- Org.nr.
- 920 251 927
- Adresse
- Kvålkroken 6, 4323 Sandnes
- Hovedeier
- Z Holding AS, 60 %
- Bransje
- Bearbeiding av metaller
Vision & Design AS er et aksjeselskap innen bearbeiding av metaller, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 251 927
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2018
- Registrert
- 17.01.2018
- Adresse
- Kvålkroken 6, 4323 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vision & Design AS920 291 767 · SANDNES12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, design, utvikling, utleie og mekanisk produksjon av utstyr. Dessuten andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette som produksjon og bearbeiding av metaller på grunnlag av oppdrag eller på grunnlag av serie- produksjon, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 22 248 344 | 11 285 101 | 7 278 853 | 7 166 006 | 4 804 222 |
| Sum driftskostnader | 20 312 714 | 9 875 566 | 6 184 210 | 6 901 710 | 4 640 209 |
| Driftsresultat | 1 935 631 | 1 409 536 | 1 094 643 | 264 297 | 164 012 |
| Sum finansinntekter | 121 228 | 18 732 | 30 952 | 1 673 | 5 221 |
| Sum finanskostnader | 1 183 206 | 314 886 | 211 945 | 180 961 | 106 879 |
| Netto finans | −1 061 978 | −296 154 | −180 993 | −179 288 | −101 658 |
| Resultat før skatt | 873 652 | 1 113 381 | 913 650 | 85 008 | 62 355 |
| Årsresultat | 778 255 | 868 437 | 712 647 | 64 137 | 48 532 |
| Sum anleggsmidler | 1 684 185 | 975 417 | 435 663 | 552 250 | 797 185 |
| Sum omløpsmidler | 18 574 837 | 8 274 788 | 5 352 163 | 4 512 612 | 3 152 038 |
| Sum eiendeler | 20 259 021 | 9 250 205 | 5 787 825 | 5 064 862 | 3 949 222 |
| Sum innskutt egenkapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 94 430 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 996 511 | 2 218 256 | 1 349 819 | 637 172 | 618 605 |
| Sum egenkapital | 3 086 511 | 2 308 256 | 1 439 819 | 727 172 | 713 035 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 654 366 | 2 859 700 | 2 217 237 | 2 993 997 | 1 435 569 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 518 144 | 4 082 248 | 2 130 769 | 1 343 693 | 1 800 618 |
| Sum gjeld | 17 172 510 | 6 941 949 | 4 348 006 | 4 337 691 | 3 236 187 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,24▲ | 2,03 | 2,51 | 3,36 | 1,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,56▲ | 3,01 | 3,02 | 5,97 | 4,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,9 %▼ | 19,0 % | 20,7 % | 5,9 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,7 %▼ | 12,5 % | 15,0 % | 3,7 % | 3,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,5 %▼ | 7,7 % | 9,8 % | 0,9 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,2 %▼ | 25,0 % | 24,9 % | 14,4 % | 18,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 854 029
- Resultat per ansatt, kroner
- 161 303
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.530.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Berg | 1983 |
| Styrets leder | Sven Egil Tjørhom | 1964 |
| Styremedlem | Christian Berg | 1983 |
| Revisor | IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS989 048 732 | - |
| Regnskapsfører | PRE SOLUTIONS AS829 002 132 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Z Holding AS60,0 %Sandnes · 600 000 ordinære aksjer
- CHRISTIAN BERG30,0 %f. 1983 · Undheim · 300 000 ordinære aksjer
- PREBEN HEGRE BERG10,0 %f. 2001 · Undheim · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Z Holding AS
- Environmental Technology AS100,0 %
- Envitec Production AS100,0 %
- Vision Maskinering AS100,0 %
- Kvålkroken 20 AS100,0 %
- Kvålkroken 6 AS100,0 %
- KVÅL NÆRINGSSENTER AS100,0 %
- Vision & Design AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.