- Org.nr.
- 926 311 557
- Adresse
- c/o UNION Gruppen, Bolette brygge 1, 0252 Oslo
- Hovedeier
- NÅBO AS, 100 %
Driftsresultat744 3570,5 % margin
Årsresultat−1 640 630−1,0 % margin
Egenkapital42 506 07114,2 % av eiendelene
Løxatorget AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 311 557
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.09.2020
- Registrert
- 30.12.2020
- Adresse
- c/o UNION Gruppen, Bolette brygge 1, 0252 Oslo
- Postadresse
- c/o UNION Gruppen, Postboks 1715 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 13 439 582
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Løxatorget AS936 831 796 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle, eie, forvalte og investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Kongsløkken Næring AS30.12.2020 til 18.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 163 717 423 | 74 644 667 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 163 717 423 | 74 644 667 | - | - | - |
| Varekostnad l, | 142 453 952 | 69 582 895 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 20 519 114 | 76 668 | 685 414 | 95 945 | - |
| Sum driftskostnader | 162 973 066 | 69 659 563 | 705 839 | 100 543 | - |
| Driftsresultat | 744 357 | 4 985 104 | −705 839 | −100 543 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 13 547 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 127 683 | 57 517 | 96 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 290 | 625 | 3 247 | - |
| Sum finansinntekter | 141 230 | 57 807 | 721 | 3 247 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 988 960 | 2 942 479 | 1 975 877 | 794 453 | 33 652 |
| Annen rentekostnad | - | 901 | - | 585 | - |
| Annen finanskostnad | - | 81 | 4 356 | 2 376 | - |
| Sum finanskostnader | 2 988 960 | 2 943 460 | 1 980 233 | 797 414 | 33 652 |
| Netto finans | −2 847 729 | −2 885 654 | −1 979 512 | −794 167 | −33 652 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 685 350 | −894 710 | −33 652 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −7 404 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −592 416 | −196 836 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 092 934 | −697 874 | −26 248 |
| Resultat før skattekostnad | −2 103 372 | 2 099 451 | - | - | - |
| Skattekostnad | −462 742 | 461 879 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 640 630 | 1 637 572 | −2 092 934 | −697 874 | −26 248 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 640 630 | 1 637 572 | −2 092 934 | −697 874 | −26 248 |
| Totalresultat | −1 640 630 | 1 637 572 | −2 092 934 | −697 874 | −26 248 |
| Udekket tap | −1 640 630 | 1 637 572 | −2 092 934 | −697 874 | −26 248 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 640 630 | 1 637 572 | −2 092 934 | −697 874 | −26 248 |
| Varekostnad | - | - | 20 425 | 4 598 | - |
| Sum varer | 40 206 673 | 31 709 558 | 52 616 736 | 45 567 858 | 32 000 814 |
| Utført, ikke fakturert produksjon | 220 926 090 | 62 536 167 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 214 076 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 34 728 794 | 2 785 022 | 2 785 022 | - | - |
| Sum fordringer | 257 868 960 | 65 321 189 | 2 785 022 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 361 591 | 2 839 540 | 30 096 | 30 000 | 30 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 361 591 | 2 839 540 | 30 096 | 30 000 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 299 437 223 | 99 870 287 | 55 431 854 | 45 597 858 | 32 030 814 |
| Sum eiendeler | 299 437 223 | 99 870 287 | 55 615 805 | 45 802 098 | 32 038 218 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 183 951 | 204 240 | 7 404 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 183 951 | 204 240 | 7 404 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 183 951 | 204 240 | 7 404 |
| Aksjekapital | 13 439 582 | 13 439 582 | 13 439 582 | 13 439 582 | 13 439 582 |
| Overkurs | 4 084 589 | 4 084 589 | 4 084 589 | 4 084 589 | 4 808 711 |
| Annen innskutt egenkapital | 27 077 892 | 2 172 317 | 2 172 317 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 44 602 063 | 19 696 488 | 19 696 488 | 17 524 171 | 18 248 293 |
| Udekket tap | 2 095 992 | 455 362 | 2 092 934 | - | 26 248 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 095 992 | −455 362 | −2 092 934 | - | −26 248 |
| Sum egenkapital | - | 19 241 126 | 17 603 554 | 17 524 171 | 18 222 045 |
| Utsatt skatt | 6 839 836 | 277 928 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 839 836 | 277 928 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 23 259 555 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 23 259 555 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 6 839 836 | 23 537 483 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 298 484 | 179 039 | 2 543 815 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 508 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 44 585 414 | 41 446 420 | 37 831 705 | - | 13 816 174 |
| Annen kortsiktig gjeld | 31 470 354 | 15 346 775 | - | 1 160 393 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 250 091 317 | 57 091 679 | 38 012 251 | 28 277 927 | 13 816 174 |
| Sum gjeld | 256 931 153 | 80 629 162 | 38 012 251 | 28 277 927 | 13 816 174 |
| Sum egenkapital og gjeld | 299 437 223 | 99 870 287 | 55 615 805 | 45 802 098 | 32 038 218 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,20▼ | 1,75 | 1,46 | 1,61 | 2,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,04▲ | 4,19 | 2,16 | 1,61 | 0,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▼ | 6,5 % | −1,4 % | −0,2 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 6,7 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▼ | 2,2 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,2 %▼ | 19,3 % | 31,7 % | 38,3 % | 56,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Løxatorget AS0,5 %
163,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Løxatorget AS0,5 % 163,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Baard Schumann | 1970 |
| Styremedlem | Minu Singh Bigom | 1991 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NÅBO AS100,0 %Oslo · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Residential Holding AS
- NÅBO AS100,0 %
- Merinokvartalet AS100,0 %
- Sandslimarka Parkering AS100,0 %
- NÅBO NEWCO 2 AS100,0 %
- NÅBO NEWCO 1 AS100,0 %
- Sandsli Stasjon Næring AS100,0 %
- Silurveien Invest AS100,0 %
- Løxatorget Næring AS100,0 %
- Tamburparken Invest AS100,0 %
- ATS 11 AS100,0 %
- ATS 10 AS100,0 %
- Residential Jessheim AS100,0 %
- Skjoldhagen Invest AS100,0 %
- Sandsli Stasjon AS100,0 %
- Askhøgda Invest AS100,0 %
- NÅBO NEWCO 3 AS100,0 %
- Breiviken Eiendom AS100,0 %
- Vestby Kvartalet i AS100,0 %
- Sandslimarka Utvikling AS100,0 %
- ØVRE KLEPPEVEGEN AS100,0 %
- Løxatorget AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.