- Org.nr.
- 997 691 598
- Adresse
- Engebrets vei 5, 0275 Oslo
Driftsresultat−87 543ikke oppgitt
Årsresultat276 059ikke oppgitt
Egenkapital59 338 03793,4 % av eiendelene
Latpro 2 AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 691 598
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 30.11.2011
- Registrert
- 07.12.2011
- Adresse
- Engebrets vei 5, 0275 Oslo
- Postadresse
- Postboks 1025 Hoff
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 5 670 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Latpro 2 AS920 270 247 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve næringsvirksomhet gjennom kjøp og salg av selskapsandeler, fast eiendom, rettigheter og forpliktelser, samt alt som hermed er forbundet; herunder å gi lån, stille garantier i forbindelse med slik virksomhet.
Tidligere navn
- GPM Holding AS07.12.2011 til 02.03.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 87 543 | - | - | 108 215 | 55 042 |
| Sum driftskostnader | 87 543 | 161 554 | 142 057 | 108 215 | 55 042 |
| Driftsresultat | −87 543 | −161 554 | −142 057 | −108 215 | −55 042 |
| Mottatt utbytte | 365 989 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 834 | - | - | 75 | 110 600 |
| Valutagevinst | - | - | - | 69 506 | - |
| Sum finansinntekter | 366 824 | 25 320 | 124 843 882 | 69 581 | 110 600 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 6 885 | - |
| Valutatap | 3 221 | - | - | - | 99 444 |
| Sum finanskostnader | 3 221 | 35 | 720 973 | 6 885 | 99 444 |
| Netto finans | 363 603 | 25 285 | 124 122 909 | 62 697 | 11 156 |
| Resultat før skatt | - | −136 269 | 123 980 853 | −45 518 | −43 886 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −6 581 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −45 518 | −37 305 |
| Resultat før skattekostnad | 276 059 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 276 059 | −136 269 | 123 980 853 | −45 518 | −37 305 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 276 059 | - | - | −45 518 | −37 305 |
| Totalresultat | 276 059 | - | - | −45 518 | −37 305 |
| Overført fra overkurs | - | - | - | −9 000 000 | −5 500 000 |
| Ordinært utbytte | 4 200 000 | - | - | 9 000 000 | 5 500 000 |
| Overført fra annen egenkapital | −3 923 941 | - | - | −45 518 | −37 305 |
| Sum overføringer og disponeringer | 276 059 | - | - | −45 518 | −37 305 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 991 628 | - | - | 43 409 595 | 49 364 595 |
| Investeringer i aksjer og aksjefond | 56 580 974 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 57 572 603 | - | - | 43 409 595 | 49 364 595 |
| Sum anleggsmidler | 57 572 603 | 59 411 619 | 59 345 316 | 43 409 595 | 49 364 595 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd | 4 966 901 | - | - | 508 875 | 444 764 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 966 901 | - | - | 508 875 | 444 764 |
| Sum omløpsmidler | 5 966 901 | 3 850 359 | 4 102 305 | 508 875 | 444 764 |
| Sum eiendeler | 63 539 504 | 63 261 978 | 63 447 621 | 43 918 470 | 49 809 359 |
| Aksjekapital | 5 670 000 | - | - | 5 670 000 | 5 670 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 26 606 725 | 35 606 725 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 670 000 | 5 670 000 | 5 670 000 | 32 276 725 | 41 276 725 |
| Annen egenkapital | 53 668 037 | - | - | 2 640 669 | 2 686 187 |
| Sum opptjent egenkapital | 53 668 037 | 57 591 978 | 57 728 246 | 2 640 669 | 2 686 187 |
| Sum egenkapital | 59 338 037 | 63 261 978 | 63 398 246 | 34 917 394 | 43 962 912 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 183 567 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 183 567 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 467 | - | - | 1 076 | 1 975 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 176 986 |
| Utbytte | 4 200 000 | - | - | 9 000 000 | 5 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 167 487 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 201 467 | - | 49 375 | 9 001 076 | 5 846 447 |
| Sum gjeld | 4 201 467 | 0 | 49 375 | 9 001 076 | 5 846 447 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 539 504 | - | - | 43 918 470 | 49 809 359 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,42 | - | 83,08 | 0,06 | 0,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▲ | 0,00 | 0,00 | 0,26 | 0,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▲ | −0,2 % | 232,3 % | −0,1 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,4 %▼ | 100,0 % | 99,9 % | 79,5 % | 88,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Egil August Bauer-Nilsen | 1956 |
| Styrets leder | Helge Lunde | 1967 |
| Styremedlem | Anders Christopher Garmann Wilhelmsen | 1954 |
| Styremedlem | Knut Aanesen | 1957 |
| Revisor | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
| Regnskapsfører | VIEW PROCURATOR AS934 560 892 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Watrium AS20,0 %Oslo · 113 400 ordinære aksjer
- Fantust AS13,9 %Oslo · 78 750 ordinære aksjer
- CUSTO AS10,0 %Oslo · 56 700 ordinære aksjer
- Octillion Invest AS10,0 %Oslo · 56 700 ordinære aksjer
- Skagenkaien Eiendom AS9,17 %Stavanger · 51 975 ordinære aksjer
- Fjellbakke AS6,94 %Oslo · 39 375 ordinære aksjer
- AGRAF HOLDING AS5,00 %Oslo · 28 350 ordinære aksjer
- JPD NORGE AS5,00 %Gjøvik · 28 350 ordinære aksjer
- SIA RIGA NORGE INVEST5,00 %1079, Riga · 28 350 ordinære aksjer
- Blanken AS3,50 %Oslo · 19 845 ordinære aksjer
- + 5 andre11,5 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.