- Org.nr.
- 989 658 832
- Adresse
- Kometvegen 4, 7652 Verdal
- Hovedeier
- KOMET HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat4 658 19414,4 % margin
EBITDA5 299 806før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 662 08111,3 % margin
Egenkapital5 976 57756,3 % av eiendelene
UMAS AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 658 832
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.02.2006
- Registrert
- 30.03.2006
- Adresse
- Kometvegen 4, 7652 Verdal
- Kommune
- Verdal
- Næring
- 77.320 Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyrUtleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr i Verdal (13)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- UMAS AS889 687 452 · VERDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transport, utleie av arbeidskraft, salg og utleie av maskiner, driftsløsøre og fast eiendom, samt delta i andre selskaper med et økonomisk formål.
Tidligere navn
- HYMO MASKIN AS30.03.2006 til 08.01.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 30 229 280 | 32 219 851 | 24 660 236 | 20 403 169 | 16 053 246 |
| Annen driftsinntekt | 2 176 207 | 294 500 | 666 270 | 529 813 | 159 240 |
| Sum driftsinntekter | 32 405 487 | 32 514 351 | 25 326 506 | 20 932 982 | 16 212 486 |
| Varekostnad | 5 514 617 | 6 006 867 | 3 686 718 | 2 558 488 | 2 049 953 |
| Lønnskostnad | 3 623 305 | 4 137 011 | 2 512 595 | 2 685 875 | 2 736 647 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 641 612 | 602 262 | 556 991 | 570 666 | 273 892 |
| Annen driftskostnad | 17 967 760 | 15 953 642 | 12 362 114 | 10 101 110 | 8 553 221 |
| Sum driftskostnader | 27 747 294 | 26 699 782 | 19 118 418 | 15 916 140 | 13 613 713 |
| Driftsresultat | 4 658 194 | 5 814 569 | 6 208 089 | 5 016 842 | 2 598 773 |
| Annen renteinntekt | 66 957 | 84 904 | 8 190 | 39 869 | 33 408 |
| Sum finansinntekter | 66 957 | 84 904 | 8 190 | 39 869 | 33 408 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 10 137 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 20 039 | 11 718 | 12 628 | 5 878 | 863 |
| Annen finanskostnad | - | 7 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Sum finanskostnader | 30 176 | 11 725 | 16 628 | 9 878 | 4 863 |
| Netto finans | 36 781 | 73 179 | −8 438 | 29 991 | 28 545 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 199 650 | 5 046 834 | 2 627 318 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 578 010 |
| Resultat før skattekostnad | 4 694 975 | 5 887 748 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 032 894 | 1 296 529 | 1 365 335 | 1 110 288 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 834 315 | 3 936 546 | 2 049 308 |
| Årsresultat | 3 662 081 | 4 591 219 | 4 834 315 | 3 936 546 | 2 049 308 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 662 081 | 4 591 219 | 4 834 315 | 3 936 546 | 2 049 308 |
| Totalresultat | 3 662 081 | 4 591 219 | 4 834 315 | 3 936 546 | 2 049 308 |
| Ordinært utbytte | 572 343 | 2 500 000 | 4 000 000 | 3 500 000 | 1 900 000 |
| Tilleggsutbytte | 750 000 | 2 000 000 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 528 572 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 811 166 | 91 219 | 834 315 | 436 546 | 149 308 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 662 081 | 4 591 219 | 4 834 315 | 3 936 546 | 2 049 308 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 071 559 | 1 341 349 | 1 545 150 | 1 918 658 | 2 020 581 |
| Sum varige driftsmidler | 1 071 559 | 1 341 349 | 1 545 150 | 1 918 658 | 2 020 581 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 584 715 | 2 350 284 | 3 289 986 | 2 204 710 | 1 654 946 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 584 715 | 2 350 284 | 3 289 986 | 2 204 710 | 1 654 946 |
| Sum anleggsmidler | 2 656 274 | 3 691 633 | 4 835 136 | 4 123 368 | 3 675 527 |
| Kundefordringer | 2 835 691 | 4 103 240 | 6 884 397 | 3 118 178 | 1 869 369 |
| Andre kortsiktige fordringer | 896 788 | 993 596 | 561 691 | 509 885 | 666 147 |
| Sum fordringer | 3 732 479 | 5 096 836 | 7 446 087 | 3 628 063 | 2 535 516 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 223 170 | 2 257 647 | 704 270 | 2 130 155 | 2 307 948 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 223 170 | 2 257 647 | 704 270 | 2 130 155 | 2 307 948 |
| Sum omløpsmidler | 7 955 649 | 7 354 483 | 8 150 357 | 5 758 217 | 4 843 464 |
| Sum eiendeler | 10 611 923 | 11 046 116 | 12 985 493 | 9 881 585 | 8 518 992 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 500 | 100 500 | 100 500 | 100 500 | 100 500 |
| Annen egenkapital | 5 876 077 | 4 064 912 | 3 973 693 | 3 139 378 | 2 702 832 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 876 077 | 4 064 912 | 3 973 693 | 3 139 378 | 2 702 832 |
| Sum egenkapital | 5 976 577 | 4 165 412 | 4 074 193 | 3 239 878 | 2 803 332 |
| Utsatt skatt | 114 625 | 97 442 | 188 327 | 130 846 | 91 182 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 114 625 | 97 442 | 188 327 | 130 846 | 91 182 |
| Sum langsiktig gjeld | 114 625 | 97 442 | 188 327 | 130 846 | 91 182 |
| Leverandørgjeld | 1 470 035 | 1 670 480 | 1 459 049 | 1 191 452 | 2 597 370 |
| Betalbar skatt | 866 626 | 1 387 414 | 1 307 854 | 1 070 624 | 536 424 |
| Skyldig offentlige avgifter | 496 885 | 815 715 | 816 098 | 506 404 | 410 698 |
| Utbytte | 572 343 | 2 500 000 | 4 000 000 | 3 500 000 | 1 900 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 114 833 | 409 654 | 1 139 972 | 242 382 | 179 985 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 520 722 | - | 8 722 973 | - | 5 624 478 |
| Sum gjeld | 4 635 347 | 6 880 704 | 8 911 300 | 6 641 708 | 5 715 660 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 611 923 | - | 12 985 493 | - | 8 518 992 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▲ | 1,08 | 0,93 | - | 0,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,78▼ | 1,65 | 2,19 | 2,05 | 2,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 43,6 %▼ | 49,1 % | 54,4 % | 55,0 % | 30,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,4 %▼ | 17,9 % | 24,5 % | 24,0 % | 16,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,3 %▼ | 14,1 % | 19,1 % | 18,8 % | 12,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,3 %▲ | 37,7 % | 31,4 % | 32,8 % | 32,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
UMAS AS14,4 %
32,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
RENTA AS2,5 % 1 327,1 mill.404 ansatte 2025
Ramirent AS12,4 % 1 367,1 mill.368 ansatte 2025
UMAS AS14,4 % 32,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Utleiecompagniet AS15,7 % 1 310,0 mill.251 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Christian Nessemo | 1972 |
| Styrets leder | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styremedlem | Ole Christian Nessemo | 1972 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | PEDERSEN REGNSKAP AS937 088 248 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KOMET HOLDING AS100,0 %Verdal · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RUMIN INVEST AS
- KOMET HOLDING AS51,0 %
- ØRIN EIENDOM AS100,0 %
- UMAS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.