- Org.nr.
- 917 229 317
- Adresse
- Hengsrudveien 855, 3176 Undrumsdal
- Bransje
- Geologiske undersøkelser
Driftsresultat−213 163−33,5 % margin
EBITDA415 137før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 214 761
Egenkapital23 823 20188,9 % av eiendelene
Knudstad Holding AS er et aksjeselskap innen geologiske undersøkelser, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 229 317
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 04.05.2016
- Registrert
- 26.05.2016
- Adresse
- Hengsrudveien 855, 3176 Undrumsdal
- Kommune
- Tønsberg
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Knudstad Holding AS934 689 801 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 636 964 | 391 739 | 321 074 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 636 964 | 391 739 | 321 074 | - | - |
| Lønnskostnad | - | 5 000 | 5 000 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 628 300 | 628 300 | 395 900 | - | - |
| Annen driftskostnad | 221 827 | 226 609 | 143 681 | 114 361 | 31 842 |
| Sum driftskostnader | 850 127 | 859 909 | 544 581 | 114 361 | 31 842 |
| Driftsresultat | −213 163 | −468 170 | −223 507 | −114 361 | −31 842 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 464 653 | 8 429 951 | 2 314 379 | 6 029 541 |
| Annen renteinntekt | 991 | - | - | - | 1 |
| Annen finansinntekt | 1 351 178 | 440 592 | - | - | 2 301 |
| Sum finansinntekter | 1 352 169 | 905 245 | 8 429 951 | 2 314 379 | 6 031 843 |
| Annen rentekostnad | - | 1 411 | - | 18 | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 411 | - | 18 | - |
| Netto finans | 1 352 169 | 903 834 | 8 429 951 | 2 314 361 | 6 031 843 |
| Resultat før skatt | - | - | 8 206 444 | 2 200 000 | 6 000 001 |
| Resultat før skattekostnad | 1 139 006 | 435 664 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −75 755 | 90 656 | 45 418 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 8 161 026 | 2 200 000 | 6 000 001 |
| Årsresultat | 1 214 761 | 345 008 | 8 161 026 | 2 200 000 | 6 000 001 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 214 761 | 345 008 | 8 161 026 | 2 200 000 | 6 000 001 |
| Totalresultat | 1 214 761 | 345 008 | 8 161 026 | 2 200 000 | 6 000 001 |
| Ordinært utbytte | 560 000 | 440 000 | 2 500 000 | 2 200 000 | 1 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −94 992 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 654 761 | - | 5 661 026 | - | 5 000 001 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 214 761 | 345 008 | 8 161 026 | 2 200 000 | 6 000 001 |
| Utsatt skattefordel | 51 207 | 31 322 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 51 207 | 31 322 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 13 812 616 | 14 347 916 | 14 550 969 | 8 754 109 | 3 477 736 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 186 924 | 279 924 | 279 523 | - | 163 650 |
| Sum varige driftsmidler | 13 999 540 | 14 627 840 | 14 923 893 | 9 033 632 | 3 641 386 |
| Investering i datterselskap | 9 863 608 | 9 577 601 | 9 577 601 | 9 577 601 | 9 577 601 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 863 608 | 9 577 601 | 9 577 601 | 9 577 601 | 9 577 601 |
| Sum anleggsmidler | 23 914 355 | 24 236 763 | 24 501 494 | 18 611 233 | 13 218 988 |
| Kundefordringer | - | - | 80 000 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 263 458 | 267 418 | 266 535 | 268 075 | 5 138 613 |
| Konsernfordringer | 2 097 646 | 464 653 | 429 951 | 114 379 | 6 029 541 |
| Sum fordringer | 2 361 104 | 732 071 | 776 486 | 382 454 | 11 168 154 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 531 559 | 254 035 | 47 020 | 105 442 | 150 582 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 531 559 | 254 035 | 47 020 | 105 442 | 150 582 |
| Sum omløpsmidler | 2 892 663 | 986 106 | 823 506 | 487 896 | 11 318 736 |
| Sum eiendeler | 26 807 018 | 25 222 869 | 25 325 000 | 19 099 129 | 24 537 724 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | 3 670 | 3 670 | 3 670 | 3 670 | 3 670 |
| Sum innskutt egenkapital | 203 670 | 203 670 | 203 670 | 203 670 | 203 670 |
| Annen egenkapital | 23 619 531 | 22 964 770 | 23 059 762 | 17 398 735 | 17 398 736 |
| Sum opptjent egenkapital | 23 619 531 | 22 964 770 | 23 059 762 | 17 398 735 | 17 398 736 |
| Sum egenkapital | 23 823 201 | 23 168 440 | 23 263 432 | 17 602 405 | 17 602 406 |
| Utsatt skatt | - | - | 138 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 138 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 519 657 | 1 909 644 | −222 562 | 1 477 750 | 5 759 583 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 519 657 | 1 909 644 | −222 562 | 1 477 750 | 5 759 583 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 519 657 | 1 909 644 | −222 424 | 1 477 750 | 5 759 583 |
| Leverandørgjeld | 18 655 | 22 669 | 238 712 | 18 974 | 175 735 |
| Betalbar skatt | 35 506 | 122 116 | 45 280 | - | - |
| Utbytte | - | - | 2 000 000 | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 410 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 464 161 | 144 785 | 2 283 992 | 18 974 | 1 175 735 |
| Sum gjeld | 2 983 817 | 2 054 429 | 2 061 568 | 1 496 724 | 6 935 318 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 807 018 | 25 222 869 | 25 325 000 | 19 099 129 | 24 537 724 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,23▼ | 6,81 | 0,36 | 25,71 | 9,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▲ | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,4 %▲ | 1,7 % | 36,9 % | 10,1 % | 24,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −33,5 %▲ | −119,5 % | −69,6 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 190,7 %▲ | 88,1 % | 2 541,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,9 %▼ | 91,9 % | 91,9 % | 92,2 % | 71,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Knudstad Holding AS−33,5 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
Knudstad Holding AS−33,5 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
REACH SUBSEA AS−1,6 % 2 328,0 mill.309 ansatte 2025
PGS Geophysical AS0,1 % 3 881,0 mill.225 ansatte 2025
Multiklient Invest AS37,1 % 1 629,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.122.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tor Strøm | 1960 |
| Styremedlem | Aina Elizabeth Halvorsen | 1981 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS987 679 026 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSKONTORET STOKKE AS997 746 848 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOR STRØM90,0 %f. 1960 · Undrumsdal · 90 ordinære aksjer
- AINA ELIZABETH HALVORSEN10,0 %f. 1981 · Åsgårdstrand · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- GEO EIENDOM AS100,0 %817 869 432 · 500 ordinære aksjer
- Geostrøm AS100,0 %917 869 405 · 500 ordinære aksjer
- Geostrøm Maskin AS100,0 %919 049 820 · 300 ordinære aksjer
- Knudstad Eiendom AS100,0 %917 442 126 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.