dette. Selskapet vil også drive med kjøp og salg av eiendommer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 260 599 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 46 734 | 260 599 | 0 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 125 945 | 629 104 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 51 661 | 50 723 |
| Sum driftskostnader | 87 194 | 91 640 | 79 601 | 177 606 | 679 827 |
| Driftsresultat | −87 194 | −91 640 | −32 867 | 82 994 | −679 827 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 6 075 000 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 6 213 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 361 673 | - |
| Sum finansinntekter | 6 943 773 | 4 137 732 | 124 250 | 6 442 886 | 3 007 865 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 528 732 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 302 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 3 026 | - |
| Sum finanskostnader | 680 | 3 362 112 | 1 320 161 | 532 061 | 1 463 181 |
| Netto finans | 6 943 093 | 775 620 | −1 195 911 | 5 910 826 | 1 544 684 |
| Resultat før skatt | 6 855 898 | 683 980 | −1 228 778 | 5 993 820 | 864 858 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 19 443 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 974 377 | - |
| Årsresultat | 6 855 898 | 683 980 | −1 231 258 | 5 974 377 | 864 858 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 5 974 377 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 5 974 377 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 5 974 377 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 5 974 377 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 2 610 602 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 333 000 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 461 673 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 79 732 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 7 144 382 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 875 791 | 7 086 828 | 7 106 378 | 7 144 382 | 6 341 543 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 773 000 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 3 000 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 3 773 000 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 56 201 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 56 201 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 39 043 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 39 043 | - |
| Sum omløpsmidler | 7 418 060 | 2 355 862 | 1 687 240 | 3 868 243 | 3 559 247 |
| Sum eiendeler | 16 293 851 | 9 442 690 | 8 793 618 | 11 012 625 | 9 900 789 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 9 879 899 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 16 188 520 | 9 332 621 | 8 648 641 | 9 879 899 | 4 034 607 |
| Sum egenkapital | 16 288 520 | 9 432 621 | 8 748 641 | 9 979 899 | 4 134 607 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 4 878 293 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 2 188 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 19 443 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 999 457 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 11 638 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 332 | 10 069 | 44 977 | 1 032 726 | 887 889 |
| Sum gjeld | 5 332 | 10 069 | 44 977 | 1 032 726 | 5 766 182 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 11 012 625 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 391,23▲ | 233,97 | 37,51 | 3,75 | 4,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,10 | 1,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 53,3 %▲ | 44,4 % | 0,9 % | 62,4 % | 23,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −70,3 % | 31,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −2 634,6 % | 2 292,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,9 % | 99,5 % | 90,6 % | 41,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arild Lillenes | 1974 |
| Styrets leder | Arild Lillenes | 1974 |
| Regnskapsfører | LAASTAD PLUSS & MINUS AS919 172 029 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARILD LILLENES100,0 %f. 1974 · Stord · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SUNN PROSJEKT AS100,0 %992 858 109 · 102 ordinære aksjer
- Aksial AS33,3 %933 720 942 · 50 000 ordinære aksjer
- 923 388 230 · 335 ordinære aksjer
- Balancial AS2,38 %925 161 187 · 1 230 169 ordinære aksjer
- Accurize AS0,84 %913 588 827 · 6 000 ordinære aksjer
- Optisan AS0,58 %913 661 060 · 30 000 ordinære aksjer
- Tappin Holding AS0,32 %999 215 777 · 3 000 ordinære aksjer
- 915 577 431 · 40 000 ordinære aksjer
- Greenstat AS0,12 %914 875 455 · 200 000 ordinære aksjer
- Immunopharma AS0,11 %994 924 273 · 150 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.