- Org.nr.
- 926 970 232
- Adresse
- Grovabrotet 8, 5600 Norheimsund
- Hovedeier
- Lingalaks Sjømat AS, 100 %
Driftsresultat10 106 69224,1 % margin
EBITDA18 030 279før av- og nedskrivninger
Årsresultat6 037 79714,4 % margin
Egenkapital24 939 63327,1 % av eiendelene
Lingalaks Service AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 970 232
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 12.02.2021
- Registrert
- 20.04.2021
- Adresse
- Grovabrotet 8, 5600 Norheimsund
- Kommune
- Kvam
- Aksjekapital
- 15 120 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lingalaks Service AS927 013 770 · KVAM11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levering av servicetjenester til oppdrettsbransjen.
Tidligere navn
- LINGA SERVICE AS20.04.2021 til 17.03.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 917 340 | - | 29 661 158 | 11 340 320 | - |
| Sum driftsinntekter | 41 917 340 | 39 341 101 | 29 661 158 | 11 340 320 | 5 395 421 |
| Lønnskostnad | 13 337 502 | - | 6 744 087 | 4 099 299 | 2 262 404 |
| Ordinære avskrivninger | 7 923 587 | - | 6 696 581 | 2 209 320 | 1 050 600 |
| Andre driftskostnader | 10 549 560 | - | 6 736 221 | 4 268 157 | - |
| Sum driftskostnader | 31 810 648 | 29 357 273 | 20 176 889 | 10 576 776 | 4 850 787 |
| Driftsresultat | 10 106 692 | 9 983 828 | 9 484 269 | 763 544 | 544 634 |
| Andre finansinntekter | - | - | 25 079 | 14 168 | - |
| Renteinntekt frå føretak i same konsern | 263 202 | - | - | - | - |
| Anna renteinntekt | 811 087 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 074 289 | 222 672 | 25 079 | 14 168 | - |
| Rentekostnad til føretak i same konsern | - | - | 1 258 549 | - | - |
| Annan rentekostnad | 3 435 862 | - | 2 890 661 | 774 277 | - |
| Andre finanskostnader | 4 355 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 440 217 | 3 427 928 | 4 149 210 | 774 277 | 326 307 |
| Netto finans | −2 365 928 | −3 205 256 | −4 124 131 | −760 109 | −326 307 |
| Resultat før skatt | - | 6 778 572 | 5 360 138 | 3 435 | 218 327 |
| Resultat før skattekostnad | 7 740 765 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 702 968 | - | 1 179 231 | −5 844 758 | 48 032 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 180 907 | 5 848 193 | - |
| Årsresultat | 6 037 797 | 5 287 287 | 4 180 907 | 5 848 193 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 037 797 | - | 4 180 907 | 5 848 193 | - |
| Totalresultat | 6 037 797 | - | 4 180 907 | 5 848 193 | - |
| Overført til annen innskutt egenkapital | - | - | 1 307 827 | 2 635 795 | - |
| Konsernbidrag | - | - | −1 307 827 | −23 187 820 | - |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | - | - | - | - |
| Avgjevne konsernbidrag | 4 301 481 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −3 263 684 | - | 4 180 907 | 26 400 218 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 6 037 797 | - | 4 180 907 | 5 848 193 | - |
| Utsett skattefordel | 546 508 | - | 1 807 162 | 3 355 267 | - |
| Sum immaterielle eigedelar | 546 508 | - | 1 807 162 | 3 355 267 | - |
| Fartøy | 59 863 617 | - | 75 300 325 | 48 738 487 | - |
| Sum varige driftsmiddel | 59 863 617 | - | 75 300 325 | 48 738 487 | - |
| Lån til føretak i same konsern | 17 714 729 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 17 714 729 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 78 124 854 | 84 916 689 | 77 107 487 | 52 093 754 | 28 363 000 |
| Kundefordringer | 10 153 645 | - | 7 575 642 | 1 908 684 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 653 797 | - | 2 951 318 | 34 139 981 | - |
| Sum krav | 11 807 442 | - | 10 526 960 | 36 048 665 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 962 352 | - | 5 221 901 | 1 011 204 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 1 962 352 | - | 5 221 901 | 1 011 204 | - |
| Sum omløpsmiddel | 13 769 794 | 5 400 069 | 15 748 861 | 37 059 869 | 4 204 321 |
| Sum eiendeler | 91 894 647 | 90 316 758 | 92 856 348 | 89 153 623 | 32 567 321 |
| kr 504 000) | 15 120 000 | - | 15 120 000 | 30 000 | - |
| Behaldning av eigne aksjar | 6 169 131 | - | 6 169 131 | 4 861 304 | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 21 289 131 | 21 289 131 | 21 289 131 | 4 891 304 | 2 255 509 |
| Annen egenkapital | 3 650 502 | - | 4 180 907 | - | - |
| Sum opptent eigenkapital | 3 650 502 | 6 914 186 | 4 180 907 | - | 170 295 |
| Sum egenkapital | 24 939 633 | 28 203 317 | 25 470 038 | 4 891 304 | 2 425 804 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 48 909 378 | - | 62 886 802 | 73 958 149 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 48 909 378 | - | 62 886 802 | 73 958 149 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 48 909 378 | 56 151 742 | 62 886 802 | 73 958 149 | 28 561 935 |
| Leverandørgjeld | 2 561 391 | - | 2 820 180 | 9 980 603 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 180 025 | - | 734 584 | 275 512 | - |
| Skyldig utbytte | 5 000 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 304 220 | - | 944 744 | 48 055 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 045 636 | 5 961 699 | 4 499 508 | 10 304 170 | 1 579 582 |
| Sum gjeld | 66 955 014 | 62 113 441 | 67 386 310 | 84 262 319 | 30 141 517 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 91 894 647 | - | 92 856 348 | 89 153 623 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,76▼ | 0,91 | 3,50 | 3,60 | 2,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,68▲ | 2,20 | 2,65 | 17,23 | 12,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,3 %▲ | 11,1 % | 10,4 % | 1,3 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,1 %▼ | 25,4 % | 32,0 % | 6,7 % | 10,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,4 %▲ | 13,4 % | 14,1 % | 51,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,1 %▼ | 31,2 % | 27,4 % | 5,5 % | 7,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 224 411
- Resultat per ansatt, kroner
- 777 438
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lingalaks Service AS24,1 %
41,9 mill. 13 ansatte 2025
0 %102030
BJØRØYA DRIFT AS0,9 % 884,8 mill.93 ansatte 2025
ABYSS AS8,5 % 674,7 mill.215 ansatte 2025
Gildeskål Forskningsstasjon AS17,2 % 711,4 mill.100 ansatte 2025
Lingalaks Service AS24,1 % 41,9 mill.13 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erlend Haugarvoll | 1973 |
| Styrets leder | Erlend Haugarvoll | 1973 |
| Styremedlem | Ingar Fiskerstrand | 1974 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE BERGEN AS934 965 310 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE AS957 170 005 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lingalaks Sjømat AS100,0 %Bergen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lingalaks Gruppen AS
- Lingalaks Sjømat AS100,0 %
- Lingalaks AS100,0 %
- Lingalaks Service AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.