- Org.nr.
- 989 223 720
- Adresse
- Sognsvannsveien 44C, 0372 Oslo
Driftsresultat−26 707−24,9 % margin
Årsresultat88 58982,6 % margin
Egenkapital1 589 51090,2 % av eiendelene
LIAN HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 223 720
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 13.11.2005
- Registrert
- 28.01.2006
- Adresse
- Sognsvannsveien 44C, 0372 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av verdipapirer og fast eiendom, utleie av fast eiendom, samt hva som naturlig følger av dette, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 107 224 | - | 23 142 | 47 900 | 1 331 897 |
| Sum driftsinntekter | 107 224 | 0 | 23 142 | 47 900 | 1 331 897 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 85 018 | 85 018 |
| Varekostnad | 0 | 9 813 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 133 931 | 110 842 | 106 916 | 127 987 | 331 223 |
| Sum driftskostnader | 133 931 | 120 655 | 106 916 | 213 005 | 416 241 |
| Driftsresultat | −26 707 | −120 655 | −83 773 | −165 105 | 915 656 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 43 556 | 22 406 | 5 525 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern (0) | - | 90 503 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 7 183 | 197 | 1 932 | 977 | 195 |
| Annen finansinntekt | 149 427 | 956 | 4 868 | 248 822 | 4 371 |
| Sum finansinntekter | 156 609 | 91 656 | 50 357 | 272 204 | 10 090 |
| Annen rentekostnad | 44 | 881 | 1 986 | 385 | 116 |
| Annen finanskostnad | 44 000 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 44 044 | 881 | 1 986 | 385 | 116 |
| Netto finans | 112 565 | 90 775 | 48 371 | 271 819 | 9 974 |
| Resultat før skatt | - | - | −35 403 | 106 715 | 925 631 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 405 873 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −8 227 | −29 481 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −27 176 | 136 196 | 519 758 |
| Resultat før skattekostnad | 85 858 | −29 880 | - | - | - |
| Skattekostnad l, | −2 731 | −4 357 | - | - | - |
| Årsresultat | 88 589 | −25 522 | −27 176 | 136 196 | 519 758 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −27 176 | 136 196 | 519 758 |
| Totalresultat | - | - | −27 176 | 136 196 | 519 758 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 370 424 | 786 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −649 804 | 519 758 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −1 397 600 | - | 2 725 017 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −27 176 | 136 196 | 519 758 |
| Tilleggsutbytte | 301 000 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −212 411 | −25 522 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | 140 036 | 225 054 |
| Investering i datterselskap | 124 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 220 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 90 503 | 660 766 | 1 297 417 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 017 609 | 39 802 | 39 802 | 39 802 | 39 802 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 141 609 | 280 305 | 850 568 | 1 487 219 | 259 802 |
| Sum anleggsmidler | 1 141 609 | 280 305 | 850 568 | 1 627 254 | 484 855 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 139 052 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 9 405 | 31 001 | 1 151 071 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 9 405 | 31 001 | 1 290 123 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 256 909 | 1 899 359 | 3 317 471 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 620 143 | 1 782 486 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 620 143 | 1 782 486 | 1 256 909 | 1 899 359 | 3 317 471 |
| Sum omløpsmidler | 620 143 | 1 782 486 | 1 266 314 | 1 930 360 | 4 607 593 |
| Sum eiendeler | 1 761 752 | 2 062 791 | 2 116 882 | 3 557 614 | 5 092 449 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 140 036 | 310 072 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Beholdning av egne aksjer | −5 000 | −5 000 | −5 000 | −5 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 95 000 | 95 000 | 95 000 | 95 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 494 510 | 1 706 921 | 1 732 443 | 3 130 043 | 4 184 847 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 494 510 | 1 706 921 | 1 732 443 | 3 130 043 | 4 184 847 |
| Sum egenkapital | 1 589 510 | 1 801 921 | 1 827 443 | 3 225 043 | 4 284 847 |
| Utsatt skatt | - | - | 155 854 | 190 442 | 248 468 |
| Utsatt skatt l, | 99 747 | 124 684 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 99 747 | 124 684 | 155 854 | 190 442 | 248 468 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 155 854 | 190 442 | 248 468 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 289 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 50 000 | 109 374 | 107 224 | 108 136 | 153 634 |
| Betalbar skatt | - | - | 26 361 | 28 545 | 157 405 |
| Utbytte | - | - | - | - | 196 645 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 449 | 51 449 |
| Betalbar skatt l, | 22 206 | 26 813 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 72 495 | 136 187 | 133 585 | 142 130 | 559 134 |
| Sum gjeld | 172 242 | 260 871 | 289 439 | 332 572 | 807 602 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 761 752 | 2 062 791 | 2 116 882 | 3 557 614 | 5 092 449 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,55▼ | 13,09 | 9,48 | 13,58 | 8,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,14 | 0,16 | 0,10 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▲ | −1,4 % | −1,2 % | 2,5 % | 18,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −24,9 % | - | −362,0 % | −344,7 % | 68,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 82,6 % | - | −117,4 % | 284,3 % | 39,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,2 %▲ | 87,4 % | 86,3 % | 90,7 % | 84,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LIAN HOLDING AS−24,9 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
LIAN HOLDING AS−24,9 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jon Terje Lian | 1969 |
| Revisor | MPR REVISJON AS918 494 138 | - |
| Regnskapsfører | ECIT HARESTUA AS980 015 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JON TERJE LIAN95,0 %f. 1969 · Oslo · 95 000 ordinære aksjer
- LIAN HOLDING AS5,00 %Oslo · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LIAN HEIS AS52,0 %921 194 005 · 104 000 ordinære aksjer
- LIAN HOLDING AS5,00 %989 223 720 · 5 000 ordinære aksjer
- 995 568 217 · 446 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.