- Org.nr.
- 816 884 632
- Adresse
- Prinsegata 4, 3256 Larvik
Driftsresultat5 907 37862,7 % margin
Årsresultat162 8481,7 % margin
Egenkapital819 0460,4 % av eiendelene
Kvartal 9 Larvik Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 816 884 632
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.03.2016
- Registrert
- 14.03.2016
- Adresse
- Prinsegata 4, 3256 Larvik
- Postadresse
- Postboks 263
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Larvik (440)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kvartal 9 Larvik Borettslag918 153 322 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 420 359 | 9 845 699 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 420 359 | 9 845 699 | 8 442 008 | 5 679 002 | 4 776 870 |
| Lønnskostnad | 135 779 | 130 074 | 100 408 | 95 844 | 65 037 |
| Annen driftskostnad | 3 377 203 | 3 226 909 | 3 091 211 | 2 845 647 | 2 510 143 |
| Sum driftskostnader | 3 512 981 | 3 356 982 | 3 191 619 | 2 941 491 | 2 895 585 |
| Driftsresultat | 5 907 378 | 6 488 716 | 5 250 389 | 2 737 511 | 1 881 285 |
| Annen finansinntekt | 8 676 | 4 589 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 5 753 207 | 6 201 182 | - | - | - |
| Årsresultat | 162 848 | 292 123 | 45 529 | −40 219 | 239 028 |
| Resultat før skatt | - | - | 45 529 | −40 219 | 559 432 |
| Sum finansinntekter | - | - | 2 455 | 455 | 442 |
| Sum finanskostnader | - | - | 5 207 315 | 2 778 185 | 1 642 700 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 228 901 378 | 228 901 378 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 228 901 378 | 228 901 378 | 228 901 378 | 228 901 378 | 228 901 378 |
| Andre fordringer | 199 110 | 267 828 | - | - | - |
| Sum fordringer | 199 110 | 267 828 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 808 260 | 472 603 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 808 260 | 472 603 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 007 370 | 740 431 | 534 363 | 522 907 | 743 673 |
| Sum eiendeler | 229 908 748 | 229 641 810 | 229 435 742 | 229 424 285 | 229 645 051 |
| Annen innskutt egenkapital | 285 000 | 285 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 534 046 | 371 198 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 819 046 | 656 198 | 364 075 | 318 546 | 358 765 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 107 402 081 | 108 469 307 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 121 204 000 | 120 204 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 228 606 081 | 228 673 307 | 228 737 473 | 228 801 092 | 228 867 920 |
| Leverandørgjeld | 303 930 | 185 863 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 179 692 | 126 442 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 483 621 | 312 304 | 334 195 | 304 647 | 418 366 |
| Sum gjeld | 229 089 703 | 228 985 612 | 229 071 668 | 229 105 739 | 229 286 286 |
| Sum egenkapital og gjeld | 229 908 748 | 229 641 810 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | - | - | 285 000 | 285 000 | 285 000 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 79 075 | 33 546 | 73 765 |
| Pantstillelser | 228 606 081 | 228 673 307 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,08▼ | 2,37 | 1,60 | 1,72 | 1,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 279,70▼ | 348,96 | 629,19 | 719,22 | 639,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▼ | 2,8 % | 2,3 % | 1,2 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 62,7 %▼ | 65,9 % | 62,2 % | 48,2 % | 39,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▼ | 3,0 % | 0,5 % | −0,7 % | 5,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,4 %▲ | 0,3 % | 0,2 % | 0,1 % | 0,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kvartal 9 Larvik Borettslag62,7 %
9,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Kvartal 9 Larvik Borettslag62,7 % 9,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Nøstrud | 1949 |
| Styremedlem | Lars Henning Ulvær | 1967 |
| Styremedlem | Inger Eftedal | 1948 |
| Styremedlem | Ragne Sjølyst Tobru | 1962 |
| Styremedlem | Tom Kvelle | 1964 |
| Varamedlem | Jonas Strand Kaupang | 1992 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | LARVIK BOLIGBYGGELAG950 553 952 | - |
| Forretningsfører | LARVIK BOLIGBYGGELAG950 553 952 | - |