- Org.nr.
- 950 657 154
- Adresse
- Kremarvegen 8, 5750 Odda
Driftsresultat506 26222,7 % margin
Årsresultat543 83624,4 % margin
Egenkapital1 380 90361,5 % av eiendelene
Kvernhusteigen Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1984.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 950 657 154
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 07.05.1984
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Kremarvegen 8, 5750 Odda
- Postadresse
- Postboks 373
- Kommune
- Ullensvang
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Ullensvang (71)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kvernhusteigen Borettslag923 285 733 · ULLENSVANG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 232 600 | 2 263 275 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 232 600 | 2 263 275 | 2 099 280 | 2 008 800 | 2 026 800 |
| Lønnskostnad | 49 770 | 49 770 | 49 770 | 49 770 | 49 770 |
| Leie lokale | 500 | - | - | - | - |
| Kommunale avgifter | 949 040 | 1 500 056 | - | - | - |
| Strøm | 692 | 663 | - | - | - |
| Verktøy | 0 | 3 999 | - | - | - |
| Inventar | 0 | 1 135 | - | - | - |
| Vedlikehold | 76 678 | 1 097 677 | - | - | - |
| Regnskapshonorar | 32 474 | 37 924 | - | - | - |
| Revisjon | 18 125 | 24 063 | - | - | - |
| Forretningsførerhonorar | 131 596 | 131 596 | - | - | - |
| Kostnader TYBO | 31 329 | 27 812 | - | - | - |
| Kontorrekvisita (0) | - | 1 266 | - | - | - |
| Mobiltelefon | 2 512 | 2 442 | - | - | - |
| Forsikring | 426 135 | 323 379 | - | - | - |
| Bankgebyr og porto | 3 807 | 6 630 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 680 | 430 | 12 191 | 26 397 | 1 244 578 |
| Sum driftskostnader | 1 726 338 | 3 209 341 | 1 691 446 | 1 525 906 | 1 294 348 |
| Driftsresultat | 506 262 | −946 066 | 407 834 | 482 894 | 732 452 |
| Annen finansinntekt | 37 574 | 254 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 37 574 | 254 | 0 | 38 661 | 45 149 |
| Annen rentekostnad | 0 | 8 860 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 8 860 | 26 252 | 26 455 | 27 667 |
| Netto finans | 37 574 | −8 606 | −26 252 | 12 206 | 17 482 |
| Resultat før skatt | 543 836 | −954 672 | 381 582 | 495 100 | 749 934 |
| Årsresultat | 543 836 | −954 672 | 381 582 | 495 100 | 749 934 |
| Annen egenkapital | 543 836 | −954 672 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 842 100 | 842 100 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 842 100 | 842 100 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 842 100 | 842 100 | 842 100 | 842 100 | 842 100 |
| Kundefordringer | 192 055 | 143 950 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 287 576 | 190 080 | - | - | - |
| Sum fordringer | 479 631 | 334 030 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd | 922 433 | 399 798 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 922 433 | 399 798 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 402 065 | 733 828 | 1 948 673 | 1 947 479 | 1 822 983 |
| Sum eiendeler | 2 244 165 | 1 575 928 | 2 790 773 | 2 789 579 | 2 665 083 |
| Annen innskutt egenkapital | 6 300 | 6 300 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 300 | 6 300 | 6 300 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 1 374 603 | 830 767 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 374 603 | 830 767 | 1 785 439 | 1 403 857 | 908 757 |
| Sum egenkapital | 1 380 903 | 837 067 | 1 791 739 | 1 403 857 | 908 757 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 20 000 | 20 000 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 20 000 | 20 000 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 636 300 | 636 300 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 636 300 | 636 300 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 67 361 | 5 891 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 139 600 | 76 670 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 206 961 | 82 561 | 42 589 | 46 243 | 43 177 |
| Sum gjeld | 863 261 | 738 861 | 999 034 | 1 385 722 | 1 756 326 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 244 165 | 1 575 928 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 956 446 | 1 339 480 | 1 713 149 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,77▼ | 8,89 | 45,76 | 42,11 | 42,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,63▼ | 0,88 | 0,56 | 0,99 | 1,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,5 %▲ | −43,3 % | 14,6 % | 19,1 % | 29,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 22,7 %▲ | −41,8 % | 19,4 % | 24,0 % | 36,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 24,4 %▲ | −42,2 % | 18,2 % | 24,6 % | 37,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,5 %▲ | 53,1 % | 64,2 % | 50,3 % | 34,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kvernhusteigen Borettslag22,7 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Kvernhusteigen Borettslag22,7 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øyvind Kleppe | 1960 |
| Styremedlem | Ingerid Angen | 1955 |
| Styremedlem | Geir Olav Glomstad | 1962 |
| Varamedlem | Øyvind Moe | 1963 |
| Revisor | ULLENSVANG REVISJON AS997 726 316 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
| Forretningsfører | Thomas Nikolai Skeie Nondal | 1987 |