- Org.nr.
- 880 520 962
- Adresse
- Krintovegen 70, 3804 Bø I Telemark
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat8 31211,8 % margin
Årsresultat22 11631,4 % margin
Egenkapital3 184 48396,3 % av eiendelene
Lifjell Vinterland AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 880 520 962
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 04.12.1998
- Registrert
- 26.02.1999
- Adresse
- Krintovegen 70, 3804 Bø I Telemark
- Kommune
- Midt-telemark
- Aksjekapital
- 4 711 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og drive skiheis, salg og utleie av skiutstyr, bevertning samt alt som hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 70 500 | 66 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 70 500 | 66 000 | 60 000 | 60 000 | 50 000 |
| Annen driftskostnad | 62 189 | 39 038 | 32 282 | 29 611 | 49 875 |
| Sum driftskostnader | 62 189 | 39 038 | 32 282 | 29 611 | 49 875 |
| Driftsresultat | 8 312 | 26 962 | 27 718 | 30 389 | 125 |
| Annen renteinntekt | 19 097 | 18 932 | 13 350 | 2 653 | - |
| Annen finansinntekt | 1 051 | 959 | 918 | 673 | - |
| Sum finansinntekter | 20 148 | 19 891 | 14 268 | 3 326 | 344 |
| Annen rentekostnad | 104 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 104 | - | - | - | - |
| Netto finans | 20 044 | 19 891 | 14 268 | 3 326 | 344 |
| Resultat før skatt | - | - | 41 986 | 33 715 | 469 |
| Resultat før skattekostnad | 28 355 | 46 853 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 6 239 | 10 307 | 9 237 | −559 287 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 32 749 | 593 002 | - |
| Årsresultat | 22 116 | 36 546 | 32 749 | 593 002 | 469 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 22 116 | 36 546 | 32 749 | 593 002 | - |
| Totalresultat | 22 116 | 36 546 | 32 749 | 593 002 | - |
| Udekket tap | 22 116 | 36 546 | 32 749 | 593 002 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 22 116 | 36 546 | 32 749 | 593 002 | - |
| Utsatt skattefordel | 533 504 | 539 743 | 550 050 | 559 287 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 533 504 | 539 743 | 550 050 | 559 287 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 865 264 | 1 772 946 | 1 772 946 | 1 772 946 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 865 264 | 1 772 946 | 1 772 946 | 1 772 946 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 398 768 | 2 312 689 | 2 322 996 | 2 332 233 | 1 772 946 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 180 | - | 692 | - | - |
| Sum fordringer | 3 180 | - | 692 | - | - |
| Bankinnskudd o.1. | 906 203 | 970 091 | 957 792 | 913 958 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 906 203 | 970 091 | 957 792 | 913 958 | - |
| Sum omløpsmidler | 909 383 | 970 091 | 958 484 | 913 958 | 884 127 |
| Sum eiendeler | 3 308 151 | 3 282 780 | 3 281 481 | 3 246 191 | 2 657 073 |
| Aksjekapital | 4 711 000 | 4 711 000 | 4 711 000 | 4 411 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 711 000 | 4 711 000 | 4 711 000 | 4 411 000 | 4 411 000 |
| Udekket tap | 1 526 517 | 1 548 634 | 1 585 179 | 1 617 929 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 526 517 | −1 548 634 | −1 585 179 | −1 617 929 | −2 210 931 |
| Sum egenkapital | 3 184 483 | 3 162 366 | 3 125 821 | 2 793 071 | 2 200 069 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 451 | 414 | 3 120 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 123 217 | 120 000 | 150 000 | 450 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 123 668 | 120 414 | 155 660 | 453 120 | 457 004 |
| Sum gjeld | 123 668 | 120 414 | 155 660 | 453 120 | 457 004 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 308 151 | 3 282 780 | 3 281 481 | 3 246 191 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,35▼ | 8,06 | 6,16 | 2,02 | 1,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,04 | 0,05 | 0,16 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,9 %▼ | 1,4 % | 1,3 % | 1,1 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,8 %▼ | 40,9 % | 46,2 % | 50,6 % | 0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 31,4 %▼ | 55,4 % | 54,6 % | 988,3 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,3 %▼ | 96,3 % | 95,3 % | 86,0 % | 82,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lifjell Vinterland AS11,8 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Lifjell Vinterland AS11,8 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Hanstad | 1956 |
| Styremedlem | Runar Stenstad | 1971 |
| Styremedlem | Bjørn Vidar Nesheim | 1949 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | VESTMAR REGNSKAP AS982 913 195 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lifjell Utvikling AS36,1 %Bø I Telemark · 3 400 ordinære aksjer
- Lifjell Skisenter AS15,6 %Bø I Telemark · 1 474 ordinære aksjer
- Lifjell Hyttetomter AS8,49 %Bø I Telemark · 800 ordinære aksjer
- Strengenvegen Eiendom AS6,90 %Lunde · 650 ordinære aksjer
- Lifjell Eiendom AS4,44 %Bø I Telemark · 418 ordinære aksjer
- Midt-Telemark kommune4,17 %Bø I Telemark · 393 ordinære aksjer
- HARALD FEEN4,01 %f. 1954 · Nøtterøy · 378 ordinære aksjer
- STEIN HELGE ØSTERLI3,23 %f. 1952 · Bø I Telemark · 304 ordinære aksjer
- OLAV FARNES2,08 %f. 1966 · Slependen · 196 ordinære aksjer
- Lifjellstua Eiendom AS2,06 %Bø I Telemark · 194 ordinære aksjer
- + 14 andre9,82 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.