- Org.nr.
- 814 581 942
- Adresse
- c/o Stian Numme, Rabbenkroken 4, 3740 Skien
Driftsresultat−155 224ikke oppgitt
Årsresultat377 928ikke oppgitt
Egenkapital24 418 09999,9 % av eiendelene
Lucky-Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 814 581 942
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 15.10.2014
- Registrert
- 16.12.2014
- Adresse
- c/o Stian Numme, Rabbenkroken 4, 3740 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskap, investering i aksjer og andre verdipapirer, eie, drift og utleie av fast eiendom, samt annen virksomhet som står i nær sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 211 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - | - | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 155 224 | 319 223 | 131 765 | 41 543 | 47 079 |
| Sum driftskostnader | 155 224 | 319 223 | 131 765 | 41 543 | 47 079 |
| Driftsresultat | −155 224 | −319 012 | −131 765 | −41 543 | −47 079 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 9 570 337 | 1 810 679 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 74 846 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 12 191 | - | - |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 18 595 | 7 541 238 | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern (0) | - | 137 263 | - | - | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 207 236 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 199 056 | - | - | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 315 501 | 222 165 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 533 152 | 8 107 902 | 9 657 374 | 1 810 679 | 1 672 914 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 116 666 | 447 801 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 225 047 | 131 971 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 3 516 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 3 516 | 341 713 | 579 772 | 337 408 |
| Netto finans | 533 152 | 8 104 386 | 9 315 661 | 1 230 907 | 1 335 506 |
| Resultat før skatt | - | - | 9 183 896 | 1 189 364 | 1 288 427 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 9 183 896 | 1 189 364 | - |
| Resultat før skattekostnad | 377 928 | 7 785 374 | - | - | - |
| Årsresultat | 377 928 | 7 785 374 | 9 183 896 | 1 189 364 | 1 288 427 |
| Tilleggsutbytte | 2 500 000 | 0 | 2 423 000 | 1 390 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 6 760 896 | −200 636 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 9 183 896 | 1 189 364 | - |
| Annen egenkapital | −2 122 072 | 7 784 952 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 25 800 | 25 800 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 25 800 | 25 800 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 987 600 | 0 | 2 267 600 | 1 987 600 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | 1 987 600 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 544 556 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 297 162 | 2 297 162 | 10 099 026 | 10 099 026 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 9 062 416 | 9 281 064 | 94 | 261 571 | - |
| Andre fordringer | - | - | 1 820 238 | 868 034 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 7 945 | 3 302 501 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 899 679 | 16 868 327 | 14 186 958 | 13 216 231 | - |
| Sum anleggsmidler | 16 925 479 | 16 894 127 | 14 186 958 | 13 216 231 | 14 006 876 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 500 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 500 000 | 3 622 500 | 91 358 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 4 567 458 | 4 241 916 | - | 1 054 658 | - |
| Sum investeringer | 4 567 458 | 4 241 916 | 0 | 1 054 658 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 960 162 | 4 904 128 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 960 162 | 4 904 128 | 3 743 762 | 552 539 | - |
| Sum omløpsmidler | 7 527 620 | 9 646 044 | 7 366 262 | 1 698 555 | 2 950 457 |
| Sum eiendeler | 24 453 099 | 26 540 171 | 21 553 220 | 14 914 786 | 16 957 333 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Overkurs | 56 130 | 56 130 | 56 130 | 56 130 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 945 743 | 945 743 | 945 743 | 945 743 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 061 873 | 1 061 873 | 1 061 873 | 1 061 873 | 1 061 873 |
| Annen egenkapital | 23 356 226 | 25 478 298 | 20 395 347 | 13 634 451 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 23 356 226 | 25 478 298 | 20 395 347 | 13 634 451 | 13 835 087 |
| Sum egenkapital | 24 418 099 | 26 540 171 | 21 457 220 | 14 696 324 | 14 896 960 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 182 462 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 182 462 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 182 462 | 1 609 462 |
| Annen kortsiktig gjeld | 35 000 | 0 | 96 000 | 36 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 000 | 0 | 96 000 | 36 000 | 450 911 |
| Sum gjeld | 35 000 | 0 | 96 000 | 218 462 | 2 060 373 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 453 099 | 26 540 593 | 21 553 220 | 14 914 786 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 215,07 | - | 76,73 | 47,18 | 6,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,5 %▼ | 32,4 % | 52,2 % | 11,1 % | 9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −151 190,5 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 3 689 750,7 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 %▼ | 100,0 % | 99,6 % | 98,5 % | 87,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Numme | 1974 |
| Styrets leder | Stian Numme | 1974 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AICONO AS823 820 232 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN NUMME100,0 %f. 1974 · Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Lucky-Invest AS100,0 %923 874 232 · 100 ordinære aksjer
- Porsgrunnsveien 304 AS50,0 %961 866 855 · 150 ordinære aksjer
- VARME & BAD AS0,76 %991 603 344 · 7 502 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.