- Org.nr.
- 923 767 258
- Adresse
- Kvålkroken 6, 4323 Sandnes
- Hovedeier
- Z Holding AS, 100 %
Driftsresultat662 56471,8 % margin
EBITDA810 111før av- og nedskrivninger
Årsresultat516 63256,0 % margin
Egenkapital887 49225,8 % av eiendelene
Kvålkroken 20 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 767 258
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 11.10.2019
- Registrert
- 05.11.2019
- Adresse
- Kvålkroken 6, 4323 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes (987)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kvålkroken 20 AS929 901 940 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av fast eiendom samt hva hermed følger med.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 922 216 | - | - | 4 739 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 657 451 | - |
| Sum driftsinntekter | 922 216 | 919 971 | 838 492 | 662 189 | 636 978 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 147 547 | - | - | 84 000 | 122 000 |
| Annen driftskostnad | 112 106 | - | - | 141 608 | 158 527 |
| Sum driftskostnader | 259 652 | 368 961 | 595 088 | 225 608 | 301 302 |
| Driftsresultat | 662 564 | 551 010 | 243 404 | 436 582 | 335 676 |
| Annen renteinntekt | 185 | - | - | 32 | - |
| Sum finansinntekter | 185 | 2 711 | 531 | 32 | - |
| Annen rentekostnad | 312 | - | - | 886 | - |
| Sum finanskostnader | 312 | 3 853 | 94 | 886 | - |
| Netto finans | −127 | −1 142 | 437 | −854 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 549 868 | 243 841 | 435 728 | 335 676 |
| Resultat før skattekostnad | 662 437 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 145 805 | - | - | 95 860 | 71 927 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 339 868 | - |
| Årsresultat | 516 632 | 428 897 | 190 196 | 339 868 | 263 749 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 516 632 | - | - | 339 868 | - |
| Totalresultat | 516 632 | - | - | 339 868 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 516 632 | - | - | 339 868 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 516 632 | - | - | 339 868 | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 20 775 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 363 459 | - | - | 3 586 643 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 363 459 | - | - | 3 586 643 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 363 459 | 3 511 005 | 3 652 573 | 3 586 643 | 3 709 456 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 462 | - | - | 11 733 | - |
| Sum fordringer | 2 462 | - | - | 11 733 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 77 846 | - | - | 310 489 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 77 846 | - | - | 310 489 | - |
| Sum omløpsmidler | 80 308 | 372 632 | 207 510 | 322 223 | 57 057 |
| Sum eiendeler | 3 443 767 | 3 883 637 | 3 860 083 | 3 908 866 | 3 766 513 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 863 062 | - | - | 600 453 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 863 062 | 907 546 | 790 649 | 600 453 | 260 585 |
| Sum egenkapital | 887 492 | 931 976 | 815 079 | 624 883 | 285 015 |
| Utsatt skatt | 226 843 | - | - | 167 787 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 226 843 | - | - | 167 787 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 3 110 237 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 2 327 121 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 327 121 | - | - | 3 110 237 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 553 964 | 2 834 382 | 2 986 512 | 3 278 024 | 3 441 853 |
| Leverandørgjeld | 2 310 | - | - | 5 959 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 310 | 117 279 | 58 492 | 5 959 | 39 644 |
| Sum gjeld | 2 556 274 | 2 951 661 | 3 045 004 | 3 283 983 | 3 481 497 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 443 767 | - | - | 3 908 866 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 34,77▲ | 3,18 | 3,55 | 54,07 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,88▼ | 3,17 | 3,74 | 5,26 | 12,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,1 %▲ | 14,3 % | 6,3 % | 11,4 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 71,8 %▲ | 59,9 % | 29,0 % | 65,9 % | 52,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 56,0 %▲ | 46,6 % | 22,7 % | 51,3 % | 41,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,8 %▲ | 24,0 % | 21,1 % | 16,0 % | 7,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kvålkroken 20 AS71,8 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Kvålkroken 20 AS71,8 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sven Egil Tjørhom | 1964 |
| Regnskapsfører | PRE SOLUTIONS AS829 002 132 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Z Holding AS100,0 %Sandnes · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Z Holding AS
- Environmental Technology AS100,0 %
- Envitec Production AS100,0 %
- Vision Maskinering AS100,0 %
- Kvålkroken 6 AS100,0 %
- KVÅL NÆRINGSSENTER AS100,0 %
- Vision & Design AS60,0 %
- Kvålkroken 20 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.