- Org.nr.
- 916 657 374
- Adresse
- Løkkeveien 19, 9510 Alta
- Hovedeier
- Nordlysbyen Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat1 116 26952,0 % margin
Årsresultat324 98015,1 % margin
Egenkapital34 2700,4 % av eiendelene
Løkkeveien 19 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 657 374
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 31.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2016
- Registrert
- 01.02.2016
- Adresse
- Løkkeveien 19, 9510 Alta
- Postadresse
- Postboks 1256
- Kommune
- Alta
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alta (370)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Løkkeveien 19 AS978 812 945 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer og utvikling av eiendommer, samt utleie av fasteiendom og alt som hører naturlig til dette.
Tidligere navn
- Nordlys Gården AS01.02.2016 til 24.11.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 1 841 278 |
| Sum driftsinntekter | 2 147 653 | 2 188 879 | 2 163 663 | 1 944 857 | 1 841 278 |
| Avskriving av driftsmidler | - | 944 000 | 930 500 | 890 200 | 890 200 |
| Direkte eiendomskostnader | - | - | - | - | 105 811 |
| Annen driftskostnad | - | 61 614 | 289 156 | 610 480 | 342 458 |
| Sum driftskostnader | 1 031 384 | 1 005 614 | 1 228 988 | 1 500 680 | 1 338 468 |
| Driftsresultat | 1 116 269 | 1 183 265 | 934 675 | 444 176 | 502 810 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 16 500 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 16 500 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 672 133 |
| Sum finanskostnader | 699 628 | 915 962 | 802 638 | 645 240 | 672 133 |
| Netto finans | −699 628 | −915 962 | −802 638 | −645 239 | −655 633 |
| Resultat før skatt | 416 641 | 267 303 | 132 037 | −201 063 | −152 824 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 58 806 | 29 049 | −44 234 | −33 621 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −119 203 |
| Årsresultat | 324 980 | 208 497 | 102 988 | −156 829 | −119 203 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −119 203 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −119 203 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −119 203 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −119 203 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 549 258 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 549 258 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 10 446 806 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 10 446 806 |
| Sum anleggsmidler | 8 049 679 | 8 876 082 | 9 793 415 | 10 150 098 | 10 996 064 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 379 866 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 379 866 |
| Sum omløpsmidler | 194 831 | 2 036 590 | 102 172 | 738 163 | 379 866 |
| Sum eiendeler | 8 244 510 | 10 912 672 | 9 895 586 | 10 888 261 | 11 375 930 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 34 270 | 101 204 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 980 411 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −2 034 252 | −2 137 241 | −1 980 411 |
| Sum egenkapital | 34 270 | 101 204 | −2 004 252 | −2 107 241 | −1 950 411 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 13 281 505 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 13 281 505 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 400 000 | 10 700 000 | 11 853 010 | 12 781 505 | 13 281 505 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 2 659 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 42 177 |
| Sum kortsiktig gjeld | 810 240 | 111 468 | 46 829 | 213 997 | 44 836 |
| Sum gjeld | 8 210 240 | 10 811 468 | 11 899 839 | 12 995 502 | 13 326 341 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 11 375 930 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,24▼ | 18,27 | 2,18 | 3,45 | 8,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 239,58▲ | 106,83 | −5,94 | −6,17 | −6,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,7 %▲ | 11,4 % | 9,0 % | 4,0 % | 4,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 52,0 %▼ | 54,1 % | 43,2 % | 22,8 % | 27,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,1 %▲ | 9,5 % | 4,8 % | −8,1 % | −6,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,4 %▼ | 0,9 % | −20,3 % | −19,4 % | −17,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Løkkeveien 19 AS52,0 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Løkkeveien 19 AS52,0 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jonas Aalstad Haugen | 1986 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nordlysbyen Eiendom AS100,0 %Alta · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nordlysbyen Holding AS
- Nordlysbyen Eiendom AS100,0 %
- Nordlys Industribygg AS100,0 %
- Løkkeveien 3 AS100,0 %
- GAMLEPOSTEN ALTA AS100,0 %
- PARK EIENDOM AS100,0 %
- Skogmo Boliger AS100,0 %
- Meieriveien 3 AS100,0 %
- Løkkeveien 6 AS100,0 %
- Meieriveien 2 AS100,0 %
- LØKKEVEIEN 8 ALTA AS100,0 %
- Labyrinten 1 AS100,0 %
- Sjøgata 29 AS100,0 %
- AJA EIENDOM AS100,0 %
- Havnegata 18 AS100,0 %
- Løkkeveien 115 AS100,0 %
- Prosjektfokus 12 AS100,0 %
- Løkkeveien 2-4 AS100,0 %
- Løkkeveien 10 Næring AS100,0 %
- Dittbosted AS100,0 %
- Markveien 39 AS100,0 %
- Markveien 14 AS100,0 %
- Løkkeveien 41-45 AS100,0 %
- Harstad Panorama AS98,0 %
- B8 EIENDOM AS80,0 %
- Altaelva Eiendom AS54,5 %
- Løkkeveien 19 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.