- Org.nr.
- 986 506 977
- Adresse
- Kometvegen 4, 7652 Verdal
- Hovedeier
- RUMIN INVEST AS, 51 %
KOMET HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 506 977
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2004
- Registrert
- 14.02.2004
- Adresse
- Kometvegen 4, 7652 Verdal
- Kommune
- Verdal
- Aksjekapital
- 82 926
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KOMET HOLDING AS886 573 502 · VERDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av utstyr og maskiner og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet eller på annen måte ha interesse i andre foretak.
Tidligere navn
- UMAS AS14.02.2004 til 10.03.2009
- UMAS HOLDING AS10.03.2009 til 19.05.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 816 000 | 1 715 000 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 2 763 588 | 2 396 724 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 579 588 | 4 111 724 | 2 818 813 | 2 718 813 | 2 921 487 |
| Varekostnad | - | 689 496 | - | - | 176 308 |
| Lønnskostnad | 604 247 | 544 108 | 484 280 | 481 556 | 365 269 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 863 932 | 863 932 | 769 349 | 750 223 | 735 504 |
| Annen driftskostnad | 1 103 909 | 879 382 | 518 694 | 403 423 | 309 368 |
| Sum driftskostnader | 2 572 088 | 2 976 918 | 1 772 324 | 1 635 202 | 1 586 449 |
| Driftsresultat | 1 007 500 | 1 134 806 | 1 046 490 | 1 083 611 | 1 335 038 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 2 000 000 | 4 500 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 339 | 1 782 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 001 339 | 4 501 782 | 4 054 053 | 3 578 549 | 1 903 686 |
| Annen rentekostnad | 1 681 318 | 1 724 564 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 681 318 | 1 724 564 | 1 072 579 | 368 645 | 257 635 |
| Netto finans | 320 021 | 2 777 219 | 2 981 474 | 3 209 904 | 1 646 051 |
| Resultat før skatt | 1 327 521 | 3 912 025 | 4 027 964 | 4 293 515 | 2 981 088 |
| Skattekostnad på resultat | 1 140 | −129 161 | −4 346 | 158 571 | 237 839 |
| Årsresultat | 1 326 381 | 4 041 186 | 4 032 310 | 4 134 944 | 2 743 249 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 326 381 | 4 041 186 | - | - | - |
| Totalresultat | 1 326 381 | 4 041 186 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 2 000 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 326 381 | 2 041 186 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 326 381 | 4 041 186 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 18 143 362 | 18 501 027 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 17 831 | 37 283 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 18 161 193 | 18 538 310 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 13 976 286 | 13 976 286 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 50 000 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 165 820 | 206 699 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 192 106 | 14 232 985 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 32 353 299 | 32 771 295 | 26 799 971 | 13 518 279 | 13 575 067 |
| Kundefordringer | 141 440 | 45 000 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 320 862 | 3 516 684 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 462 302 | 3 561 684 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 307 529 | 271 152 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 307 529 | 271 152 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 769 831 | 3 832 837 | 5 139 942 | 4 065 858 | 3 188 304 |
| Sum eiendeler | 35 123 130 | 36 604 132 | 31 939 914 | 17 584 137 | 16 763 371 |
| Aksjekapital | 102 000 | 102 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 102 000 | - | 102 000 | - | 102 000 |
| Annen egenkapital | 7 538 450 | 6 212 069 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 538 450 | 6 212 069 | 4 170 884 | - | 2 753 630 |
| Sum egenkapital | 7 640 450 | 6 314 069 | 4 272 884 | 3 240 574 | 2 855 630 |
| Utsatt skatt | 260 544 | 259 404 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 260 544 | 259 404 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 25 745 536 | 26 811 395 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 26 006 080 | 27 070 799 | 22 748 882 | 9 930 156 | 10 724 572 |
| Leverandørgjeld | 78 323 | 337 525 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 374 002 | 271 266 | - | - | - |
| Utbytte | - | 2 000 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 024 274 | 610 472 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 476 600 | 3 219 263 | 4 918 148 | 4 413 407 | 3 183 168 |
| Sum gjeld | 27 482 680 | 30 290 062 | 27 667 030 | 14 343 563 | 13 907 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 123 130 | 36 604 132 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,88▲ | 1,19 | 1,05 | 0,92 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,60▼ | 4,80 | 6,48 | 4,43 | 4,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,4 %▼ | 16,4 % | 20,6 % | 27,1 % | 19,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,1 %▲ | 27,6 % | 37,1 % | 39,9 % | 45,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 37,1 %▼ | 98,3 % | 143,0 % | 152,1 % | 93,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,8 %▲ | 17,2 % | 13,4 % | 18,4 % | 17,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styrets leder | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styremedlem | Ole Christian Nessemo | 1972 |
| Varamedlem | Rita Helen Nessemo | 1968 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | PEDERSEN REGNSKAP AS937 088 248 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUMIN INVEST AS51,0 %Verdal · 52 ordinære aksjer
- Nessemo Eiendom AS49,0 %Verdal · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RUMIN INVEST AS
- Riggmo AS100,0 %
- KOMET HOLDING AS51,0 %
- ØRIN EIENDOM AS100,0 %
- UMAS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ØRIN EIENDOM AS100,0 %989 724 401 · 2 400 ordinære aksjer
- UMAS AS100,0 %989 658 832 · 1 000 ordinære aksjer
- UMAS STJØRDAL AS50,0 %926 799 681 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.