- Org.nr.
- 975 929 884
- Adresse
- Griniveien 406, 1356 Bekkestua
Levator Safety AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 929 884
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 20.10.1995
- Registrert
- 08.12.1995
- Adresse
- Griniveien 406, 1356 Bekkestua
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 77.390 Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet stedUtleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Bærum (27)
- Aksjekapital
- 132 820
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Levator Safety AS913 216 237 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i maskiner og utstyr samt investering i andre selskap. Konsulenttjenester innenfor tekniske tjenester og annen forretningsmessig tjenesteyting.
Tidligere navn
- Levator Invest AS19.12.1995 til 13.11.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 372 189 | 4 385 213 | 4 315 009 | 1 080 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 372 189 | 4 385 213 | 4 315 009 | 1 080 000 | 850 000 |
| Lønnskostnad | 129 194 | 177 571 | 1 250 128 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 49 857 | 4 155 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | 99 714 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 142 213 | 624 249 | 582 321 | 13 663 | 17 222 |
| Sum driftskostnader | 1 271 407 | 901 534 | 1 882 306 | 17 818 | 17 222 |
| Driftsresultat | 2 100 782 | 3 483 679 | 2 432 703 | 1 062 182 | 832 779 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 183 450 | 1 000 000 | - |
| Annen renteinntekt | 80 184 | 1 324 | 9 268 | 676 | - |
| Annen finansinntekt | 4 440 | 4 110 | 8 154 097 | - | - |
| Sum finansinntekter | 84 624 | 5 434 | 8 346 815 | 1 000 676 | 43 096 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | −10 776 | 9 801 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 119 585 | 53 | 72 | - | - |
| Annen finanskostnad | 460 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 109 269 | 9 854 | −72 | 0 | 712 |
| Netto finans | −24 645 | −4 420 | 8 346 743 | 1 000 676 | 42 384 |
| Resultat før skatt | 2 076 137 | 3 479 259 | 10 779 446 | 2 062 858 | 875 162 |
| Skattekostnad | 454 474 | 768 493 | 577 643 | −2 001 448 | - |
| Årsresultat | 1 621 663 | 2 710 766 | 10 201 803 | 4 064 306 | 875 162 |
| Ordinært utbytte | - | - | 2 896 754 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 4 567 891 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 1 621 663 | 2 710 766 | 2 737 158 | 4 064 306 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 10 201 803 | 4 064 306 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 335 944 | 1 104 437 | 1 682 080 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 335 944 | 1 104 437 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 195 274 | 195 274 | 294 988 | 344 845 | - |
| Sum varige driftsmidler | 195 274 | 195 274 | 294 988 | - | - |
| Investering i datterselskap | 136 251 | 136 251 | 136 251 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 873 807 | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 475 000 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 848 807 | 873 807 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 1 225 000 | 2 896 754 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 985 058 | 2 235 058 | 4 381 812 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 180 332 | 2 766 276 | 5 781 237 | - | 2 348 929 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 733 235 | 473 344 | 668 413 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 157 | 11 546 | 43 036 | - | - |
| Konsernfordringer | 10 826 804 | 10 276 849 | 10 929 326 | - | - |
| Sum fordringer | 11 572 196 | 10 761 739 | 11 640 775 | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 5 546 | 495 199 | - | - | - |
| Sum investeringer | 5 546 | 495 199 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 40 845 | 113 813 | 1 548 694 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 40 845 | 113 813 | 1 548 694 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 11 618 587 | 11 370 751 | 13 189 469 | 2 742 622 | 1 719 168 |
| Sum eiendeler | 13 798 919 | 14 137 027 | 18 970 706 | 10 190 230 | 4 068 097 |
| Aksjekapital | 132 820 | 132 820 | 132 820 | 13 282 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 132 820 | 132 820 | 132 820 | 13 282 000 | 13 282 000 |
| Annen egenkapital | 7 069 587 | 5 447 924 | 2 737 158 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 4 567 891 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 069 587 | 5 447 924 | 2 737 158 | −4 567 891 | −9 764 503 |
| Sum egenkapital | 7 202 407 | 5 580 744 | 2 869 978 | 8 714 109 | 3 517 497 |
| Utsatt skatt | 11 511 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 511 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 500 000 | 1 259 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 6 316 878 | 8 326 009 | 12 360 141 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 316 878 | 8 326 009 | 12 860 141 | 1 259 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 12 860 141 | 1 259 000 | 550 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 2 267 | 600 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 | 0 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 107 019 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 155 393 | 167 431 | 235 847 | - | - |
| Utbytte | - | - | 2 896 754 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 705 | 62 843 | 105 720 | 216 521 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 268 123 | 230 274 | 3 240 587 | 217 121 | 600 |
| Sum gjeld | 6 596 513 | 8 556 283 | 16 100 728 | 1 476 121 | 550 600 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 798 919 | 14 137 027 | 18 970 706 | 10 190 230 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 43,33▼ | 49,38 | 4,07 | 12,63 | 2 865,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,92▼ | 1,53 | 5,61 | 0,17 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,6 %▼ | 21,1 % | 73,9 % | 28,9 % | 21,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 62,3 %▼ | 79,4 % | 56,4 % | 98,4 % | 98,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 48,1 %▼ | 61,8 % | 236,4 % | 376,3 % | 103,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,2 %▲ | 39,5 % | 15,1 % | 85,5 % | 86,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Bjelkerud | 1977 |
| Styrets leder | Magnus Bjelkerud | 1977 |
| Regnskapsfører | ENETRA ØKONOMI AS923 790 918 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Magnus Bjelkerud100,0 %f. 1977 · Bekkestua · 13 282 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RED CONSULTING AS100,0 %997 184 068 · 100 000 ordinære aksjer
- Tavler AS15,5 %826 389 702 · 6 269 677 ordinære aksjer
- HEDER BANK ASA0,24 %916 012 683 · 49 020 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.