- Org.nr.
- 957 368 387
- Telefon
- 77 08 56 25
- Adresse
- Tjeldsundbrua, 9440 Evenskjer
- Hovedeier
- Rådhusveien 11 AS, 100 %
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat1 396 93635,5 % margin
Årsresultat1 074 82727,3 % margin
Egenkapital2 692 43977,9 % av eiendelene
Ansatte9i Aa‑registeret
Kvitnes Camping AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 957 368 387
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.04.1990
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Tjeldsundbrua, 9440 Evenskjer
- Telefon
- 77 08 56 25
- Postadresse
- EVENSKJER
- Kommune
- Tjeldsund
- Aksjekapital
- 600 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kvitnes Camping AS974 284 650 · TJELDSUND9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive campingplass, kafe/restaurant/kioskdrift.
Tidligere navn
- Tjeldsundbrua Camping & Fritidssenter AS12.03.1995 til 29.04.1997
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 3 006 319 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 410 400 |
| Sum driftsinntekter | 3 939 289 | 3 337 422 | 3 012 586 | 7 817 474 | 3 416 719 |
| Varekostnad | - | 18 059 | 22 156 | 22 283 | 83 031 |
| Lønnskostnad | - | 1 152 372 | 1 328 315 | 1 554 328 | 856 059 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 303 848 | 375 087 | 377 846 | 306 741 |
| Annen driftskostnad | - | 795 247 | 1 325 029 | 1 190 779 | 1 113 046 |
| Sum driftskostnader | 2 542 353 | 2 269 527 | 3 050 586 | 3 145 236 | 2 358 876 |
| Driftsresultat | 1 396 936 | 1 067 895 | −38 001 | 4 672 238 | 1 057 843 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 60 690 |
| Sum finanskostnader | 5 090 | 93 | 15 255 | 32 380 | 60 690 |
| Netto finans | −5 089 | −93 | −15 195 | −31 757 | −60 690 |
| Resultat før skatt | 1 391 847 | 1 067 802 | −53 196 | 4 640 481 | 997 153 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 234 937 | −7 139 | 1 022 011 | 220 365 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 776 788 |
| Årsresultat | 1 074 827 | 832 865 | −46 057 | 3 618 470 | 776 788 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 776 788 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | - | 129 162 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 647 626 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 776 788 |
| Sum finansinntekter | - | - | 60 | 623 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 402 614 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 735 532 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 138 145 |
| Sum anleggsmidler | 1 149 821 | 4 254 509 | 4 523 173 | 4 778 950 | 2 138 145 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 82 306 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 433 674 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 1 515 980 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 860 987 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 860 987 |
| Sum omløpsmidler | 2 305 736 | 1 918 177 | 2 158 373 | 2 849 682 | 2 376 966 |
| Sum eiendeler | 3 455 557 | 6 172 686 | 6 681 546 | 7 628 633 | 4 515 112 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 600 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 2 112 334 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 092 439 | 1 017 612 | 5 684 747 | 5 730 803 | 2 112 334 |
| Sum egenkapital | 2 692 439 | 1 617 612 | 6 284 747 | 6 330 803 | 2 712 334 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 45 232 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 45 232 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 1 478 150 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 478 150 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 10 120 | 34 575 | 1 523 382 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 88 118 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | −63 411 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 173 114 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 81 576 |
| Sum kortsiktig gjeld | 763 118 | 4 555 074 | 386 680 | 1 263 254 | 279 396 |
| Sum gjeld | 763 118 | 4 555 074 | 396 800 | 1 297 829 | 1 802 778 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 4 515 112 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,02▲ | 0,42 | 5,58 | 2,26 | 8,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▼ | 2,82 | 0,06 | 0,21 | 0,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,0 %▲ | 16,6 % | −0,5 % | 77,0 % | 23,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,5 %▲ | 32,0 % | −1,3 % | 59,8 % | 31,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,3 %▲ | 25,0 % | −1,5 % | 46,3 % | 22,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,9 %▲ | 26,2 % | 94,1 % | 83,0 % | 60,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 437 699
- Resultat per ansatt, kroner
- 155 215
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kvitnes Camping AS35,5 %
3,9 mill. 9 ansatte 2025
−20 %02040
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
Kvitnes Camping AS35,5 % 3,9 mill.9 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Rekkedal | 1969 |
| Styrets leder | Tore Rekkedal | 1969 |
| Varamedlem | Edna Paula Pettersen | 1968 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Rådhusveien 11 AS100,0 %Harstad · 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rådhusveien 11 AS
- Kvitnes Camping AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.