- Org.nr.
- 914 307 376
- Adresse
- Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Hovedeier
- Roglog AS, 100 %
Driftsresultat7 590 07971,0 % margin
EBITDA10 033 879før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 279 09630,7 % margin
Egenkapital1 945 8441,7 % av eiendelene
Lagerveien 13 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 307 376
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.10.2014
- Registrert
- 15.10.2014
- Adresse
- Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Postadresse
- Postboks 49
- Kommune
- Strand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Strand (208)
- Aksjekapital
- 30 900
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lagerveien 13 AS919 640 545 · STRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, utvikle, leie ut og drive eiendommen Lagerveien 13, gnr. 15, bnr. 56 i Stavanger, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Lagerveien 13 Hjemmelselskap AS15.10.2014 til 04.01.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 10 678 837 | 10 375 607 | - | - | 9 487 177 |
| Annen driftsinntekt | 9 207 | 654 281 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 10 688 044 | 11 029 888 | 10 508 372 | 10 550 508 | 9 487 177 |
| Varekostnad | 8 370 | 8 177 | 67 456 | 993 497 | 121 578 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 2 365 500 | 2 533 500 | 2 589 500 |
| Avskrivning av driftsmidler | 2 443 800 | 2 385 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 645 795 | 1 314 067 | 1 194 014 | 1 100 658 | 1 572 656 |
| Sum driftskostnader | 3 097 964 | 3 707 243 | 3 626 970 | 4 627 655 | 4 283 734 |
| Driftsresultat | 7 590 079 | 7 322 644 | 6 881 403 | 5 922 853 | 5 203 443 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 2 931 626 | 1 322 363 | - | - | 703 726 |
| Annen renteinntekt | 17 749 | 10 624 | - | - | 5 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 6 107 |
| Sum finansinntekter | 2 949 375 | 1 332 987 | 357 643 | 356 890 | 709 838 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 145 475 |
| Annen rentekostnad | 6 335 485 | 5 393 055 | - | - | 2 149 602 |
| Sum finanskostnader | 6 335 485 | 5 393 055 | 1 963 286 | 2 855 119 | 2 295 077 |
| Netto finans | −3 386 110 | −4 060 067 | −1 605 643 | −2 498 229 | −1 585 239 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 275 759 | 3 424 624 | 3 618 204 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 1 160 667 | 753 841 | 796 005 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 822 199 |
| Resultat før skattekostnad | 4 203 969 | 3 262 577 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 924 873 | 717 768 | - | - | - |
| Årsresultat | 3 279 096 | 2 544 809 | 4 115 092 | 2 670 783 | 2 822 199 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 279 096 | 2 544 809 | - | - | 2 822 199 |
| Totalresultat | 3 279 096 | 2 544 809 | - | - | 2 822 199 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 2 800 000 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 156 000 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −133 801 |
| Overført til annen egenkapital | 3 279 096 | 2 544 809 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 279 096 | 2 544 809 | - | - | 2 822 199 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 62 903 944 | 65 347 744 | - | - | 71 847 863 |
| Sum varige driftsmidler | 62 903 944 | 65 347 744 | - | - | 71 847 863 |
| Lån til foretak i samme konsern | 46 852 506 | 43 829 738 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 5 003 382 | 6 320 390 | - | - | 5 206 639 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 51 855 888 | 50 150 128 | - | - | 5 206 639 |
| Sum anleggsmidler | 114 759 832 | 115 497 872 | 74 586 251 | 78 268 751 | 77 054 502 |
| Kundefordringer | 75 000 | 28 835 | - | - | 10 625 |
| Andre kortsiktige fordringer | 295 417 | 262 087 | - | - | 11 835 195 |
| Sum fordringer | 370 417 | 290 922 | - | - | 11 845 820 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 224 066 |
| Bankinnskudd | 133 286 | 63 231 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 133 286 | 63 231 | - | - | 2 224 066 |
| Sum omløpsmidler | 503 703 | 354 152 | 15 451 249 | 10 560 590 | 14 069 886 |
| Sum eiendeler | 115 263 535 | 115 852 024 | 90 037 500 | 88 829 341 | 91 124 388 |
| Aksjekapital | 30 900 | 30 900 | - | - | 30 900 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 914 944 | 3 339 580 | - | - | 3 543 484 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 945 844 | 3 370 480 | 4 108 580 | 382 772 | 3 574 383 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 819 594 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | - | −1 819 594 |
| Sum egenkapital | 1 945 844 | 3 370 480 | 4 108 580 | 382 772 | 1 754 789 |
| Utsatt skatt | 9 477 249 | 9 879 070 | - | - | 10 833 075 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 9 477 249 | 9 879 070 | - | - | 10 833 075 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 96 210 880 | 96 210 880 | - | - | 73 950 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 96 210 880 | 96 210 880 | - | - | 73 950 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 105 688 129 | 106 089 950 | 77 613 171 | 80 046 639 | 84 783 075 |
| Leverandørgjeld | 18 891 | 394 950 | - | - | 92 046 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 1 084 452 |
| Utbytte | - | - | - | - | 2 800 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | 185 616 | 121 112 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 030 426 | 4 208 858 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 394 629 | 1 666 674 | - | - | 610 026 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 629 562 | 6 391 594 | 8 315 749 | 8 399 930 | 4 586 524 |
| Sum gjeld | 113 317 691 | 112 481 544 | 85 928 920 | 88 446 569 | 89 369 599 |
| Sum egenkapital og gjeld | 115 263 535 | 115 852 024 | - | - | 91 124 388 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,07▲ | 0,06 | 1,86 | 1,26 | 3,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 58,24▲ | 33,37 | 20,91 | 231,07 | 50,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,1 %▲ | 8,4 % | 8,1 % | 7,0 % | 6,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 71,0 %▲ | 66,4 % | 65,5 % | 56,1 % | 54,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,7 %▲ | 23,1 % | 39,2 % | 25,3 % | 29,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,7 %▼ | 2,9 % | 4,6 % | 0,4 % | 1,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lagerveien 13 AS71,0 %
10,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Lagerveien 13 AS71,0 % 10,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ola Soppeland | 1977 |
| Styremedlem | Jon Rasmus Aurdal | 1982 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | HLS REGNSKAP AS929 500 873 | - |
| Regnskapsfører | JÆREN REGNSKAP AS975 966 992 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Roglog AS100,0 %Tau · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Roglog AS
- KVÅL AS100,0 %
- TRUCK INVEST AS100,0 %
- PRINSENS VEI 5 AS100,0 %
- Aanestad Eiendom AS100,0 %
- PILEN EIENDOM AS100,0 %
- Svanholmen Lagerbygg AS100,0 %
- Svanholmen 7 AS100,0 %
- Lagerveien 16 Eiendom AS100,0 %
- Delico Eiendom AS100,0 %
- Koppholen 5 AS100,0 %
- GAMLE FORUSVEI 12 AS100,0 %
- Luramyrveien 57 AS100,0 %
- Kanalarmen 22 AS98,0 %
- Lagerveien 13 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.